Nejhlasitější kritik EU z řad europoslanců, Nigel Farag, bude hostem Akce D.O.S.T.

Michal Semín, Petr Bahník, www.akce-dost.cz

Do České republiky přijíždí v pondělí 18. června na pozvání konzervativního občanského sdružení Akce D.O.S.T. předseda frakce "Evropa svobody a demokracie" v Evropském parlamentu, europoslanec Nigel Farage.

 

Známého kritika unijních nešvarů přijme na Pražském hradě prezident republiky Václav Klaus!

 

 

 

V odpoledních hodinách se Nigel Farage setká při číši vína s vedením Akce D.O.S.T. a s některými představiteli euroskeptických stran a organizací v ČR. Přítomen bude i zástupce ředitele kanceláře prezidenta republiky Petr Hájek a tajemník prezidenta republiky a ředitel politického odboru kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl. Tisková konference proběhne v budově ČSVTS, sál č. 217, Novotného lávka 5, Praha 1 od 17. hodin.

 

 

Ve večerních hodinách pak Nigel Farage vystoupí na moderované přednášce s názvem "Pravda o Evropě". Celým večerem bude provázet předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín.

 

 

„Návštěva Nigela Farage je pro vlastenecky smýšlející Čechy, odmítajicí zánik naší státní svrchovanosti, velkou událostí. Hlas zdravého rozumu nabírá postupně na síle a bude-li lidem, jakým je Nigel Farage, nasloucháno, může se Evropa katastrofickému scénáři tuhé centralizace a tupé ideologizace veřejného života ještě vyhnout“, uvedl předseda Akce D.O.S.T. Michal Semín.

 

 

 

 

Kdo je Nigel Farag:

Nigel Farage (* 3. dubna 1964 ve Farnborough) je britský politik United Kingdom Independence Party (UKIP). Do roku 2009 v Evropském parlamentu předsedal euroskeptické frakci "Nezávislost a demokracie", dnes společně s Francescem Speronim vede nástupnickou frakci "Evropa svobody a demokracie". Dříve byl členem Konzervativní strany, kterou opustil na protest proti schválení tzv. Maastrichtské smlouvy ze strany Velké Británie. V roce 1993 se stal členem UKIP, za níž pak pětkrát kandidoval v národních parlamentních volbách. Roku 1999 byl poprvé zvolen do Evropského parlamentu. Svůj mandát pak obhájil v letech 2004 a 2009. V roce 2006 byl Nigel Farage zvolen lídrem UKIP. Za Akci D.O.S.T.

Ilustrační fota jsou z přednáškového cyklu pořádaného Akcí D.O.S.T. (podrobně v článcích Ladislav Jakl: "Boj s politickou korektností je zoufale potřebný!" a Pravda a láska – největší nepřítel pravice v ČR)