hhh

 

Hovínko podle EU normy

Petr Paulczynski

Už jsme tu měli z EU různé šílené nápady. Norma na ohyb banánu, zkoumání přímosti a průměru okurek, žárovkové šílenství, přidávání biosr...ček do paliva, ohrožování klimatu býčími prdy, genderové ptákoviny o tom jak přijímat zaměstnance „vyváženě“ podle rasy, věku či pohlaví a dalo by se úspěšně pokračovat. Vypadá to, že  se svět zbláznil, že něco takového není možné. Je to ale tak. Tisíce nevolených euroúředníků vymýšlí dnes a denně nové a nové ptákoviny.

Poslední absurdita z bruselské dílny: Kadeřnicím chce EU zakázat podpatky, hodinky a snubní prstýnky. Podle zvažované direktivy by kadeřnice napříště neměly mít povoleno nosit boty na podpatcích, ale pouze obuv s protiskluzovou podrážkou. Neměly by také nosit hodinky a šperky, a to včetně snubních prstýnků. A co víc, má být omezen počet hlav, které mohou ostříhat. Zdrojem této informace je podle serveru Novinky Daily Mail.

Podpatky nemají holičky nosit, aby neuklouzly. Prstýnky mají být zapovězeny z hygienických důvodů. Nejskvělejší na této zprávě je odůvodnění: "Abychom přispěli ke zdravému a vyváženému mentálnímu prostředí, zaměstnavatel by měl zajistit pečlivou přípravu práce a pracovní organizace (odbory) přispět k optimalizaci zdrojů a předcházení emocionálních kolapsů". Bruselští úředníci připustili, že není zcela jasné, co to znamená, ale uvedli také, že zřejmě "něco jako omezení pracovní doby".

Další ze serie nařízení které se plete do něčeho po čem je pánům z Brusele velký kulový. Ostatně, když už jsme u toho "kulovýho", je asi jen otázkou času, kdy se objeví nařízení, které bylo za časů RVHP na každém veřejném záchodku a které bych pro dnešek parafrázoval asi takto: "Se*te rychle podle norem, EU ho*no je nám vzorem."

„Zregulovat, znormovat, zakázat“ – to je pravá tvář EU. Opravdu může rozumně uvažující člověk, který si váží svobody a demokracie, navíc žijící v zemi, která zažila za poslední století dvě hrozivé diktatury (nacismus a komunismus)  být příznivcem takto se chovající Evropské unie?

Jednotné normy o tom, jak má vypadat banán nebo okurka byly do této chvíle spíše úsměvnou epizodou v pomyslné knize evropské socialistické byrokracie. Zdá se, že tento trend přestal být úsměvný a z dílny EUbláznů vypadávají další a další hovadiny.

Dopady směrnic EU si uvedeme na drsném příběhu z drogerie. Zákazník na mrtvici. Poté i prodavač. Jen pro silné povahy.

Chlápek přišel do koloniálu a chtěl dvě plechovky krmení pro psa. 
"Máte psa, pane?" ptá se prodavač. 
"Jasně, že mám!" 
"Promiňte, pane, ale podle nové směrnice EU budete muset dokázat, že máte psa, než vám prodám psí žrádlo." 
Chlápek s frustrovaným výrazem ve tváři zmizel a o půl hodiny později se objevil znovu a na vodítku táhl svého psa: "Tady je!" 
"Děkuji mnohokrát, tady máte ty dvě plechovky."

O pár dní později ten samý chlápek znovu přijde a chce dvě plechovky krmení pro kočky. 
"A máte kočku, pane?" 
"Jasně, že mám!" 
"Promiňte, ale musíte mi ji ukázat, než vám pro ni prodám krmení." 

Chlápek vyběhne z krámu a za chvíli je zpátky a před prodavačem za ocas zvedne kočku. 
"Děkuji vám, zde je vaše krmení."

Další den se chlápek opět objeví v krámě a postaví před prodavače krabici od bot s malou dírou ve víku. 
Prodavač se ptá: "Dobrý den, co pro vás mohu udělat?!" 
"Strčte prst do té díry." 
"Promiňte?" 
"Udělejte, co říkám!" 

Tak prodavač opatrně strčil prst dírou do krabice. 
"Teď ho vyndejte a řekněte mi, jako co to vypadá!" 
Prodavač vytáhl prst a znechuceně si jej prohlédl: "Uf, vypadá to jako hovno..." 
"Taky že je! Vzal bych si dvě roličky toaletního papíru."

Opravdu myslíte že je to krutý vtip, nebo nedaleká budoucnost?

 

 

 

 

 

HOVÍNKO PODLE EU NORMY

 

Psáno pro blog.iDnes.cz


Vloženo: 10. 4. 2012, přečteno 205x, autor: Petr Paulczynski