hhh

 

Ať každý ví, co nás čeká! Jak dlouho budeme ještě ustupovat cikánské komunitě?!

Jaroslav Doubrava, senátor Parlamentu ČR

Ve čtvrtek vynesl odvolací Vrchní soud v Praze rozsudek, podle kterého sedmnáctiletý cikán z Krupky nepůjde do žaláře na 10, ale jenom na 5let do vězení.
 Nebyl uznán vinným za rasově motivovaný pokus o vraždu, znásilnění, vydírání a loupež, jak to stanovil Krajský soud v Ústí nad Labem. Dopustil prý se "jenom" vydírání a znásilnění. Neboli loupež a pokus o vraždu prominauta. Považuji to za lidské i profesní selhání Vrchního soudu v Praze!

Přeposílám téměř doslovný přepis výroku předneseného předsedkyní trestního senátu ústeckého krajského soudu v listopadu 2010 a posuďte sami co se stalo a zda má pravdu v posouzení viny vrchní odvolací soud: "...dne 29. 4. 2010 v době od 13.00 hod. do 16.30 hod. poblíž nádraží ČD Bohosudov v obci Krupka ... jej odvedli k Unčínskému potoku a odsouzený pod pohrůžkou zbití jej donutil, ač věděl, že je mu 12let, aby si klekl a sál mu pohlavní úd, také štípl nezjištěnými kleštěmi  poškozeného do malíku ruky proto, že nechtěl i jeho nezletilému spolupachateli sát pohlavní úd. Nakonec to ze strachu poškozenýučinil a musel spolknout jeho ejakulát, následně mu nařídili, aby se plazil, svlékl do slipů a vlezl do potoka, kde musel dělat kliky, stojky, po první stojce jej kopli do hlavy, aby další udělal o kus dál. Nařídili mu vylézt na můstek vysoký 150 cm, strčili ho a on spadl do potoka... na okraji pole mu odsouzený nařídil, aby běžel, zakopl a upadl na zem, tak i dvakrát učinil, nejméně  třikrát chlapce vzali za ruce a nohy, rozhoupali a z výšky ho nechali dopadnout na zem. Poškozený musel nejméně dvakrát zvednout dřevěnou desku 1 x 1 m, tloušťky 2 cm, váhy 1,5 kg a pustit si ji na hlavu, podráželi mu nohy. Následně v úmyslu jej usmrtit ho společně fyzicky napadli střední až velkou intenzitou tak, že jej bili pěstmi, šlapali na něj, kopali do žeber, hlavy a dalších částí těla, v průběhu napadení se jej mladší útočník zeptal, zda ví, co dělal Hitler za války s cikány v koncentráku, že to budou dělat s ním, protože je bílej;  musel se opřít o strom, sundat si slipy a švihali ho páskem s kovovou sponou na holé části těla i do zad, udeřili jej klackem do zad a tímto jednáním poškozenému způsobili zlomeninu sedmého žebra vpravo se zavzdušněním pravé pohrudniční dutiny, nalomení desátého žebra vlevo s zakrvácením levé pohrudniční dutiny, trhlinu sleziny s krevním výronem, pohmoždění levé ledviny, pohmoždění břišní slinivky a jater, tržně zhmožděnou ránu pravé čelně-temenní krajiny hlavy, mnohočetné pohmožděniny trupu, hlavy i končetin, při pohmoždění svalů  prodělal  i mírnější formu tzv.crushsyndromu... Musel být hospitalizován od 29. 4. 2010 do 13. 5. 2010 v Masarykověnemocnici v Ústí nad Labem,z toho 10 dnů na jednotce intenzivní péče... Také prodělal akutní reakci na stres, která přešla v poruchu přizpůsobení a posttraumatickou stresovou poruchu ... i v současnosti musí pravidelně užívat antidepresiva (placené léky)..."

Jsem rozhořčen tím, jak se soudní vrchnost vypořádala s rasistickým vražedným útokem. On totiž vrchní soud za takovou "maličkost" nebude přece cikánského vraha soudit jako vraha. Přitom sedmnáctiletý cikánský útočník ještě s jedním mladším cikánskýcm klukem málem ukopali k smrti dvanáctiletého chlapce jen proto, že ho náhodně potkali a proto, že "byl bílej".  Jen shodou štěstěny chlapec přežil. Jenom IQ 111 mu pomohlo, že se zorientoval a došel si pro pomoc.  Chlapec byl mlácen, kopán, sexuálně zneužit, okraden. Trestní senát ústeckého krajského soudu správně posoudil tento útok jako rasový a jako pokus o vraždu. Bohužel, vrchnost v Praze má jasno. Když obětí není cikán, ale je naopak útočníkem, raději případ posuzovat opatrněji, aby se o vrchnosti neřeklo, že je proticikánsky zaměřena a nelétali potom na koštěti kolem vrchního soudu aktivisté za všelijaká práva s bičem v barvách EU. Dvanáctiletý chlapec měl tu "smůlu", že do něho oba útočníci nebodali.  Protože v takovém případě se lépe prokazuje, že bylo jen shodou náhody, že rána nožem nešla kousek vedle - a přišla by smrt. Když "pouze" do něho velmi dlouho kopou a mlátí ho, raději mávne soudní vrchnost rukou a smete pokus vraždy ze stolu? Jo, kdyby chlapce skutečně ukopali k smrti a zemřel by na vnitřní krvácení, to by asi rómskému útočníkovi trest příliš nesnížili...

Naskýtá se závažná otázka. Jak dlouho a kam až budeme tétocikánské  komunitě ustupovat?! Tak totiž hodnotí rozhodnutí vrchního soudu mnoho občanů na severu Čech. A já také.