Pomáhat a chránit? Nebo otravovat a kasírovat?

Petr Paulczynski

Tak jsem si projel zprávy a zprávičky. Okurková sezona jak vyšitá. Co mne však vyděsilo, že kdesi v Práglu nasadila policie 80(sic!) policistů na zátah v jakési diskotéce aby mohli zkontrolovat, zda mladiství nepožili. Opravdu nemá policie nic pilnějšího na práci? Vsadím se, že mezitím co kontrolovali a kontrolovali, chybělo těchto 80 polišů v temných uličkách, kde se určitě děly horší věci než že si pár "týnejdžrů" dalo panáka nebo pivíčko.

Osobně si myslím, že odpovědnost za chování svých potomků nesou v první řadě rodiče a nikoliv stát. Takováto akce mi silně připomíná pověstné Kryštofy, když všechno u policie co mělo nohy a udrželo v ruce plácačku vyrazilo do ulic a zastavovali skoro všechno co jelo okolo. Zajímavé na tom bylo, že  rozpadávající se Žigulíky se železným šrotem na zahrádce projely bez povšimnutí a Bavoráky a Meďoury byly prohlíženy, jakoby vezly kontraband.

A tak se ptám: Opravdu se naše Policie řídí Langrovým heslem "Pomáhat a chránit", nebo spíš lidovou tvořivostí přetvořené "Buzerovat a vybírat?"

A proč o tom píši? Asi někdo zapomněl co sliboval. Pomáhat a chránit mělo vyloučit  šílené nic neřešící hromadné akce ala Kryštof zde v provedení "diskotéka". Myslím, že veřejnost je vnímá jako buzeraci.  Opravdu si někdo myslí, že kontrolami diskoték, kontrolami pásů, dokladů, lékárniček a barevných vestiček se situace v poklesu kriminality a nehod zlepší?