Vyvedli mě ze sněmovny

Kalousek: „Nikdo neví, kdo je pan Matějka.“

 

František Matějka, místopředseda Svobodných

slozenka_kalousek.PNGDnes, 19.5.2010, jsem chtěl navštívit ve sněmovně galerii pro hosty. Měli mimořádnou schůzi. Byl jsem připraven při přímém vstupu ČT ze sněmovny zasypat hlavy poslanců 200 složenkami. Prošacovali mě a pak vyvedli. Ráno jsem oznámil své ženě, že je možné, že se z Prahy nevrátím. Očekával jsem, že po mě skočí dva příslušníci ochranné služby na galerii ve sněmovně a přemýšlel jsem nad tím, jak tvrdí a rychlí budou, až ze třetí řady přiběhnu k zábradlí a hodím doprostřed jednacího sálu něco, o čem nebudou v první chvíli tušit, co to je –  200 složenek. Co složenka, to jedno jméno poslance či poslankyně tam dole. Co složenka a jméno, to částka zaokrouhlená v milionech. Co částka, to součet a osobní podíl na všech deficitech za posledních deset let, kdy ti dole hlasovali PRO NÁVRH deficitního státního rozpočtu. Jen namátkou: Zdeněk Jičínský 5,302 mld, Ondřej Liška 4,871 mld, Martin Bursík 4,871 mld, Zdeněk Škromach 8,287 mld, …

Taková vsuvka. Když jsem čekal v recepci sněmovny, kudy chodili do své práce také poslanci (a nebyl jsem tam zdaleka sám), všímal jsem si každého z nich. 80% nebylo schopno ze sebe při příchodu vyloudit obyčejný pozdrav těm, kolem kterých prošli a kterým mají sloužit. Férově musím přiznat, že jedničku za včasný příchod i slušný pozdrav má ze dnešního dne poslanec Jandák. Pecina přišel v klidu až v 10:30. Propadákem byl poslanec Paroubek, společně se Zaorálkem, za nimiž poměrně úsměvně poskakoval pan Dimun. Tolik arogance a přehlížení ve dvou lidech k těm, kteří tam čekali, aby se mohli podívat na dnešní jednání sněmovny, jsem ještě neviděl. V každém případě ovšem dnes Jiří Paroubek jednoznačně vyhrál co se oblečení týče. Za jeho luxusní, na míru střižený a šitý oblek z drahé, leskle černé a nemačkavé látky, by se nemusel stydět ani americký prezident. K dokonalosti toho obrazu chyběly snad už jen ty boty s bílou špičkou a tradiční kubánský doutník.

Za rozpočtové období od 1999 do 2010 hlasovali celkem 354 poslanci všech stran pro souhrnný deficit ve výši neuvěřitelných 1.146.016.000.000,- Kč. Jejich jmenný seznam a částky jsou zde.
Chtěl jsem lidem u nás netradiční formou připomenout, co jsou opravdu zač ti dole, kteří bez rozdílu nás dovedli do současného stavu.

Nedávno totiž dorazily složenky do našich domácností, abychom si prý uvědomili, že státní dluh, který politici svým populismem vytvořili, máme my zaplatit. Nechal je pro nás vyrobit Miroslav Kalousek, který osmkrát za KDU-ČSL aktivně hlasoval pro deficitní rozpočet. Jeho podíl na složence činí 7,833 mld. (nejen hlasoval, ale 8 let byl předsedou Rozpočtového výboru sněmovny a po té ministrem financí takže rozpočet navrhoval nebo minimálně mohl velmi výrazně ovlivnit. pozn. redakce)

_MG_3236.jpgO akci věděli jen čtyři lidé v ČR. Přesto si troufnu tvrdit, že ochranná služba šla najisto. Jak se to dozvěděli, může být v době odposlechů na každém rohu jistě jen spekulací. Faktem ovšem zůstává, že já jediný jsem prošel důkladnou prohlídkou. Až k lopatkám mi za bezpečnostním rámem vytáhli svetr a zpoza opasku vyndali 200 složenek. Prý buď bez nich dovnitř, nebo s nimi ven. No a ke druhé variantě mi pak pomohli. Nezbylo mi nic jiného, než za zájmu alespoň několika fotografů nakonec předat, prostřednictvím sněmovní podatelny, všechny složenky jednotlivě každému poslanci a poslankyni do jejich poštovních schránek a jednu památeční si i pro Vás nechat potvrdit...

Na jedné z tiskových konferencí, kterých si parlamentní strany, co jediné mají přístup do médií, udělaly v době jednání sněmovny hned dlouhou řadu, se redaktorka časopisu Týden zeptala Miroslava Kalouska, zda o dnešní akci ví a co na ni říká. „Každý má právo na takové akce, ale co kdyby se pan Matějka pokusil být originální," ptal se Kalousek. A hned si do strany Svobodných založené Petrem Machem rýpnul: „Naše složenky byly rozeslány celostátně známou politickou stranou a podepsány velice známými jmény. Málokdo už ale ví, kdo jsou Svobodní, a už vůbec nikdo neví, kdo je pan Matějka.“

Jistě, ne každý měl v životě příležitost nechat se zvolit do sněmovny za jinou politickou stranu, její peníze, práci volebního týmu, program a zejména hlasy voličů, aby pak založil stranu novou a pár podobných si tam vzal se stále ještě platným původním mandátem a snadným přístupem do médií. Ne každý měl ale také tu příležitost hlasovat osmkrát PRO NÁVRH deficitního rozpočtu a přičinit se tak částkou 7,833 mld o prohloubení státního dluhu za KDU-ČSL, aby pak najednou prozřel a stal se z něj na stará kolena „pravičák“. Já bych například pro jiný, než vyrovnaný rozpočet, nikdy ruku nezvedl.

Inu, pane Kalousku, tak jste tedy dnes zaznamenal mé jméno poprvé... ;-)