Nepatřil by Pavel Němec místo do Kataru spíše za katr?

Petr Paulczynski

Když tak člověk poslouchá politiky všech barev a stran, nabývá dojem, že všem leží na srdci křišťálová čistota nakládání s veřejnými prostředky. A mezitím se propírají Diag Humany, Grossovy unikátní obchody, Čunkiáda, Gripeny či Pandury. Čistí se scházejí s čistými ve Špindlu, Argentariu či na Štrbském plese. Ty hloupější pak chytí s milionkem v kufříku. Průhlednost je nepoužívanější slovo. Když to tak člověk poslouchá, oko nezůstane suché. A pak si přečtete titulek: "Exministr dostal zakázku za stamiliony". Ano, exministr Pavel Němec z advokátní kanceláře Němec, Bláha a Navrátilová, v níž mají podíl i exekutor Juraj Podkonický a vymahačská firma BSP Lawyer Partners, podle Českého rozhlasu 1-Radiožurnálu, si má přijít v následujících čtyřech letech na více než 400 milionů korun.

Pro VZP bude vymáhat pohledávky. Pěkný byznys. Neslyšel jsem však, že by na tuto činnost byla někde vypsána veřejná zakázka.

Pro Němcovu kancelář to přitom není první lukrativní zakázka. V lednu vyšlo najevo, že například ministerstvo spravedlnosti jí platí až statisíce měsíčně za právní služby. S BSP Lawyers se podílí i na vymáhání nedoplatků za mýtné.

Tenhle nenápadný pán kterého najdete všude, kde něco zapáchá se vlastně projevil už v kauze katarského prince - jestli si vzpomínáte to byl ten pán co prznil holčičky. Teď si páně Němcovým přičiněním pěkně doma užívá svobody. Naši prznitelé děvčátek ať už šéf Hambiny di Praga či jeden sochař mezitím za to stejné pěkně bručí. Myslíte si někdo, že katarského prince pan Němec pustil domů ze sympatií? A čistě náhodou potom v Kataru strávil dovolenou? Nepatřil by za to pan exministr místo do Kataru spíše za katr? A ta stomilionová zakázka za vymáhání pohledávek je úplně ze stejného soudku. Co kdyby tak pánové politici místo medových řečí o boji s korupcí prozkoumali jak se k této zakázce pan Němec dostal a jak moc je reálná je ta cena za ni. Protože korupce není jen přistižený trouba s kufříkem s bankovkami. Korupce to jsou i takovéhle zakázky. Možná by stálo za to v rámci oprav Karlova mostu rekonstruovat i onu pověstnou klec pro namáčení šizuňků. O prvním adeptovi bych myslím věděl.