Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Babiš: Evropa musí aktivně bojovat proti převaděčům a pašerákům. Využime k tomu i naše bezpilotní letouny Doporučený

  • úterý, srp 14 2018
  • Napsal(a)  Petra Doležalová, mluvčí vlády
Andrej Babiš jednal v Primoco UAV Andrej Babiš jednal v Primoco UAV snímek archiv vlády

Premiér Babiš jednal o využití bezpilotních civilních letounů při boji s migrací zapojením do monitoringu nelegálních migrantů italského pobřeží a Středozemního moře. V úterý 14. srpna 2018 navštívil společnost Primoco UAV v Praze s jejímž vedením jednal o této možnosti. Na konci srpna chce o jejich využití mluvit také s italským premiérem Giuseppem Contem a maltským premiérem Josephem Muscatem. „Dnes je převaděčství obrovský byznys, ve kterém údajně pracuje 40 tisíc lidí, kteří vydělávají miliardy euro. Evropa musí intenzivně bojovat proti převaděčům a pašerákům. Naše vláda může v rámci jednání nabídnout pomoc, kdy by tato letadla mohla monitorovat pobřeží,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš. Zároveň je podle premiéra Babiše důležité xzrevidovat práci agentury Fronte a zaměřit se především na pomoc lidem v zemích jejich původu tak, aby došlo k úplnému zastavení ekonomických migrantů.

 

 Bezpilotní civilní letouny dokáží i díky tepelným senzorům odhalit a sledovat čluny s nelegálními migranty, sledovat pobřežní vody i pomáhat při záchranných operacích. Slouží také například v zemědělství, stavebním inženýrství či hornictví.

Číst 11443 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 173 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %