VIDEO ZPRÁVY

 ********************
 

Prezident republiky se zúčastní požehnání kapličky Ploskovské Panenky Marie Doporučený

Kaplička Ploskovské Panenky Marie Kaplička Ploskovské Panenky Marie

Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou se zúčastní v úterý dne 28. ledna 2020 ve 14.00 hodin v Lánech slavnostního požehnání opravené kapličce zvané Ploskovská Panenka Maria.

Selská rodina Kindlových nechala v roce 1890 vztyčit litinový křížek na pískovcovém podstavci a v roce 1895 pak dala vedle něj postavit mariánskou kapličku se zvoničkou. Kaplička se stala místem pravidelných červencových poutí. Její zvonek oznamoval celé obci, že některý ze sousedů navždy odešel, a v době pohřbu vyprovázel jeho smutný hlas nebožtíka až na hřbitov. Zvonek z věžičky byl dne 8. prosince 1917 zrekvírován k vojenským účelům, ale ani on už Rakousku k vítězství v první světové válce nepomohl. Roku 1923 zavěsila rodina Václava Kindla zvonek nový. Když i ten se stal obětí svatokrádeže, pořídili rodáci Husák, Horna a Bergmann roku 2006 zvoneček nynější. Slavnostní znovuvysvěcení se konalo v sobotu 27. ledna 2007. Kaplička byla nyní opravena  a bude jí požehnáno. Je skvělým počinem prezidenta republiky Miloše Zemana, že se zúčastní společně s chotí Ivanou slavnostního požehnání opravené kapličky. Ať mu za to Bůh žehná. 
Číst 6457 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v CÍRKEV

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 180 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %