Kulinářské medaile zamířily (opět!) do TOP Hotelu Praha Doporučený

  • sobota, bře 05 2016
  • Napsal(a)  Petra Dusilová, Marketing Manager TOP Hotelu Praha
Přivítání účastníků kongresu: ledové sochy Přivítání účastníků kongresu: ledové sochy vytvořili kuchaři TOP Hotelu Praha

Radek Vach a Zbyněk Ženíšek, sehranéduo sous-chefů TOP HOTELu Praha, zářili nadšením: z kulinářského šampionátu ve Stuttgartu si přivezli 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. Na veletrhu Stuttgart INTERGASTRA je vybojovali v kulinářsko-umělecké disciplíně zvané carving. Veletrh Stuttgart INTERGASTRA je prestižní mezinárodní gastronomický veletrh, který se konal koncem února ve Stuttgartu a který letos navštívilo 95.000 návštěvníků. Ve Stuttgartu se bojovalo ve dvou disciplínách: předpřipravená kompozice a „life carving“. Soutěž v carvingu, neboli uměleckém vyřezávání ovoce a zeleniny, se konala jako jedna ze tří gastronomických soutěží konaných v rámci veletrhu a je považována za přípravu na říjnovou gastronomickou olympiádu IKA v německém Erfurtu.


Zástupce šéfkuchaře Radek Vach připravil sousoší „Malí filmoví hrdinové“, se kterým v obou kategoriích vybojoval vzácnou stříbrnou medaili.

„Nechal jsem se inspirovat mými oblíbenými animáčky, například filmem Ratatouille“, říká Radek Vach. „Využil jsem rozmanité druhy ovoce a zeleniny, zelené i cukrové melouny, kořen taro, dýně, červenou řepu i bílou ředkev.“ Pan Vach na sebe dále prozradil, že vaření i umění jej baví už odmalička, jako malý chodil na výtvarku a v kuchyni TOP HOTELu Praha čaruje už patnáctým rokem.

 

Kuchař Zbyněk Ženíšek svou kompozici zaměřil na filmové postavy ze série Piráti z Karibiku. V obou kategoriích vybojoval bronzovou medaili. 
Duo Vach-Ženíšek už tradičně reprezentují nejen TOP HOTEL Praha, ale celou Českou republiku v uměleckém vyřezávání ovoce a z různých domácích i mezinárodních soutěží už mají pěknou sbírku medailí, včetně těch zlatých z mistrovství světa v Lucemburku. Dohromady také drží světový rekord v počtu vyřezaných melounů na jednom místě. V TOP HOTELu Praha se samozřejmě přednostně věnují vaření vynikajících pokrmů teplé kuchyně, svým uměním však často obohacují prezentaci pokrmů rozličných rautů, které TOP HOTEL Praha připravuje například i pro Pražský hrad. Kromě ovoce a zeleniny dokáží rovněž vyřezat nádherná umělecká díla z ledu.
Přesvědčit se o tom mohli například praktiční lékaři, kterých se do TOP HOTELu Praha sjelo na Kongres primární péče na 1500. Hned u vchodu účastníky vítalo velké ledové sousoší: do ledu byl vytesán znak kongresu, který byl doplněn obřími ledovými vázami s živými květy. Ledové sochy, které se začínají připravovat téměř měsíc dopředu, byly vytvořeny jako dárek pro návštěvníky kongresu. Zároveň si zde hosté mohli prohlédnout výstavku uměleckých děl, kterými se Zbyněk Ženíšek a Radek Vach úspěšně prezentovali na veletrhu Stuttgart INTERGASTRA.

Fotografie TOP HOTEL Praha

Zveřejněno v BYZNYS a TOP PODNIKATELÉ

Právě přítomno: 106 hostů a žádný člen

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %