Fragmenty - Fragmenty - TOP podnikatelé http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz Fri, 19 Jul 2019 08:09:56 +0000 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Fénix vstal z popela, podaří se to i akciím IBM? http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/byznys-a-top-podnikatele/item/2528-fenix-vstal-z-popela-podari-se-to-i-akciim-ibm http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/byznys-a-top-podnikatele/item/2528-fenix-vstal-z-popela-podari-se-to-i-akciim-ibm Fénix vstal z popela, podaří se to i akciím IBM?

IBM je globální firma, která již několikrát za svůj více než stoletý život musela přetvořit od základů svůj model podnikání a celkové zaměření. Nyní probíhá stejnou fází a bohužel pro akcionáře se dle posledních kvartálních výsledků zdá, že firma vynakládá příliš mnoho energie na to, aby vykázala za každou cenu růst, přičemž by bylo užitečnější, kdyby se zaměřila na ozdravení svého byznysu. Pozitivní reakce investorů na výsledky, když cena akcií vzrostla o téměř 9 procent, zrcadlí spíše nízkou výchozí cenu akcií než velkou změnu v hospodářských výsledcích firmy. Firma se již před několika lety pokusila vykázat růst, když sdružila své růstové segmenty do položky “strategické imperativy”, což lze v případě IBM volně přeložit jako perspektivní růstové segmenty. Při kvartálním reportingu firma dokázala i přes pokles celkových tržeb a stagnaci zisků vykázat alespoň v této jedné části podnikání velmi solidní výsledky. Jenže ejhle, i tento segment v posledních kvartálech začal v růstu pokulhávat, a firmě nezbylo nic jiného, než reagovat na netrpělivé akcionáře, kteří hlasitě volají po růstu, a koupit úspěšnou společnost Red Hat. Většina analytiků se však shodne, že cena byla pokud ne přímo přemrštěná, tak relativně vysoká. Bude velmi záležet na synergiích, zda se zpětně tato investice ukáže jako rozumná.

V posledních kvartálních výsledcích firma pokračuje ve snaze za každou cenu vykázat růst. Výsledkem je další vyčleňování z již úzké skupiny strategických imperativů, jejíž růst výrazně zpomalil na nynější tempo kolem pěti procent. Firma argumentuje, že pokud z této skupiny produktů a služeb vyčlení tržby velkých “mainframe” počítačů, jejichž prodej poklesl vlivem produktového cyklu řady Z, tržby segmentu strategických imperativů by vyrostly meziročně o solidních 11 procent. Analytici vesměs ocenili nový detailnější rozpad výsledků skupiny strategických imperativů, na druhé straně by však ocenili růst tržeb spíše v nehardwarové části a nelíbí se jim snahy vylepšit výsledky slovíčkařením.

 Další aspekty posledních kvartálních výsledků zahrnují například fakt, že tržby za celý loňský rok meziročně klesly jen o jedno procento, pokud nepočítáme dvouprocentní vliv kurzů měn. Růstové segmenty představují polovinu tržeb. S akvizicí Red Hat se tento podíl ještě zvýší a dopad klesajících tržeb starých segmentů bude menší. Na druhé straně tempo růstu tržeb segmentu strategických imperativů klesá. Takže růst tržeb bude i nadále výzvou. Firma sama čeká, že letos dosáhne provozního zisku na akcii kolem 14 dolarů, k čemuž dopomůže růst provozní marže. Celkově chce IBM dodat zhruba 12 miliard dolarů volných peněžních toků, tedy jen o málo více než v uplynulém roce.

Současná cena akcií okolo 130 dolarů představuje méně než 10násobek odhadů peněžních toků. Při takové ceně jsou investoři ochotni překousnout i výraznější vady na kráse a o IBM začínají projevovat zájem. Uvidíme, jestli to bude stačit k výraznějšímu růstu ceny akcií.

]]>
stepan.krecek@bhs.cz (ŠTĚPÁN KŘEČEK, hlavní ekonom BH Securities ) BYZNYS a TOP podnikatelé Sun, 27 Jan 2019 07:57:39 +0000
Průměrná úroková sazba na hypotékách vzrostla na 2,78 procenta http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/byznys-a-top-podnikatele/item/2470-prumerna-urokova-sazba-na-hypotekach-vzrostla-na-2-78-procenta http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/byznys-a-top-podnikatele/item/2470-prumerna-urokova-sazba-na-hypotekach-vzrostla-na-2-78-procenta Průměrná úroková sazba na hypotékách vzrostla na 2,78 procenta

Restrikce České národní banky na hypotečním trhu začínají fungovat a objem nových hypoték výrazně klesnul. V listopadu se oproti říjnu rozpůjčovalo na hypotékách zhruba o 5 miliard korun méně. Nižší objem finančních prostředků tekoucí z hypotečního na realitní trh povede k nižšímu růstu cen nemovitostí. Hypoteční úvěry opět zdražují. Průměrná úroková sazba na hypotékách v listopadu vzrostla na 2,78 procenta. Od začátku letošního roku došlo k růstu průměrné úrokové sazby o 0,50 procentního bodu. V nabídkách bank jsou běžné hypoteční úvěry s úrokovými sazbami přes 3,00 procenta. Na přelomu roku lze očekávat další zdražování hypoték, které bude reflektovat růst úrokových sazeb vyvolaný Českou národní bankou. Klienti se musí začít přizpůsobovat méně výhodným podmínkám při získávání a refinancování hypotečních úvěrů.

 

 V listopadu bylo uzavřeno 8 617 hypoték, což je oproti říjnu pokles o 1 973 úvěrů na bydlení. Některé finanční instituce stále neuplatňují nová doporučení České národní banky a poskytují hypoteční úvěry i méně bonitním klientům. Celková situace na trhu se však z pohledu klientů zpřísňuje a někteří lidé musí obejít více poskytovatelů hypoték, než úvěr získají. Tato situace povede ke snížení zájmu o hypoteční úvěry, což by mělo zbrzdit růst cen nemovitostí.

Na hypotékách se v listopadu rozpůjčovalo 19,50 miliardy korun, což je o necelých 5 miliard korun méně než o měsíc dříve. Měsíční splátka u hypotečního úvěru na 1 milion korun, který bude splácen 20 let, v průměru činí 5 437 korun. Zhruba 56 procent hypoték je využíváno na koupi nemovitosti a 22 procent na výstavbu.

]]>
stepan.krecek@bhs.cz (ŠTĚPÁN KŘEČEK, hlavní ekonom BH Securities ) BYZNYS a TOP podnikatelé Wed, 19 Dec 2018 17:07:23 +0000
ČNB provádí jestřábí politiku - ekonomice chybí lidské zdroje http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/byznys-a-top-podnikatele/item/2360-cnb-provadi-jestrabi-politiku-ekonomice-chybi-lidske-zdroje http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/byznys-a-top-podnikatele/item/2360-cnb-provadi-jestrabi-politiku-ekonomice-chybi-lidske-zdroje Dolar

Česká národní banka má přezdívku nejvíce jestřábí centrální banky v Evropě. Bankovní rada krotí růst cenové hladiny prostřednictvím zvyšování úrokových sazeb. Negativním důsledkem současné měnové politiky je pomalejší růst hrubého domácího produktu. Česká ekonomika potřebuje příliv nové pracovní síly. Dodateční zaměstnanci by snížili pnutí na trhu práce, což by se odrazilo v nižším růstu inflace. Vyšší počet zaměstnanců by rovněž akceleroval růst českého hospodářství.eček. Guvernér České národní banky i členové bankovní rady ve svých veřejných vystoupeních již několikrát naznačili, že na svém zářiovém jednání zvýší základní úrokovou sazbu na 1,50 procenta. Do konce roku by pak úroková sazba mohla být zvýšena ještě jednou na úroveň 1,75 procenta. Politiku centrální banky lze označit za jestřábí, kdy kontinuálním zvyšováním úrokových sazeb zasahuje do vývoje ekonomiky a snaží se tlumit její přehřívání.

 

Rostoucí úrokové sazby budou prodražovat financování státu. V době nízkých úrokových sazeb stát nevydal dostatek dlouhodobých dluhopisů a financoval se skrze krátkodobé dluhopisy se zápornou úrokovou sazbou. Nyní však splatnost krátkodobých dluhopisů končí a stát si musí půjčovat za podstatně vyšší úrokové sazby.

Rychlý růst mezd a zvyšující se ceny výrobců tlačí na růst inflace, která se pohybuje nad svým cílem. Za očekáváním zůstává dynamika růstu hrubého domácího produktu, přestože poptávka domácností i investice firem se pohybují na vysokých úrovních. Vysvětlení tohoto problému spočívá v nedostatku pracovní síly, který se odráží v rostoucí inflaci i v nižším růstu HDP.

]]>
stepan.krecek@bhs.cz (ŠTĚPÁN KŘEČEK, hlavní ekonom BH Securities ) BYZNYS a TOP podnikatelé Fri, 21 Sep 2018 12:27:35 +0000
Daňové břemeno zaměstnanců 62,45 % http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/byznys-a-top-podnikatele/item/2331-danove-bremeno-zamestnancu-62-45 http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/byznys-a-top-podnikatele/item/2331-danove-bremeno-zamestnancu-62-45 Daňové břemeno zaměstnanců 62,45 %

Liberální institut každý rok zveřejňuje výpočet Dne daňové svobody. Ten ukazuje míru celkového přerozdělování v české ekonomice. Průměruje tak zdanění českých občanů, rezidentů, nerezidentů, zahraničních firem, rentiérů atp. Jedná se sice o přesnější metriku, avšak častou námitkou je, že neukazuje zdanění závislé činnosti. Přehled vypracovaný níže má tedy plnit přesně tento účel, platí pro zaměstnance pobírajícího průměrnou mzdu, který nespoří a který nemá žádný melouch stranou.

Vzhledem k rozsahu, různorodosti a komplexnosti všech daní, odvodů, poplatků atd. není možné celkové daňové břemeno vypočítat přesně. Lze získat pouze orientační odhad zahrnutím největších daní a nejčastěji placených položek. Výsledná čísla jsou tedy sice orientační a ilustrativní, nemohou ale sloužit jako absolutně přesný ukazatel. Z metodiky popsané níže jsou zároveň zřejmá některá konkrétní úskalí, která výpočet daňového zatížení komplikují.

Daněmi se zde nemyslí daně v právním slova smyslu, ale v tom ekonomickém, kde se pod nimi rozumí každá zákonem vynutitelná platba, opak dobrovolné platby uskutečněné na základě vlastního rozhodnutí. To znamená, že platby, které se právně nazývají například poplatkem či pojištěním, ale zároveň jsou stanoveny zákonem, považujeme za daně stejně jako ty, které se tak nazývají oficiálně.

Abychom mohli vypočítat celkové zdanění, je třeba jednotlivé daně podle jejich charakteru odečítat od celkové mzdy postupně tak, v jakém pořadí s nimi člověk v reálném životě přichází do styku. Nejdříve se tedy z celkové odměny zaměstnance (superhrubé mzdy) odečítají odvody zaměstnavatele, zdravotní a sociální „pojištění“ a daň z příjmu. Poté přicházejí na řadu majetkové daně, následně daně spotřební, a nakonec daně podnikatelské, které se také promítají v ceně zboží a služeb. Tímto výpočtem získáme hodnotu zboží a služeb, které mezi sebou lidé reálně smění. Všechny tyto daně jsou odečítány od průměrné mzdy v ČR v prvním čtvrtletí roku 2018.

Příjmové daně jsou vypočítávány na základě nominálních sazeb a v případě daně z příjmů fyzických osob také základní slevy – zde je tedy použitá efektivní sazba pro průměrný příjem.

Majetkové a spotřební daně jsou vypočítávány dvěma různými způsoby podle dostupnosti dat. V případě, že máme informace o průměrné spotřebě/platbě nebo přesných či přibližných sazbách, je výsledná částka založená na těchto údajích. Pokud je k dispozici pouze celková částka, která byla na dani vybraná, je tato suma poté rozpočítána mezi přibližný počet poplatníků konkrétní daně (až na výjimky se pracuje s číslem 8,94 milionu).

Podnikatelské daně jsou kvůli jejich odlišnému charakteru počítány jako poměr celkové vybrané částky ku celkové produkci podnikatelského sektoru. K této sumě se orientačně přiblížíme odečtením výdajů veřejného sektoru od celkového HDP.

Téměř veškeré použité údaje jsou z roku 2017 (případně 2016/2015, pokud novější k dispozici nejsou) a jsou převzaté od ministerstva financí ČR, finanční správy nebo Českého statistického úřadu. V některých případech je použit průměr cen z vybraných oblastí (u položek, které se napříč ČR liší). Výjimečně je užit kvalifikovaný odhad na základě tržních cen.

Sečtením všech těchto daní tedy získáme výsledné procento daňového zatížení pro člověka vydělávajícího průměrnou mzdu v ČR, které vychází na 62,45 %. Z průměrné superhrubé mzdy 40 556 Kč zůstane tedy člověku k dispozici pouze 15 223 Kč. Tuto sumu nicméně nelze interpretovat jako disponibilní zůstatek pro nákup zboží a služeb, jelikož spotřební a podnikatelské daně z cen již odečteny byly. Toto číslo pouze indikuje, jakou reálnou hodnotu má veškeré zboží a služby, které člověk za měsíc využije. Lépe si lze procento celkové daňové zátěže představit jako procento z potenciálního celkového množství zboží a služeb, které si spotřebitel kvůli daním nemohl dovolit.

Ačkoli je to poprvé, co bylo celkové daňové břemeno vypočítáno pro ČR, na Slovensku podobný průzkum vypracovává již několikátým rokem Konzervativní institut společně s European Investment Centre, jejichž metodika zde byla z velké části převzatá. Více informací o použitých datech, zdůvodnění a detailnější rozpracování jednotlivých položek v rámci celkové daňové zátěže můžete najít pod těmito odkazy: http://eic.eu/clanky/9 a http://www.konzervativizmus.sk/article.php?6131. Na Slovensku letos vyšel den splacení daňového břemena až na 20. srpna.

Celkový výpočet pro ČR 2018 je k dispozici zde » (pdf)

Převzato ze stránek Liberálního institutu

]]>
BYZNYS a TOP podnikatelé Fri, 17 Aug 2018 12:29:34 +0000
Podnikatelé ztrácí důvěru v českou ekonomiku http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/byznys-a-top-podnikatele/item/2236-podnikatele-ztraci-duveru-v-ceskou-ekonomiku http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/byznys-a-top-podnikatele/item/2236-podnikatele-ztraci-duveru-v-ceskou-ekonomiku oslabování eura vůči dolaru započalo v dubnu a koruna oslabuje vůči dolaru i euru

Důvěra v tuzemskou ekonomiku klesá. Česká republika tak následuje Německo, kde se indikátor důvěry propadl na nejnižší hodnotu od února 2017. Horší výsledky jsou důsledkem nižšího hospodářského růstu a slábnoucího zahraničního obchodu. Konjunkturální průzkum zpracovávaný Českým statistickým úřadem měří důvěru v českou ekonomiku pomocí bazického indexu. V květnu souhrnný indikátor důvěry dosáhl hodnoty 99,2 a oproti dubnu klesl o 0,9 bodu. Důvěra podnikatelů v odvětví průmyslu se v květnu snížila o 2,1 bodu na hodnotu 95,0 a reagovala tak na slabší výsledky o hospodářském růstu a zahraničním obchodu. Hlavní překážkou pro rozvoj průmyslu zůstává nedostatek zaměstnanců, který je způsoben napjatou situací na trhu práce. Nižší důvěra v českou ekonomiku má souvislost se zhoršujícími se ukazateli v Německu.

Tamní předstihový ukazatel PMI, který hodnotí očekávání manažerů průmyslových firem, v květnu poklesl na hodnotu 56,8. To je nejnižší hodnota od února 2017. Negativní sentiment v podnikové sféře se začíná přenášet i do dalších ukazatelů. Můžeme si tak všimnout oslabování eura vůči dolaru, které započalo v dubnu. Averze na trhu se nevyhýbá ani koruně, která oslabuje vůči dolaru i euru.

]]>
stepan.krecek@bhs.cz (ŠTĚPÁN KŘEČEK, hlavní ekonom BH Securities ) BYZNYS a TOP podnikatelé Thu, 24 May 2018 07:47:42 +0000
Vláda podpoří rozvoj Mladoboleslavska http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/byznys-a-top-podnikatele/item/2175-vlada-podpori-rozvoj-mladoboleslavska http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/byznys-a-top-podnikatele/item/2175-vlada-podpori-rozvoj-mladoboleslavska Premiér Andrej Babiš

Společně s ministrem dopravy Danem Ťokem a ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou jsme  jednali v Mladé Boleslavi se zástupci Středočeského kraje, měst Mladá Boleslav a Kosmonosy a vedením společnosti Škoda Auto o dalším rozvoji regionu. Škoda Auto investuje v příštích třech letech do Mladé Boleslavi a okolí až 750 milionů korun. Prostředky jsou určeny na rozšíření veřejného prostoru, budování hřišť a parků či do rozvoje vzdělávání. Dne 10. dubna 2018 jsem potvrdil, že vláda je připravena se na rozvoji regionu Mladoboleslavsko podílet prostřednictvím prioritních strategických investic směřujících především do klíčové dopravní infrastruktury, zdravotnictví, zvyšování kapacit bydlení a dalších oblastí. Jsme velice rádi, že Škoda Auto je připravena zásadně investovat do této oblasti a jsme připraveni na tom participovat. 

 Dnes 10.4.2018 jsme probrali konkrétně jedenáct investic do dopravní infrastruktury, z toho jsou dvě na železnici. Hlavně jsou to ale silnice a přivaděče z dálnice. Celková investice je 1,7 miliardy. Domluvili jsme se, že vytvoříme skupinu, protože je pro nás důležité, abychom přesně věděli, kdy jsou peníze potřeba. Je důležité, abychom v tomto regionu vytvořili dobré podmínky hlavně pro lidi, kteří zde žijí. 

Vláda tím naváže na ujednání o porozumění, které uzavřela se Škodou Auto v roce 2008. Z původních 1,4 miliardy korun proinvestoval stát prozatím 520 milionů korun. V srpnu loňského roku připravilo Ministerstvo dopravy dílčí aktualizaci s tím, že do konkrétních staveb stát investuje zhruba 1,7 miliardy korun. Předmětný materiál bude ještě vládě předložen k projednání. V současné době jsou jednotlivé stavby dopravní infrastruktury v různých fázích přípravy.

]]>
BYZNYS a TOP podnikatelé Fri, 13 Apr 2018 11:08:12 +0000
Pytlík Frodo žije! http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/byznys-a-top-podnikatele/item/2127-pytlik-frodo-zije http://www.czwww.fragmenty.czwww.fragmenty.cz/index.php/ekonomika/byznys-a-top-podnikatele/item/2127-pytlik-frodo-zije Pytlík Frodo žije!

O hesle vysokoškoláků: Pytlík Frodo žije! O Augiášově chlévě a žumpách neziskových organizací, viz OXFAM; charitativní pomoc za vynucený sex s ohroženými ženami v Sýrii či na Haiti. Tak nám zase naše zlatá mládež v rauši vyrazila před týdnem do ulic, aby protestovala na zadaná témata, co jí nakukali havloidní mudrcové. Třeba o tom, jak multipolární svět, oslabování demokracie a "globalizace mezi hajzly" jsou podle ředitele Člověka v tísni Šimona Pánka největší problémy, kterým dnes společnost čelí. Pánek to řekl 400 účastníkům Pražského studentského summitu, který se konal letos po třiadvacáté 9. března 2018; určen byl mladý lidem, co se chtějí věnovat západní diplomacii a politice.

„Když se podíváte, kdo vyhrál prezidentské volby a kdo vyhrál parlamentní volby, tak brát velký optimismus není z čeho,“ uvedl a přirovnal situaci k Tolkienově knize Pán Prstenů. „Síla Mordoru se postupně rozšiřuje,“ uvedl. Studentům řekl, že se nemohou spoléhat ani na Gandalfa, ani na blanické rytíře, ale stavět na základních hodnotách.

Zřejmě myslel studenty, jako jejich listopadový vůdce, u nichž předpokládá znalost tohoto Tolkienova pohádkového kontextu a že je oslní. A ta metafora, ten Mordor, to všichni víme, je samozřejmě Moskva, Kreml, Putin... To je světové zlo, které ovlivňuje všechny volby, jež v poslední době nedopadly, americké, naše, rakouské, italské a další. Za všechna ta údajná negativa určitě může, kdo jiný, než  Vladimír Vladimírovič z Leningradu... Agitace Pánkova Člověka v tísni pro Sorose:http://www.rukojmi.cz/clanky/5802-simon-panek-agitoval-mezi-studenty-kratce-pred-jejich-stavkou-petr-zantovsky-si-sklada-dohromady-nejen-tyto-souvislosti

Výsledek obrázku pro foto tolkien mordor

Jen pro neznalce Tolkienova Pána prstenů stručná rešerše; Mordor v překladu znamenající Černá země(Mor - "Černý/Temný", Dor - "Země") označován též jako Země stínu či Země Nepřítele....

Froda ovládne moc prstenu, která se v Mordoru znásobila a odmítne ho zničit. Ten samý Frodo Pytlík, co se narodil Drogu Pytlíkovi a Primuli Brandorádové 22. září 2968 Třetího věku... V tom se objevuje Glum a v touze získat zpět svůj prsten, ukousne Frodovi prst, na kterém je Prsten moci pohodlně usazen..

.Výsledek obrázku pro foto tolkien frodo pytlík mordor

V záchvatu radosti však nedává pozor a padá i s prstenem do Pukliny osudu... Frodo předstíral, že se pouze stěhuje ze svého domova ve Dně pytle. Před smrtí v ohni vybuchující Hory osudu pak Froda a Sama zachránili velcí orli, kteří je odnesli do bezpečí a hobiti tak znovu spatřili své přátele...  Po tomto shrnutí se nelze divit, že  heslem vysokoškoláků se stal výkřik: Frodo žije!

(Praktická vsuvka: Je zde rovněž nad slunce jasnější, že Tolkienův Pán prstenů sloužil jako ideální podklad pro J. K. Rowlingovouaby tak sepsala Harryho Potrera, byť ze sebe dělá blbku. Přitom Timesy v rozhovoru s ní už v roce 2005 přiznávají autorce „znovuobjevení a přepracování žánru fantasy“, když jen kulantně nemluví o plagiátorství. A navíc v obou filmech hraje jeden a týž herec Harry Pottera i Pytlíka Froda... Super "fantasy"...

Sama autorka, co si namastila miliardami svoji kapsu, se ale alibisticky nechala slyšet, že naopak vůbec není velkým fanouškem fantasy literatury a že údajně nikdy nedočetla ani Tolkienovu trilogii Pán Prstenů; prý ani netušila, že půjde o fantasy román, když začala Pottera v roce 1990 psát.... Bla, bla, bla... Ví to altruistka Rowlingová, že v Anglii umíraly stovky pacientů?)

Už mi z toho všeho lezou krkem české Augiášovy chlévy, které reprezentují zprofanované literární plagiátorky, či pofiderní instituce skrývající se pod názvy (ne)ziskových organizací za svoji údajnou humanitu a charitu nevyjímaje. Krevní tlak mi zvyšuje hlavně pokoutná neziskovka pod krycím názvem humanitární „Člověk v tísni“…

Výsledek obrázku pro foto pánek 1989

Šimon Pánek, dnes ředitel organizace Člověk v tísni; hřál ve svém nitru tyto své následné schizofrenní myšlenky o lásce k běžencům už v listopadu 1989 na Václavském náměstí jako studentský vůdce…?

Není možné se tedy divit prezidentu Miloši Zemanovi, že se též rozčílil: „Pokládám většinu neziskových organizací, čest výjimkám, za pijavice, které jsou přisáté na státním rozpočtu, a považoval bych za rozumné, aby se dotace těmto organizacím vyplácely úměrně tomu, co si dokážou vydělat samy,“ řekl.

„Podle neověřených informací celková podpora neziskových organizací ze státního rozpočtu je kolem deseti miliard korun. Některých organizací si vážím. Koneckonců jsem jmenoval například chrudimský hospic, který je svým způsobem neziskovou organizací. Celá řada organizací si z toho však dělá byznys. Řešení je prosté: Nechť si neziskové organizace vytvoří i vlastní zdroje. A pokud si vytvoří i vlastní zdroje, ať se k těmto zdrojům přidá příspěvek od státu,“ dodává Zeman k tématu neziskových organizací, které kritizuje dlouhodobě.

„Neziskové organizace, teď už sdružení neziskových organizací, sepsaly petice, ve kterých žádají politiky, aby se k neziskovým organizacím chovali s úctou. To se stalo poté, co jsem řekl, že některé neziskové organizace jsou pijavice na státním rozpočtu.“ dodal Zeman, který již dříve uvedl, že by si financování neziskových organizací představoval tak, že za každou korunu od státu, by si měly organizace vydělat korunu vlastní. Proti vyjádření prezidenta se v červnu tvrdě ohradily samy neziskovky...https://www.youtube.com/watch?v=TQA6iJgXoAI

Navíc je dle něho u nás mezi neziskovkami zájem jen o křesťanské běžence, což ovšem pro islamisty nebyl žádný problém si změnu víry promptně zařídit. Viz. Maďarsko i bez Migračního manifestu. http://www.rukojmi.cz/clanky/4359-simon-panek-je-sice-karierni-nenasyta-ale-ne-cvok-po-ostude-ve-filmu-corpus-delicti-by-si-dalsi-faux-pas-v-tomto-pripade-s-kandidovanim-na-prezidenta-cr-nemohl-dovolit

Přesto byly českými milovníky islamistů v čele s Pánkem sepsány požadavky pro jednání s běženci. V čele již tzv. Migračního manifestu, jenž spadá pod Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR, stojí nezisková organizace „Člověk v tísni“, která je známá svými zvláštními  praktikami, podporou teroristů, třebaže nepřímou, a spoluprací s ilegálně obývaným „centrem Klinika“.

Uskupení, jako jsou Nesehnutí, Meta nebo Multikulturní centrum Praha, v manifestu požadují opatření, která by měla vést k snadnějšímu přijetí a integraci imigrantů do EU, zvláště však je řeč o České republice a Slovensku. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Toto-neprehlednete-Traskava-korespondence-mezi-senatorem-Regecem-a-Simonem-Pankem-402512

Migrační manifest je poměrně dlouhý, to asi proto, aby se běžný uživatel nedočetl některých sporných bodů; „Svoboda pohybu by prý měla být normou. Přístup k migraci je však nastaven tak, že primárně se migrovat nesmí,“ píše se v něm například, že klade důraz i na zpřístupnění všem usazeným migrantům volebního práva na místní úrovni a samozřejmě na možnost, aby se mohli stát členy politických stran.

Podle neziskovek podepsaných pod manifest je v Česku velmi neprůhledný imigrační systém. Ten by se měl více otevřít, zjednodušit a zprůhlednit tak, aby byl uprchlíkům srozumitelný… Asi takto:  http://www.migracnimanifest.cz/cz/index.html

Výsledek obrázku pro foto olser šimon pánek neziskovky

K migračnímu legračnímu manifestu by se svým nezáměrně hořkým humorem hlavně hodila i europoslankymě Zuzana Roithová a její propagační video… https://www.youtube.com/watch?v=6dp6MkO5IIc

Resumé: Šimon Pánek je zkrátka český politický aktivista a paradoxně humanitární manažer. (blízký humanitárnímu bombardování svého velkého politického guru Václava Havla…) Patřil k nejznámějším studentským vůdcům tzv. Sametové revoluce v roce 1989.

A jako takový vyslyšel svůj vnitřní exhibicionistický hlas a ve své zastuzené pubertě přijal hlavní mužskou roli ve filmu Corpus delicti (Corpus delicti znamená předmět doličný, tedy určitá věc důležitá pro trestní řízení; jak signifikantní v případě Pánka…) 

Holt, žumpa jako žumpa; kdykoliv si tak čtu něco o tom, jak za peníze daňových poplatníků si jedna sebranka gaunerů pořádá ve Sněmovně nehorázný hon na člověka, zatímco ta jiná svoloč, v ničem se od té první amorálně nelišící, si třeba v daleké Sýrii užívá nedobrovolný sex s ženami, které jsou nuceny v nouzi nejvyšší za potraviny a střechu nad hlavou oddávat svá těla vyšinutým zvrhlíkům.

Vždycky si při tom vzpomenu, kdoví proč, na Šimona Pánka a jeho signifikantní partičku, co se angažuje také v Sýrii, kde právě jde o zmíněné sexuální zvrhlosti… („Člověk v tísni“ funguje v 25 zemích světa už od roku 1992.) První případy inkriminovaného druhu sexuálního zneužívání kvůli získání nejen základních potravin je slyšet od také syrských žen, které pobývaly v tamějších uprchlických táborech.

Proč Pánek a Sýrie? Když magazín Forbes uskutečnil rozhovor s ředitelem organizace „Člověk v tísni“ Šimonem Pánkem, ptali se jej, z čeho vlastně sestává jeho práce, jak organizace funguje a řeč přišla i na současné krize ve světě. Mluvil rovněž o Sýrii, kde prý pomáhají 180 tisícům lidí měsíčně…Výsledek obrázku pro foto sýrie sex Oxafam

Je to přinejmenším podivné, když na druhé straně slyšíme, že jsou známy příklady syrských dívek a žen, které se krátkodobě „vdaly“ za úředníky, aby jim poskytovaly sexuální služby výměnou za jídlo. Rozšířené byly zkrátka praktiky “něco za něco”, ačkoliv pomoc měla být bezplatná a bezpodmínečná. Nejvíce v ohrožení byly ženy a dívky bez “mužských ochránců”, jako vdovy a rozvedené.

Populační fond OSN v loňském roce provedl šetření situace a došel k závěru, že v některých regionech Sýrie dochází k výměně humanitární pomoci za sex. Zpráva nazvaná Hlasy Sýrie 2018 uvádí, že „mnoho žen a dívek se na krátkou dobu prodalo úředníkům, kteří do oblasti přivezli humanitární pomoc a potravinové balíčky.

Aby ženy obdržely pomoc, nebo léky, musely mužům poskytnout sexuální službu. Muži distribuující balíčky si brali čísla na ženy a dívky a nabízeli jim, že „za sex jim pomoc dovezou tam, kam bude potřeba“.

Za vším tím svinstvem hledej OXFAM, což je významná mezinárodní charitativní organizace, která pod hlavičkou Oxfam International sdružuje 13 národních organizací zaměřených na odstranění chudoby a nespravedlnosti ve světě; byla založena v roce 1942 v Anglii pod názvem Oxford Committee for Famine Relief skupinou sociálních aktivistů a akademiků z Oxfordu…

Výsledek obrázku pro foto sýrie sex Oxafam

Informace o masivním zneužívání syrských žen se pod pláštíkem Oxfamu poprvé oficiálně objevily v loňském roce ve zprávě Populačního fondu OSN. „Byly zdokumentovány případy mnoha žen a dívek, které dokonce byly nuceny se dočasně vdát za místní humanitární pracovníky ve snaze dostávat pravidelně potravinovou pomoc. Případně získávaly jídlo výměnou za pravidelné a vynucené sexuální služby,“ cituje veřejnoprávní britské médium ze zprávy OSN.

„Vzpomínám si, jak jedna z takto sexuálně zneužívaných žen plakala a byla velmi rozrušená, když mi o tom všem vyprávěla. Ženy a dívky musí být chráněny, když se snaží získat jídlo, mýdlo a další základní potřeby,“ říká vedoucí humanitární pomoci Danielle Spencerová…

„To poslední, co v takové situaci potřebujete. je humanitární pracovník mužského pohlaví, který vám odmítne předat pomoc, pokud s ním nebudete mít pohlavní styk. Některé skutečně předem předpokládaly, že jídlo bez sexu prostě nedostanou…“ Ó, jak humanitární a ohleduplný postoj k bezmocným ženám v životní tísni…Výsledek obrázku pro foto sýrie sex Oxafam

Na začátku roku 2010 otevřel Pánkův „Člověk v tísni“ díky veřejné sbírce a darům firem čítající 50 milionů korun taktéž humanitární misi v zemětřesením postiženém Haiti, což je další místo, kde se mnozí chovají humanitární pracovníci jako zvířata.

Šéf mise humanitární organizace Oxfam Roland van Hauwermeiren totiž přiznal, že si po zemětřesení na Haiti v roce 2010 během působení v Karibiku vodil do svého obydlí prostitutky, tedy spíš ženy v nouzi…

Výsledek obrázku pro foto sýrie sex Oxafam

Obvinění točící se kolem 68letého Belgičana Rolanda van Hauwermeirena nedávno popsal britský deník The Times, podle jehož zdrojů se na Haiti odehrávaly pod záštitou organizace OXFAM divoké večírky placené z prostředků charity, docházelo údajně i ke zneužívání mladistvých.

Doznal se už při interním vyšetřování obvinění v roce 2011, že několik členů mise na Haiti porušuje etická pravidla Oxfamu týkající se sexuálního zneužívání, podvádění, nedbalosti a protežování příbuzných. Pracovníci pořádali „orgie“ ve vile pronajaté za peníze od dárců. Vedení charity se snažilo jednání zaměstnanců ututlat.

Podle jeho zdrojů se na Haiti odehrávaly divoké večírky placené z prostředků charity a docházelo údajně i ke zneužívání mladistvých. Kvůli placení prostitutek a jinému nevhodnému chování bylo v roce 2011 po interním vyšetřování britského Oxfamu z Haiti staženo sedm pracovníků včetně šéfa tamní mise Rolanda van Hauwermeirena.

Výsledek obrázku pro foto sýrie sex Oxafam

Skandál následně propukl v mnohem silnější podobě, jak napsala reportáž britského deníku The Times, kterému bývalí činitelé charity vypověděli, že na Haiti se po zemětřesení pořádaly s prostitutkami „orgie“ za peníze charity a za sex prý platil i sám van Hauwermeiren. Následně se objevila podobná obvinění ohledně jeho dřívějších angažmá v Libérii a v Čadu.

Netvrdím, že by zrovna ředitel Šimon Pánek po svých filmových erotických lapáliích s Lenkou Kořínkovou byl ještě schopen sexuálně vydírat syrské ženy v krajní nouzi, ale na každém šprochu je pravdy trochu… Nicméně když si uvědomím, že pracovníci některých neziskových organizací požadují po ohrožených ženách za státy dotovanou humanitární pomoc nedobrovolný sex,  otevírá se mi nůž v kapse...

A tak nám zase naše zlatá mládež v rauši vyrazila před týdnem do ulic, aby protestovala na zadaná témata, co jí nakukali havloidní mudrcové – třeba neziskový Šimon Pánek jako Člověk v tísni. Hovořil o Mordoru - Černé zemi, označováné též jako Země stínu či Země Nepřítele...

Inu, a ta směšná metafora, ten Mordor, to všichni víme, že je samozřejmě Moskva, Kreml, Putin, co právě vyhrál prezidentské volby už v prvním kole, předběžně zatím s rekordním ziskem přes 76,6 procenta... https://cz.sputniknews.com/russia-elections-2018/201803166953218-prezident-volby-rusko/

Když je „Člověk v tísni“ opravdu v tísni: http://www.rukojmi.cz/clanky/2288-kdyz-je-cesky-clovek-v-tisni-ucelove-vytisni-pravdu-aby-tak-ziskal-nejaky-ten-milionek-treba-pro-sve-bezence-ktere-navic-obdaroval-migracnim-manifestem

]]>
olser.bretislav@seznam.cz (BŘETISLAV OLŠER) BYZNYS a TOP podnikatelé Mon, 19 Mar 2018 12:58:26 +0000