VIDEO ZPRÁVY

 ********************
 

Panáci z vedení EU obviňují Polsko z nedodržování "evropslých hodnot" - polský biskup Mering jim skvěle odpověděl Doporučený

  • sobota, led 09 2016
  • Napsal(a)  Wiesław Mering, Biskup Włocławski
Wiesław Mering, Biskup Włocławski Wiesław Mering, Biskup Włocławski Diecezja Wloclawek

Polsko se stává terčem Evropské unie pro údajné nedodržování „Evropských hodnot“. Skvěle reagoval dopisem předsedovi EP Schulzovi polský biskup Wiesław Mering:

S velkým údivem a rozhořčením jsem si přečetl Váš názor o údajném převratu v Polsku. Skutečně znám svou zemi lépe než Vy; žiji zde už sedmdesát let a ujišťuji Vás, že polské prezidentské a parlamentní volby nejsou dokladem absence demokracie. Volby pouze ukázaly, že většina běžných obyvatel mé země touží po změnách.

Problém tkví v tom, že ti, kteří dosud vládli, názorem obyvatel vládu tratí; a proto se odmítají podřídit výsledkům voleb a k uskutečnění svých zájmů zneužívají rovněž Evropský parlament. Váš parlament je jistě přetížen řešením velmi důležitých otázek, jako například délkou plamene svíčky či povoleným množstvím vody ve splachovací nádrži.

Dnes již v Bruselu nevidím politiky s vysokou úrovní, lidi prahnoucí po společném dobru států tvořících Unii. Politická korektnost ruku v ruce s řešením malicherností nepřispívá k moudrosti. Je škoda, že jste – jak řekl jednou prezident Chirac – „přišel o příležitost mlčet“.

Vím, že nezměníte své stanovisko a Polákům se neomluvíte. K tomu, abyste uznal svou chybu, potřebujete přece většinu.

A proto v době „svátků zimy“ (jak nazýváte svátky Božího narození) Vám přeji rozvahu, moudrost a větší fantazii.

 

Pravý prostor, 09|01|2016 

 

 

 

Číst 7391 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 162 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %