VIDEO ZPRÁVY

 ********************
 

Merkelová nerespektuje Dublinskou dohodu a chce převážet imigranty z Turecka nikoli do Německa, ale do celé EU Doporučený

Německá kancléřka Angela Merkelová je prostě nepoučitelná a dále vnucuje své představy o přijímání migrantů nejen Německu, ale celé Evropské unii. Nově přichází s plánem z nelegální masové imigrace vytvořit masovou imigraci legální. Žádá vytvoření tzv. kontingentů EU, pomocí kterých chce bezpečně a legálně převážet migranty z Turecka nikoliv do Německa, ale do Evropské unie. Říká tomu řešení uprchlické krize. A pozor, nejde o několik desítek tisíc cizinců, ale v Turecku je jich přes 2 miliony. 

Na tento nový a velmi nebezpečný návrh Merkelové reaguje místopředseda Svobodných František Matějka slovy: „Německo si asi už vybralo, když Dublinskou dohodu v listopadu hodilo přes palubu. Pokud chce přijímat migranty z Turecka, ať tak činí. Nesmí ale vnucovat tuto politiku všem ostatním. Skutečné řešení migrační situace musí začít tím, že se státy Evropské unie dohodnou na důsledném dodržování Schengenské a Dublinské úmluvy, nebo si otevřeně přiznají, že je dodržovat nedokážou. Potom budou mít státy rozvázané ruce zařídit se, jak uznají za vhodné." 

Právním základem dublinského systému je v současnosti Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 604/2013 ze dne 26. června 2013. Jde o mechanismus, kterým je v rámci členských států Evropské unie, a dále Norska, Islandu, Lichtenštejnska a Švýcarska určován pouze jediný stát, který projedná žádost cizince o mezinárodní ochranu a ve věci rozhodne, ať je žádost o mezinárodní ochranu podána kdekoliv na území těchto států. Cizinec má právo na posouzení žádosti o mezinárodní ochranu pouze v jednom členském státě Evropské unie a ten musí rozhodnout zda ho přijme či vyhostí zpět a nesmí ho přemisťovat do jiné země EU. Cílem dublinského systému je eliminovat jev, kdy řízení o žádosti cizince je vedeno současně nebo postupně několika členskými státy, do kterých se cizinec účelově přemísťuje, a současně předejít situaci, kdy se naopak žádný stát nepokládá za příslušný k meritornímu posouzení žádosti o mezinárodní ochranu, neboť aplikuje princip třetí bezpečné země na členské státy Evropské unie, ve kterých žadatel o mezinárodní ochranu pobýval před příchodem do státu, který nyní žádost hodnotí.
 
Kancléřka Merkelová jedná prostě tak jako by nebyla pouhou kancléřkou Německa, ale všech zemí EU. Imigranty si pozvala do Německa, tak by si měla problém vyřešit tam. Ostatní státy EU nikoho nezvaly a je jen na nich jak se k tomuto nesmírně vážnému problému postaví. Nemá právo problémy Německa přenášet na cizí státy.
 
Republikové předsednictvo Svobodných našemu listu sdělilo, že Svobodní v čele s předsedou a europoslancem Petrem Machem budou vždy a za každých okolností stát proti všem šíleným nápadům na celoevropské řešení v podobě převážení a přerozdělování migrantů po EU. 
 
Pokud selže Dublinská dohoda, státy mají podle Svobodných právo na vlastní řešení.

 

 

 

 

Číst 10016 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 283 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %