VIDEO ZPRÁVY

 ********************
 
Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 721

ČR může pokračovat v dostavbě páteřní dopravní infrastruktury se souhlasem Evropské rady Doporučený

  • pátek, čec 08 2016
  • Napsal(a) 
Premiér Sobotka na setkání s kancléřkou Merkelovou před summitem EU o Turecku Premiér Sobotka na setkání s kancléřkou Merkelovou před summitem EU o Turecku archiv vlády ČR

Dne 7. července 2016 jsem vládu informoval o závěrech jednání Evropské rady, které se uskutečnilo v minulém týdnu v Bruselu a kterému dominovalo téma referenda o setrvání Velké Británie v Evropské unii. Sedmadvacet členských států přijalo prohlášení, v němž jasně deklarovalo vůli pokračovat ve společném projektu evropské integrace.

Dále se členské státy shodly, že budoucí vztah mezi Evropskou unií a Spojeným královstvím musí být založen na rovnováze. To mimo jiné znamená, že čtyři svobody v rámci jednotného trhu – osob, zboží, služeb a kapitálu – musí zůstat nedělitelné.

V případě, že by Spojené království mělo zájem o přístup ke společnému evropskému trhu, musí být tato výhoda pro britskou stranu adekvátně vyvážena. Ke svému jednání sse ejde pracovní skupina zřízená vládou 27. června 2016. Ta bude formulovat vyjednávací pozici České republiky pro rozchod Evropské unie s Velkou Británií a další nastavení vzájemných vztahů, a 16. září 2016 se v Bratislavě uskuteční neformální setkání sedm a dvacítky.


Členy vlády jsem informoval také o tom, že do závěrů Evropská rady byl prosazen apel na Evropskou komisi ohledně situace v zemědělství. Dále jsem vládu informoval o zásadním úspěchu českého kabinetu, který ukončil dlouholetý problém a . Na okraj zasedání Evropské rady jsem se sešel s předsedou Evropské komise Jean-Claudem Junckerem, s nímž jsme si potvrdili dohodu o posudcích EIA a deseti prioritních stavbách v České republice.

Číst 8679 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 248 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %