VIDEO ZPRÁVY

 ********************
 
Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Tvrdého brexitu se v IVK neobáváme Doporučený

Ivo Strejček Ivo Strejček snímek Ivana Haslingerová, revue Fragmenty

Brusel slaví, neboť výsledkem brutálního tlaku, který vyjednavači EU v průběhu procesu přípravy smlouvy o odchodu Velké Británie z EU na britské politiky vyvinuli, byl text, jehož obsah musela Dolní sněmovna britského parlamentu drtivou většinou odmítnout. EU vědomě a bezohledně zatlačila Velkou Británii do politicky i společensky obtížně řešitelné situace. Je sice pravda, že si britská vláda v čele s premiérkou Mayovou dlouhodobě počínala nerozhodně a nejasně, jako by sama nevěděla, kam ve vyjednávání směřovat, čímž pozici Bruselu pouze posilovala. Rozhodující však je, že si EU přátelský rozchod (jak o něm neustále káže) nepřála a neudělala nic, čím by takovému rozchodu pomohla. Hlavní důvody byly dva: ponížit Velkou Británii za facku, kterou jí voliči svým rozhodnutím opustit EU uštědřili, a svou nekompromisností a bezohledností vůči Velké Británii vyslat zastrašující signál dovnitř EU.

 

Má-li si Velká Británie zachovat nejen vlastní důstojnou tvář, ale především smysl brexitu, pak je možností odchod Británie z EU bez jakékoliv dohody. Ze všech stran slyšíme, že tzv. tvrdý brexit bude mít katastrofální důsledky pro občany i byznys. Takové obavy v IVK odmítáme. Tvrdý brexit nebude žádnou tragédií!

Odmítáme stále dokola omílané obavy českých politiků z toho, co bude s osudy našich občanů ve Velké Británii v případě odchodu Británie z EU bez dohody. Připomeňme, že rozhodnutí těchto lidí odejít z České republiky bylo jejich svobodným rozhodnutím, nikoli rozhodnutím českého státu. Museli vědět, že riziko takového kroku není nulové.

Ivo Strejček,  16. ledna 2019

Číst 6416 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 187 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %