Jan Zahradil dále povede třetí největší stranu v Evropě Doporučený

  • úterý, kvě 26 2015
  • Napsal(a)  Jana HAVELKOVÁ
Jan Zahradil na Kongresu ODS, jejímž je prvním místopředsedou Jan Zahradil na Kongresu ODS, jejímž je prvním místopředsedou snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) byl v pátek 22. května 2015 znovu zvolen do funkce předsedy třetí nejsilnější politické skupiny v EU - Aliance Evropských konzervativců a reformistů (AECR). Tato celoevropská politická strana sdružuje strany z jedenadvaceti evropských i mimoevropských států. Jejím členem je také britská Konzervativní strana v čele s premiérem Davidem Cameronem.

 Své znovuzvolení neberu jen jako osobní úspěch. Je to také úspěch značky ODS, která u zrodu AECR stála, a její eurorealistické politiky. A je to i úspěch pro ČR, protože jsem první a zatím jediný Čech, který takovou funkci zastával,“ řekl Jan Zahradil po volbě.

AECR byla založena v roce 2009 

Jan Zahradil stojí v čele AECR od července 2010. Aliance středopravicových stran si klade za cíl hájit představu Evropské unie tvořené suverénními členskými státy, volného trhu, svobody a parlamentní demokracie. Po volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 se Evropští konzervativci a reformisté stali třetí nejsilnější politickou skupinou v Evropě a hlasem mainstreamové opozice, která odmítá eurofederalismus socialistů a lidovců.

Číst 5107 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 1054 hostů a žádný člen

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %