Šéfredaktor Ivana HaslingerováTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vydavatel Jiří PancířTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

EU vynucováním solidarity popírá princip subsidiarity, na němž byla založena Doporučený

europoslanec Petr Mach europoslanec Petr Mach snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Dnes, 9.9.2015, budou europoslanci hlasovat o „Návrhu rozhodnutí Rady, kterým se stanoví dočasná opatření v oblasti mezinárodní ochrany ve prospěch Itálie a Řecka“. Návrh de facto ruší už dříve dohodnutý systém odpovědnosti první bezpečné země, odebírá pravomoci v oblasti azylové politiky jednotlivým členským zemím a v důsledku legalizuje protiprávní překračování hranic. Ve skutečnosti tak vynucováním „solidarity“ popírá princip subsidiarity, na kterém by měla být EU podle svých zakládajících dokumentů založena.

(viz zde http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-%2F%2FEP%2F%2FNONSGML%20REPORT%20A8-2015-0245%200%20DOC%20PDF%20V0%2F%2FCS)

Návrh zároveň nerespektuje kulturní odlišnosti jednotlivých zemí EU. Navíc by některé členské státy nutil, aby se staraly o uprchlíky, kteří ani o život v těchto zemích nestojí. Jakmile dostanou povolení k pobytu, stejně utečou do jiné země EU za jejich pro-imigračními pobídkami nebo lépe placenou prací.

Svobodní trvají na dodržování platných mezinárodních smluv a vyzývají všechny europoslance, aby hlasovali proti kvótám na uprchlíky. Jako europoslanec budu jednoznačně hlasovat proti kvótám. Svobodní vyzývají vládu ČR, aby nepřijímala uprchlíky ani na „dobrovolně-povinné“ bázi pod hrozbou dotačních sankcí.

Naše předchozí stanovisko: https://web.svobodni.cz/clanky/evropsky-parlament-bude-jednat-o-uprchlicich-petr-mach-bude-hlasovat-proti-kvotam  

 

 

 

Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 213 hostů a žádný člen

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

STRAŠIDLA ZE ZÁLESÍ

 

NEJVÍCE ČTENÉ ČLÁNKY

Kliknutím na obrázek získáte článek


Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %