VIDEO ZPRÁVY

 ********************
 

Petr Mach bude hlasovat PROTI kvótám Doporučený

  • pondělí, srp 31 2015
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ
europoslanec Petr Mach, předseda Svobodných europoslanec Petr Mach, předseda Svobodných Ivana Haslingerová, Fragmenty

Evropský parlament bude příští týden znovu jednat o povinných kvótách a o sjednocení azylových standardů. Je to stejná taktika jako při referendech o Lisabonské smlouvě. Když státy zamítly v referendu přijetí této evropské ústavy, byly přinuceny opakovat referenda tak dlouho, až konečně dopadla podle představ německé kancléřky Merkelové. I nyní, když státy povinné kvóty v Evropské radě odmítly, nastane další kolo jednání a bude vše zřejmě probíhat tak dlouho, až nakonec všichni jejich zástupci hezky poslechnou. Na štěstí předseda Svobodných, europoslanec Petr Mach, bude podle sdělení našemi listu hlasovat proti.

 „Myšlenka povinných kvót už byla zavržena na jednání Evropské rady na konci června a neměla by být vytahována znovu,"  uvádí Petr Mach.

Pan europoslanec má naprostou pravdu. Jenže to by EU musela ctít výsledky rozhodnutí své vlastní Evropské rady. Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) Evropského parlamentu ale 29. července schválil s pozměňovacími návrhy návrh Evropské komise, jehož podstatou je opět stanovení povinných kvót na přemístění uprchlíků z Itálie a Řecka, a dále též návrh na sjednocení standardů při poskytování azyl. Jedná jako by její nejvyšší orgán Evropská rada nikdy nerozhodla o zamítnutí. Přesně podle hesla: "Když Evropská rada něco jasně zamítne, tak to Evropský parlament  9.–10. září prostě přehlasuje." Ať žije demokracie EU!

Německo, které bylo takovým zastáncem projekktu EUROMED, podle něhož zvalo minimálně 50 000 000 cizinců do superstátu EU, aby nevyhynul, je nyní zděšeno k jakému konci toto jeho šílené přání Evropu přivedlo. Ten, kdo na tento nápad přišel by měl být vystaven na pranýři. Jenže nám ani to již nepomůže. Z minulosti totiž víme, že ani referenda v jednotlivých státech pro kancléřku Merkelovou nebyla ničím. Nikdy nehledala vinu u sebe. Ví totiž velmi dobře, že na špinavou práci má EP, že zase většina poslanců schválí jakýkoliv zákon, jen aby nepřišla o svá teplá místečka. 

Proto je nutno poděkovat poslanci EP a předsedovi Svobodných Petru Machovi, že bude hlasovat PROTI kvótám. A nelze než souhlasit s jeho zdůvodněním, proč to dělá:

 „Je nepřijatelné, aby Německo skrze EU nutilo Českou republiku zvyšovat standardy azylového řízení. Německo by se naopak mělo zamyslet nad svojí velkorysou vstřícnou politikou, která vede k mnoha problémům v Německu i v zemích, přes které imigranti do Německa putují.“

Maně mne napadl po slovech Petra Macha verš Karla Havlíčka Borovského: "A vy Němci páni, nehrejte si s námi. Co jste si tam nadrobili, to si snězte sami..."   Jen se obávám, že to sníme my a další státy  EU. To by muselo v EP být alespoň 376 hrdinů jako Petr Mach. Je to boj s větrnými mlýny. 

 

Návrhy výboru LIBE jak šly za sebou:

Výbor LIBE schválil 29. července 2015 pozměněný návrh rozhodnutí Rady, kterým se stanoví dočasná opatření v oblasti mezinárodní ochrany ve prospěch Itálie a Řecka /COM(2015)0286 – C8-0156/2015 – 2015/0125(NLE)/

Pozměňovací návrh č. 9 volá po jednotných standardech přijímání žadatelů o azyl.

Pozměňovací návrh č. 13 píše o přerozdělení 40 000 osob z Itálie a Řecka do dalších členských států.

Pozměňovací návrh č. 20 vylučuje diskriminace podle náboženství při přebírání uprchlíků.

 Odkaz zde:

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+REPORT+A8-2015-0245+0+DOC+XML+V0//CS

Číst 19884 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %