Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Vláda by si měla vzít příklad z Německa, ne z Chorvatska Doporučený

  • středa, čec 29 2015
  • Napsal(a)  Petr Fiala, předseda ODS
profesor Petr Fiala profesor Petr Fiala snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Vláda Bohuslava Sobotky pokračuje při přípravě rozpočtu na rok 2016 v chybách minulých sociálnědemokratických vlád. Navržený schodek rozpočtu 70 mld. Kč při hospodářském růstu přes 3 % je nesmyslným zadlužováním všech občanů České republiky. Se současnou socialistickou vládou se na prioritách neshodneme.

 Zatímco podle ODS by vláda měla vysoký hospodářský růst využít ke snižování deficitu státního rozpočtu a zároveň rušení zbytečných daní, priority levicové vlády jsou ve zvyšování výdajů na sociální dávky a v nárůstu počtu a platů státních zaměstnanců.

Andrej Babiš nám stále dává za vzor Chorvatsko, měl by si ho ale spíše vzít z Německa, kde je při nižším růstu než v ČR již několik let po sobě rozpočet vyrovnaný.

Vzhledem k tomu, že se Andreji Babišovi nedaří vybírat daně, měla by vláda výrazněji omezit své výdaje. V opačném případě je vyrovnaný rozpočet v nejbližších letech utopií. První návrh rozpočtu také ukazuje rozdíly mezi jednotlivými koaličními stranami. Zatímco rezorty pod vedením hnutí ANO si výrazně polepší (průměrně o 8,7 %), ministerstva vedená jejich koaličními partnery čeká pokles (ČSSD -2,7 %, KDU-ČSL -4,7 %).

Číst 14975 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 300 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %