Závody kamionů na dálnici musí skončit Doporučený

Předseda ODS Petr Fiala Předseda ODS Petr Fiala snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Jde o velmi nebezpečný manévr, který brání plynulé jízdě. Proto chce ODS zakázat nákladním autům předjíždění na dálnicích, kde jsou dva pruhy a požaduje třetí pruh přistavět, aby kamiony mohly bezpečně předjíždět pomalejší auta.  Zkvalitnění veřejné dopravy se zvýší zrychlením výstavby silnic a dálnic. ODS proto podporuje moderní technologie v dopravě a od ministerstva očekává kompetentnější přístup. Také chce obcím dát možnost omezit vjezd kamionů na svá území. Představila 4.8.2016 na tiskové konferenci program jak to chce dokázat. Bylo by to krásné, ale uvidíme jak tento sen bude schopna prosadit do praxe. 

„Policie by se měla zaměřit na kontrolu skutečně závažných přestupků. Často vidíme zbytečně sníženou rychlost na přehledné silnici, kde policisté čekají na chybu řidičů. To musí přestat. Místo jednoduchého pokutování banálních přestupků by policisté měli důsledněji postihovat nebezpečné chování na silnici,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

 „Prioritou je pro nás zvýšení bezpečnosti dopravy. Vzájemné zdlouhavé předjíždění kamionů na dálnicích musí skončit. Jde o velmi nebezpečný manévr, který brání plynulé jízdě. Proto zakážeme nákladním autům předjíždění na dálnicích, kde jsou dva pruhy. Zároveň na mnoha místech musíme další pruh přistavět, aby kamion mohl bezpečně předjíždět pomalejší auta. Jsme si vědomi potřebnosti kamionové dopravy, ale musíme stanovit taková pravidla, aby kamiony neohrožovaly ostatní řidiče,“ řekl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Řidiči mnohdy využívají silnice třetí třídy, aby se vyhnuli dálničním poplatkům. Je to velmi bezohledné k obyvatelům měst. Chceme dát obcím možnost, aby omezily vjezd tranzitních kamionů na své území.  Jako starosta Soběslavi vím, o čem mluvím. Je také třeba urychleně dostavit dálnici D3 do jižních Čech. Pokud uspěji v senátních volbách, budu se této problematice věnovat,“ tvrdí starosta Soběslavi Jindřich Bláha.

 

Související položky (podle značky)

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

Tištěná revue Fragmenty

Další ukázky ZDE

Opusťme EU dokud je čas!

Pomozte dětem

Život detem

PROTIPROUD

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %