Vytisknout tuto stránku

HUDBA PRAHA band Původní receptura se starým obsahem Doporučený

HUDBA PRAHA band HUDBA PRAHA band snímek archiv kapely

Český rockový svět zasáhla v loňském roce zpráva o rozpadu kultovní undergroundové kapely HUDBA PRAHA. V podstatě vzápětí byla založena kapela s názvem HUDBA PRAHA band (HPB), jejíž osu tvoří bývalí muzikanti hudební legendy. Perfektně sehraná kapela dává k dobru nesmrtelné hity, na které publikum okamžitě reaguje a bezděčně tak potvrzuje slova kapelníka Vládi Zatloukala, že zájem o kapelu a její písničky (některé si publikum s kapelou rádo zpívá) je obrovský.

 HUDBA PRAHA band pokračuje po rozpadu původní Hudby Praha v roce 2015. Pět kmenových členů pokračuje v práci a jsou zárukou původní úrovně kapely. Charakteristický souzvuk kytar bratří Zatloukalů, zakládajících členů skupin Jasná Páka a Hudba Praha a rytmika, bubeník Ludvík "Eman" Kandl s basovým kytaristou Jirkou Jelínkem, jsou zárukou původního soundu kapely. Zpěvák Zdeněk Hnyk, jehož hlas můžete znát z vysílání pražského Radia 1, vokalistky Jarmila "Jamajka" Koblicová, která byla rovněž dlouholetou oporou Hudby Praha, a Lucie Jandová spolu se saxofonistou Jakubem Doudou sestavu skvěle doplňují. 

Jako vždy perfektní byla kytarová souhra bratří Zatloukalů, protože oba dva v Hudbě Praha strávili podstatnou část svého muzikantského života. Aktuální turné se jmenuje „V pivu je totiž Bůh…“, a stejnojmenná píseň patří k vrcholům večera. Hudba Praha band se jednoznačně hlásí k odkazu Hudby Praha / Jasné páky a myslím, že jim to nikdo nemůže mít za zlé.

Kapela hrtraje léty prověřené hity jako Paralet, Ryba Badys, Špinavý záda, Pal vocuď, Cizej chlap, Holka Tonka, To tak, Marihuana, Máma táta, Můry, Lunapark, Zákon o zachování energie… Máme připraveny i nové písničky a těšíme se na setkání s vámi. 

 

 

 

 

 

 

Zveřejněno v KULTURA

Související položky (podle značky)