Knížákova kapela Aktual připomíná výročí sovětské okupace 21.8. 1968 Doporučený

  • pátek, srp 21 2015
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ
plakát kapely profesora Knížáka Aktuál z posledního koncertu plakát kapely profesora Knížáka Aktuál z posledního koncertu archiv prof. Knížáka

Před 47 lety,  21. srpna 1968, okupovala naší vlast na pozvání soudruhů Bilaků sovětská vojska. Profesor Milan Knížák, který byl komunisty obrovsky diskriminován, dokonce prodělal i jejich kriminál a přesto si uchoval rovnou páteř, hraje dnes 21. srpna 2015 v 18-19 hod. se svou kapelou Aktual v dolní části  Václavského náměstí u příležitosti této okupace "spřátelenými armádami", která přinesla léta normalizace a mnoho utrpení a ponižování slušným lidem.

Přijďte všichni kteří pokládáte komunismus za největší neštěstí lidstva 20. století, připomenout tuto hrůznou akci sudruha Brežněva a dalších bolševiků. Hrůznější o to víc, že ji podle  presentovali jako přátelskou pomoc.  

Kulturní komise ČR stojí plně za touto akcí a děkuje panu profesorovi, že ji připomíná touto noblesní cestou mladší generaci, která o minulosti našeho národa ze školních lavic takřka nic nezná a mnozí z nich dokonce tvrdí, že již komunisté jsou jiní a nejsou nebezpeční. Kdo nyní ještě zůstává komunistou, to je již na diagnózu a nebezpečí komunistů nejde nikdy podceňovat. I když se vracejí v moderním rouchu ekoteroristů.                                   

Zveřejněno v KULTURA

Související položky (podle značky)

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %