Nejnovější kniha Petra Hájka Smrt ve Věži snímá závoj ze lží a mystifikací v politice a médiích Doporučený

Petr Hájek s prezidentem Václavem Klausem Petr Hájek s prezidentem Václavem Klausem snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Nová kniha bývalého vicekancléře prezidenta Václava Klause, nyní vydavatele kontrarevolučního časopisu Protiproud Petra Hájka"Smrt ve Věži"  je vrcholem trilogie „Smrt ve středu“ vydané v roce 2009 (článek ve Fragmentech: Proč nám hrozí smrt právě ve středu? a „Smrt v sametu“  vydané v roce 2012 (článek ve Fragmentech: Vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek podepsal Memorandum D.O.S.T.). 

V první knize "Smrt ve středu" se autor zamýšlel nad úpadkem pravicové ideologie, která se odpoutala od původních idejí a přesunula se do pomyslného politického středu, kde ji čeká smrt. A jako zkušený novinář si tehdy dovolil Hájek ještě něco navíc. Obvinil tehdy ze zavádění nesmyslných pojmů jako "politický střed" naše média. V důsledku toho vypukla přímo hysterická reakce médií proti jeho knize. Potvrdil tím jen, že měl pravdu, že nad našimi životy vládne mediokracie. A měl pravdu i v tom, že naši pravici čeká smrt, jak vidíme v současnosti. Ono se to dalo čekat i z matematického hlediska. Do jednoho bodu  na ose souřadné se nemohli vměstnat takové figury, jako byl Topolánek, Kalousek, Schwarzenberg, Bursík, Svoboda a další výtečníci navíc ze široka pěkně topolánkovsky rozkročení. Zdroj: http://haslingerova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=103675 

Stejně tak druhá kniha trilogie "Smrt v sametu" odstartovala mediální bouři. Hradní vicekancléř v ní bořil pěkně natvrdo představy o minulých i současných časech, které tak fanaticky hájily a dosud hájí naše havlistická média. Pokládal si v ní otázky, jak to bylo s naší občanskou společností vyhlašovanou po listopadu 1989 tehdejším Hradem jako alfu a omegu jediného správného bytí, jak to bylo s útokem na World Trade Center v New Yorku či s Evropskou unií... A především řešil otázku, jaké šance má dávný plán megalomanských západních politiků na ovládnutí světa. Politiků, kteří chtějí zničit naši dva tisíce let existující civilizaci, protože je smrtelně ohrožuje.  A nejen že si otázky pokládal, ale nacházel na ně odpovědi pomocí Boha. A to v naší komunistickým atheismem tak poničené společnosti vyvolalo velkou vlnu kritiky. Komunistickým marasmem poničená společnost nechápala, že bez  Boha se žádný filozofický systém vystavět nedá.

Nejnovější kniha Petra Hájka "Smrt ve Věži", která vyjde příští týden,snímá podle slov autora závoj ze lží a mystifikací nad utajenými ději v politice, médiích a celém našem životě od převratu v listopadu 1989 až po dnešek, kdy civilizovaný svět balancuje na hranici sebezničení. Není to prý ale pouhá kritika, ale  autor slibuje čtenářům, že přinese odpověď na otázku, co s tím vším nebezpečím může běžný člověk dělat. Proč k nám přicházejí miliony nezvaných hostí, kteří mají změnit náš kontinent, naše státy, kulturu a celý náš život k nepoznání a které nepochybně povedou k obrovské hospodářské krizi.

"Přicházím s návodem, jak naší smrti ve Věži zabránit a jak tyto hrůzy přežít," sdělil našemu listu Petr Hájek. Na dotaz, jak to chce zařídit, sdělil: "Především je nutné vědět, o co se dnes doopravdy hraje a co se nám média a politici snaží utajit. Pochopit, z jakého důvodu nás vedou do další světové války. Proč Západ, zvláště Spojené státy, se intenzivně snaží vyvolat válku s Ruskem, která nutně skončí katastrofou. Naši zemi nevyjímaje."

Protože autor této velmi napínavé knihy měl jako jeden z mála to štěstí ocitnout se  po boku prezidenta Václava Klause v mnoha zvláštních situacích  a dostat se k zajímavým lidem a dokumentům, dá se očekávat, že kniha překvapí  čtenáře  na každé stránce. A že navzdory tomu, že všechno na světě je podle Hájka nejisté, jen smrt je jistá, předkládá naději a východisko pro každého z nás.

"Jsem si jistý, že pokud dojde ke katastrofě, můžeme se zachránit. Kniha pro takový případ nabízí podivuhodný "Manuál k přežití katastrofy‘“, slibuje čtenářům Petr Hájek. Jsme sami zvědavi, co nám Petr Hájek doporučí a těšíme se na zajímavou knihu.

 

© Kulturní komise ČR, Listopad 12, 2016

Číst 6263 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v MEDIOKRACIE
IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue FRAGMENTY

Šéfredaktorka  revue Fragmenty:

RNDr. Ivana Haslingerová, CSc., ředitelka Odboru pro styk s veřejností KKČ, (*21.08.1946 v Praze)

Vystudovala SVVŠ v Humpolci (1960-64) a Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor fyzika pevných látek (1964-69). V letech 1970-71 absolvovala tamtéž postgraduální studium za účelem získání titulu RNDr., v roce 1977 tam obhájila disertační práci v oboru fyziky pevných látek a získala titul CSc. Výsledky její kandidátské práce byly využity mj. v Ústavu jaderné fyziky v Řeži u Prahy při studiu slitin kovů tvořících povlaky jaderného paliva v jaderných reaktorech, které jsou vystaveny extrémním teplotním a dalším podmínkám. Pracovala tam jako odborný asistent v letech 1973-74. V letech 1975-93 působila jako vědecký pracovník v Ústavu fyzikální chemie a elektrochemie J. Heyrovského ČSAV. Během své vědecké působnosti publikovala 39 původních vědeckých prací a příspěvků na vědeckých konferencích z oboru studia krystalické struktury a vlastností pevných látek a teoretické kvantové fyziky a chemie. Dvakrát jí byla udělena mimořádná Cena Akademie věd. Od roku 1994, po nedobrovolném odchodu z AV ČR po bezprecendentním zákroku tehdejšího předsedy Akademie věd ČR Rudolfa Zahradníka se věnovala publicistice a od 1997 je šéfredaktorkou revue Fragmenty. Prostřednictvím revue Fragmenty jsou zajišťovány granty a umělecké projekty, neboť je zasílána významným osobnostem ze světa kultury, podnikání a politiky. Náplní revue jsou převážně původní články a rozhovory s významnými osobnostmi. Nikdy nebyla členkou KSČ, neboť komunizmus pokládá za největší neštěstí lidstva. Jejím koníčkem je malování, politika, psaní článků a esejů, počítače, četba, turistika. Je vdaná, manžel Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc., syn Michal Haslinger. Je dcerou Libuše Pamětnické, básnířky a spisovatelky kraje Vysočina.

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 1099 hostů a žádný člen

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %