Dominik kardinál Duka rozčílil redaktory LN návrhem vyslat mírové sbory OSN do států Arabského jara Doporučený

J. Em. Dominik kardinál Duka, OP, arcibiskup pražský a primas český J. Em. Dominik kardinál Duka, OP, arcibiskup pražský a primas český snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Jeho Eminence Dominik kardinál Duka, OP, arcibiskup pražský a primas český si dovolil říci redaktorům Lidových novin svůj názor na současnou uprchlickou krizi Evropy. Protože jeho postoje nejsou jen jásáním nad tím kolik cizinců se valí do Evropy, aby pomohli uskutečnit sen bruselských úředníků o jednotné Velkoevropské říši, ale nabízejí rozumné řešení jak z této evropské apokalypsy ven, bylo jasné, že u sluníčkářů, pražské kavárny či jak se nyní nazývají pravdoláskovci, se pan kardinál se zlou potáže. Kdyby totiž nebylo uprchlíků, nesplnil by se jejich sen o jednotné Vekloevropské říši, protože je jasné, že jednotlivé národy o ni nestojí. To jistě pan kardinál dobře ví a počítal s tím, že se do něj obují s plnou vervou. Co je ale zarážející, že se do jeho postojů obuli hned dva redaktoři těchže Lidových novin a to dost nevybíravým způsobem a k tomu velmi povrchně. Každý z nich si z dvoustránkového obsáhlého rozhovoru pana arcibiskupa vytrhl naprosto neprofesionálně jen několik vět, s nimiž se dal do polemiky. Což je příkladem neprofesionality, která do seriózních novin nepatří.

Nejde o to vést s kýmkoliv seriózní polemiku. Je samozřejmě jasné, že může někoho pohoršit to či ono, ale to co provedl např. redaktor Bohuslav Hruška v článku "Donald kardinál Duka" , to je opravdu v seriózním tisku přes čáru. Což o to, srovnání s nejúspěšnější konzervativním politikem současné Ameriky je jistě pro každého pravicově cítícího občana velká čest, ale z úst levicového redaktora to vyznívá opačně. 

V úvodu článku uvedl pan redaktor větu papeže Františka "Sním o Evropě, kde být migrantem není zločin." s tím, že jí byl nadšen předseda Evropského parlamentu Schulz, který ji chtěl poslat Robertu Ficovi a Viktoru Orbánovi, aby si všimli že na rozdíl od maďarských a slovenských katolíků s muslimy problém nemá. Kvůli tomu bych článek nepsala, to je věcí jeho a pana Schulze. Redaktor Hruška však navrhuje aby se ještě jeden výtisk této věty poslal - cituji: "muži  z jehož úst podle něj padají řečnické figury, za něž by se nemusel stydět ani excentrický presbyterián Donald Trump", Jeho Eminenci kardinálu Dukovi. Proč, to je otázkou, protože o altruistickém chování papeže k uprchlíkům hovoří pan kardinál v celém odstavci Hruškou kritizovaného článku a je jasné, že o tom ví mnohem víc než jednu větu.

Ale budiž, kvůli tomu bych nepsala polemiku. Redaktor mainstreemových novin deklarujících se jako veřejnoprávní však nesmí zamlčovat druhou část toho, co o papeži Františkovi pan kardinál zdůraznil. A to kritiku pana kardinála, že se bohužel nikde neotiskla druhá část postoje papeže Františka a to ž"Papež pošle svého premiéra, kardinála Paroliniho do Organizace spojených národů, kde požádá o zásah všemi legitimními prostředky - to jsou mírové sbory."  A právě to že on považuje za velmi důležité. "Kdybych byl na místě papeže Františka, předal bych uprchlíky, které papež František přivezl do Vatikánu Charitě a jel bych do OSN, kde bych bouřil, že je zapotřebí jet těmto lidem pomoci na místo. Takové je ustrojení mé povahy," zdůraznil v rozhovoru LN. protože pan Hruška o tomto pomlčel vyznívá pan kardinál v jeho článku jako nelida, který se nesnaží pomáhat  jako správný křesťan potřebným a navíc se staví svými postoji vůči imigrantům proti papeži. 

A ještě další hrubou chybu udělal v zápalu psaní pan Hruška. Pan kardinál řekl že by vítačům položil otázku, zda jsou ochotni se opravdu vzdát čtvrtiny svých příjmů ve prospěch příchozích. Zní to opravdu jako nadnesené číslo. Samotnou mne překvapilo a první, co jsem při čtení této úvahy pana arcibiskupa udělala, že jsem si vše přepočítala a došla jsem k ještě horším číslům. Což zřejmě pan Hruška opomněl, ale přesto si s bohorovným klidem dovolil konstatovat, že  "ekonomika pana kardinála je hodna vskutku velkého "The Donalda". Což o to, další pochvala, protože Donald Trump jistě s penězi hospodařit umí, ale pojďme k faktům. Čísla nelžou.

Na jednoho nelegálního přistěhovalce vydá Německo 35 000 eur. Letošní příjmy německého rozpočtu činí 316,9 miliard eur.  Zatím je oficiálně přiznáno, že do Německa přijelo kolem pouhých 3 milionů "hostů" kancléřky Merkelové. Takže výdaje na ně jsou pouze 35 000x3 000 000=105 miliard eur. Po vydělení 316,9: 105=3,018 vyjde třetina, ne pouhá čtvrtina jak uvedl opatrně pan kardinál a nezaslouží si tudíž urážky " zda zaznamel vůbec, že Německo, jehož kancléřka podle něj vyprovokovala rozdělení společnosti, počítá  letos i napřesrok s vyrovnaným rozpočtem, a to i bez nějakých dobrovolných desátků od sluníčkářů?" Tento tón vůči takové osobnosti je opravdu již v seriózním tisku nedůstojný, navíc od redaktora, který se ani nenamáhal kritizovaná čísla přepočítat na kalkulašce. A to nemluvím o tom kolik by to stálo Německo peněz kdyby do něj přijelo všech 80 milionů pozvaných hostů matkou Merkelovou. Německo by vydalo 35 000x 80 000 000= 2 800 miliard eur neboli 2,8 bilionů eur. 

A do třetice jde už opravdu o podpásové zkreslení. Papež ani pan kardinál nepožadují do OSN  vyslat vojáky, jak píše pak Hruška, ale požadují naopak vyslání mírových sborů na ochranu obyvatel. Cítíte jistě ten rozdíl při čtení těchto dvou zpráv. Ani papež ani pan kardinál nechtějí  ve státech tolik již poničených Arabským jarem rozdmýchávat válku, ale uvést je do mírového stavu za pomoci mírových sborů OSN. A to ještě tvrdí pan redaktor, že "je to další hezký trumpismus: je to fakt, jen Vám to zamlčeli." 

A poslední plivanec v závěrečném odstavci vyznívá, že  pan kardinál je zbabělec, který "nás vyzývá ať jsme vládě vděční, přestože už by nemusel, když máme odluku státu a církve. A co kdyby? ". To je již přímo nechutné. Syn hrdinného letce bojujícího ve druhé světové válce za naší svobodu, člověk, který i přes žalářování otce na Mírově a přes všechny ústrky, které zažil  jako školák od komunistů a přesto to dotáhl do nejvyšších pater v české církevní hiearchii, nemůže být pane Hruško zbabělec. Ten musí mít velice silnou povahu. Vidí ale víc dopředu než my všichni a snaží se bojovat za náš národ podobně jako jeho otec, i když jinými formami. A patří mu za to dík, ne urážky. 

K článku Pavla Mareše "Duka a Halík jsou emotivně přeexponovaní" se vrátím v dalším článku. Vyznívá, že profesor Halík stojí na stejném stupni v hiearchii církve, což zdaleka není pravda. Stojí to ale za hlubší vysvětlení.

Zveřejněno v POLITIKA

Nejnovější od IVANA HASLINGEROVÁ

Související položky (podle značky)

Tištěná revue

Další ukázky ZDE

Pomozte dětem

Život detem

PROTIPROUD

 

VIDEO ZPRÁVY

 Jan Skopeček nesouhlasí s Jiřím Dolejšem v postoji k projednávaného rozpočtu 

 

Kardinál Dominik Duka zve každého 28. dne v měsíci od 16:15 hodin občany do Svatováclavské kaple  k Modtibám za národ

 

Pozvánka na Kající a prosebné procesí za český národ 28.10. 2018 

Sraz na Staroměstském náměstí v Praze od 14. hodin 

 

Jak dopadla  Florencie Lorenza Magnifica díky Merkelové

Eulament při večerním zasedání:

Server Manipulátoři usilovně vyvrací tvrzení, že europoslanci v sále spí. Má pravdu. Spí v hezky doma v postýlkách.  

Václav Klaus: Homopolitikus Jakl je nejlepší ze všech 230 kandidátů do Senátu

Snímky přechodů hranic mezi státy

Český turista na Krétě nafilmoval "topící se migrantky"

Kameranovi dávala pokyny režisérka, aby to vyvolalo potřičný soucit. 

 

Až budete chtít něco vzdát, podívejte se na toto video

HURÁÁÁ! Nigel Farage zpět v politice v boji za svůj sen - skutečný Brexit

Chvilka_poezie.pps

Vynikající Ladislav Jakl z IVK proti havlistovi Igoru Lukešovi z Bostonu

 

HLOUPÁ  HUSA NA PROVÁZKU Olivie Žižková 

Kdo týrá zvířata nesmí odejít od soudu s podmínkou

Velikonoce jsou cesta do Božího království

Voliči prohlédli Drahošovu prázdnotu - prohrála nepolitická politika

Návrat otce kardinála Josefa Berana domů

Václav Klaus: "Vystupme z Unie, dokud je čas!

Niegel Farage: Češi jděte si pro exit!

 

Prezident Zeman k negativním vlivu islámismu na Evropu

Cyril Höschl: Atmosféra ve společnosti je sociálně demokraticko levicově rozbředlá

 Evropská civilizace stojí a padá s křížem

 

Marine Le Pen hovoří v EP o imigraci

EU porušuje svou vlastní Lisabonskou smlouvu 

 

Ringo Čech: Evropa byla zničena

Co je islám dodpravdy - výklad 

Zoufalost francouzské policie  aneb k čemu vede multikulturalismus Macrona

 

Požehnané Vánoce - výklad smyslu Vánoc

cz.Dear Child Jesus, I am your little sheep 

Kardinál Tomášek, morální autorita za komunistické diktatury 

Video Kardinál Tomášek - významná osobnost našich dějin

Toto video řekne vše o tom, proč zrušit bestiální kožešinové firmy. Je to opravdu děs!

Závidíme Maďarům  Viktora Orbána 

Bjorn Lomborg: Zchlaďte hlavy

Členové redakční rady Fragmentů v diskusi na youtube o ČT

 

 

 

 

 

 

 

STRAŠIDLA ZE ZÁLESÍ

 

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

NEJVÍCE ČTENÉ ČLÁNKY

Kliknutím na obrázek získáte článek


Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %