České poště chybí smysluplná vize fungování podniku Doporučený

  • pátek, úno 23 2018
  • Napsal(a)  Lubomír Metnar, ministr vnitra
Česká pošta v Humpolci- jaký bude její osud a jí podobných pošt Česká pošta v Humpolci- jaký bude její osud a jí podobných pošt ilustrační foto

Úkolem ministra vnitra je zajistit, aby všechny složky resortu fungovaly co nejlépe. Mezi tyto složky patří i státní podnik Česká pošta. Poté, co jsem se podrobně seznámil s chodem podniku a navštívil některé poštovní pobočky, mám jen slova uznání pro řadové zaměstnance, kteří v naprosté většině odvádějí ve své práci maximum. Nicméně České poště chybí smysluplná vize fungování podniku, kterou by bylo možné skutečně rozvíjet. Musí mimo jiné zrychlit posun v oblasti franšízingu v projektu Pošta Partner, zmodernizovat třídicí uzly či balíková centra, zkvalitnit IT infrastrukturu a zaměřit se více na portfolio služeb, které přinášejí finanční efekty. Jménem zakladatele s přímou odpovědností za chod České pošty jsem se i proto dnes sešel s generálním ředitelem Ing. Martinem Elkánem. Dohodli jsme se na ukončení jeho působení ve funkci generálního ředitele České pošty ke konci měsíce února. Na jeho místo vypíšu co nejdříve výběrové řízení.

Do té doby, než bude vybrán kvalitní krizový manažer, který začne připravovat jasnou koncepci rozvoje, povede Českou poštu statutární zástupce Ing. Vít Bukvic. Nová generální ředitelka či generální ředitel ode mě bude mít jednoznačné zadání – připravit změnu fungování a rozvoje podniku, kterou v radikálním zlepšení služeb pocítí všichni zákazníci, ale i řadoví zaměstnanci České pošty. ​Na závěr chci Ing. Martinu Elkánovi poděkovat a popřát mu mnoho úspěchů v dalším profesním i osobním životě.

 

Zveřejněno v POLITIKA

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %