Dámy pozor, alkohol ničí Vaší pleť i figuru Doporučený

Dámy pozor, alkohol ničí Vaší pleť i figuru Foto-Facebook Tess Holiday

To že alkohol působí nejen na psychické, ale i na fyzické zdraví mužů vidíme kolem sebe dnes a denně. Já alespoň neznám pivaře bez bříška, o autohaváriích a rozvodech kvůli alkoholu nemluvě. Málo je ale známo, že alkohol ubližuje na kráse i ženám a to nejen tím, že podporuje díky působení na mozková centra hladu až o 30 % větší chuť k jídlu, ale zejména dehydratuje pokožku a jejich pleť tímto vysoušením hrubne, dochází k  zarudnutí na tvářích a kolem nosu, vzniku lupů, ekzémů či růžovky. Alkohol ovlivňuje některé hormony, které se při jídle uplatňují jako ghrelin,  leptin a pozor i inzulin. Neustále čteme o nových a nových dietách a přehlížíme, že alkohol je jedním z největších spouštěčů přejídání. Většinou se mylně domníváme, že po alkoholu usneme i přes problémy jako zabité, ale to trvá krátce. Dojde sice k rychlému navození hlubokého Non-REM  spánku a navození rychlé svalové relaxaci. Po ní ale vznikají mírné či výraznější svalové křeče nebo naopak ztuhnutí svalů a díky tomu předčasně nastupuje druhá fáze spánku  REM  (Rapid Eye Movement, rychlé oční pohyby), která je mělká, zdají se při ní sny a sebemenší šramot nás lehce budí. Mnohdy si musíme proto vzít i uprostřed noci prášek na spaní. Alkohol navíc tlumí vylučování antidiuretického hormonu (adiuretin, ADH) z mozku nutícího ledviny ke zvýšené tvorbě moči a nucení na močení nás častěji budí a vede i k dřívějšímu probuzení.  Což má negativní vliv na spánek a  tedy na regeneraci nejen celého těla včetně pokožky.   

Samozřejmě se to netýká vypití 1-3 deci vína nebo 1 piva či občasného přehnání této dávky při oslavě, ale každodenní vyšší příjem alkoholu zapracuje na pleti i na postavě každé z nás. Pokud se to stane občas po nějaké oslavě, zasmějeme se tomu, natřeme si víc krémem obličej a za dva dny jsme zase OK, ale pokud začneme nepřiměřeně pít pravidelně, dojde k chronickým spánkovým poruchám, k  chronickým únavovým syndromům a s tím souvisejícím poruchám nálad, depresím, panické úzkosti a posléze i ztrátám paměti.  Ne všechno musí dělat jen ten zlý Němec  Alzheimer. Alkohol poškozuje totiž nejen játra, slinivku, ústa, jazyk, hltan, prsa, hrtan a jícen a přispívá ke vzniku rakovin v nich, ale především mozek.  Pánové jdoucí z hospody mají sice spoustu řečí a kuráže, ale ve skutečnosti dokáží po příchodu domů jen usnout, pokud předtím ještě někoho neurazí či něco nezdemolují. Je jasné, že to ovlivňuje nejen vztahy v rodině, ale i na pracovišti. Na pracovišti se takového člověka zbaví vyhozením z práce, v rodině je to složitější a vede to k velkým a zbytečným problémům, povětšině končícími rozvodem.

 A teď musím ještě vysvětlit proč u alkoholiček nefungují dobře ani ty nejlepší redukční diety. Nejde jen o příjem kalorií (jedno pivo vydá kaloricky jako porce dortu) Víno a panák zhruba polovinu. Odmyslím-li si duševní lenost a nedodržování předsevzetí, pak i pro ty disciplinované platí, že alkohol uvolní velké množství chemické látky zvané dopamin, která volá po sladkostech.  Alkohol vede k rychlejšímu ukládání tuků v játrech, čímž sníží jejich funkčnost a dochází k vyššímu ukládání tuků v lidském organizmu a s tím související obezitě. O ateroskleróze, infarktu myokardu nemluvě. Pokud se snažíte shodit pár přebytečných kilogramů, zkuste proto omezit  alkoholPřestanete mít chuť na sladké a snížíte pocit hladu až o 30 %. 

Nechci vyvolat článkem to, abychom se stali národem abstinentů. Tu nudu si nedovedu a ani nechci představit. Umírněná konzumace alkoholu je naopak zdravá. Snižuje nebezpečí infarktu. Ale pít bychom měly milé dámy pokud možno s mírou a když začneme pozorovat, že špatně spíme, případně příliš často v noci běháme na WC, měly bychom zmírnit  a neléčit své problémy pouze alkoholem. Možná se budeme chvíli převalovat ze strany na stranu, než se nám podaří usnout, ale náš spánek bude více osvěžující a následující den budeme bystřejší a více odpočaté, výkonné a bez depresí. Na okolí tím pádem budeme milejší a ono na nás a staneme se opět šťastnými a oblíbenými lidmi.

Nejnovější od IVANA HASLINGEROVÁ

Tištěná revue

Další ukázky ZDE

Pomozte dětem

Život detem

PROTIPROUD

 

VIDEO ZPRÁVY

 Jan Skopeček nesouhlasí s Jiřím Dolejšem v postoji k projednávaného rozpočtu 

 

Kardinál Dominik Duka zve každého 28. dne v měsíci od 16:15 hodin občany do Svatováclavské kaple  k Modtibám za národ

 

Pozvánka na Kající a prosebné procesí za český národ 28.10. 2018 

Sraz na Staroměstském náměstí v Praze od 14. hodin 

 

Jak dopadla  Florencie Lorenza Magnifica díky Merkelové

Eulament při večerním zasedání:

Server Manipulátoři usilovně vyvrací tvrzení, že europoslanci v sále spí. Má pravdu. Spí v hezky doma v postýlkách.  

Václav Klaus: Homopolitikus Jakl je nejlepší ze všech 230 kandidátů do Senátu

Snímky přechodů hranic mezi státy

Český turista na Krétě nafilmoval "topící se migrantky"

Kameranovi dávala pokyny režisérka, aby to vyvolalo potřičný soucit. 

 

Až budete chtít něco vzdát, podívejte se na toto video

HURÁÁÁ! Nigel Farage zpět v politice v boji za svůj sen - skutečný Brexit

Chvilka_poezie.pps

Vynikající Ladislav Jakl z IVK proti havlistovi Igoru Lukešovi z Bostonu

 

HLOUPÁ  HUSA NA PROVÁZKU Olivie Žižková 

Kdo týrá zvířata nesmí odejít od soudu s podmínkou

Velikonoce jsou cesta do Božího království

Voliči prohlédli Drahošovu prázdnotu - prohrála nepolitická politika

Návrat otce kardinála Josefa Berana domů

Václav Klaus: "Vystupme z Unie, dokud je čas!

Niegel Farage: Češi jděte si pro exit!

 

Prezident Zeman k negativním vlivu islámismu na Evropu

Cyril Höschl: Atmosféra ve společnosti je sociálně demokraticko levicově rozbředlá

 Evropská civilizace stojí a padá s křížem

 

Marine Le Pen hovoří v EP o imigraci

EU porušuje svou vlastní Lisabonskou smlouvu 

 

Ringo Čech: Evropa byla zničena

Co je islám dodpravdy - výklad 

Zoufalost francouzské policie  aneb k čemu vede multikulturalismus Macrona

 

Požehnané Vánoce - výklad smyslu Vánoc

cz.Dear Child Jesus, I am your little sheep 

Kardinál Tomášek, morální autorita za komunistické diktatury 

Video Kardinál Tomášek - významná osobnost našich dějin

Toto video řekne vše o tom, proč zrušit bestiální kožešinové firmy. Je to opravdu děs!

Závidíme Maďarům  Viktora Orbána 

Bjorn Lomborg: Zchlaďte hlavy

Členové redakční rady Fragmentů v diskusi na youtube o ČT

 

 

 

 

 

 

 

STRAŠIDLA ZE ZÁLESÍ

 

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

NEJVÍCE ČTENÉ ČLÁNKY

Kliknutím na obrázek získáte článek


Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %