KŘESŤANSTVÍ vs. ISLÁM
BŘETISLAV OLŠER

BŘETISLAV OLŠER

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
6. 9. 2019 9:04

Kdysi jsem dostal echo; Zaorálek se chystá agitovat do divadla. Napadlo mě to ostravské, kde dávali Donaha, frašku o nezaměstnaných, vydělávajících si striptýzem, což by milovníku nudismu vyhovovalo. Omyl - šel do Národního

Po třech měsících skončil trapný spor o to, kdo má vést ministerstvo kultury. Prezident Miloš Zeman právě v úterý 27. srpna 2019 jmenoval ministrem bývalého šéfa diplomacie Lubomíra Zaorálka z ČSSD. Ten má za dnes sebou skoro promile ze 100 dní tzv. politického hájení. Na začátku ho prezident vyzval ho, ať dá důraz na obnovu památek, které postavili předci a současná generace je nedokázala doplnit. „Je to naše ostuda. Ale tak se alespoň snažme zachránit to, co postavili jiní,“ řekl Zeman.

„Jaká je široká cesta, která uvádí do zapomnění každého ministra kultury? To, že se pohybuje na nejrůznějších recepcích, vernisážích, premiérách, festivalech a tak dále, občas udělí nějaký grant nebo dotaci, nu a mediální sféra mu samozřejmě tleská. Kulturní památky, pane ministře, netleskají. Kulturní památky mlčí a chátrají,“ prohlásil prezident. „Přeji vám, pane ministře, abyste šel úzkou cestou a něco po vás zůstalo,“ popřál Zaorálkovi prezident Zeman.

Nové koště dobře a účelově mete; ministr kultury Lubomír Zaorálek se proto rozhodl zrušit výběrové řízení na ředitele Národní galerie Praha (NGP). Novinářům to řekl před zasedáním kabinetu. Výběrové řízení vypsal před svým odchodem z funkce na konci července jeho předchůdce Antonín Staněk (ČSSD). Ten odvolal bývalého ředitele galerie Jiřího Fajta v polovině dubna, zdůvodnil to závažnými hospodářskými pochybeními. Tento krok vedl k protestům a byl počátkem úvah o jeho odchodu z funkce.

Prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem kultury Lubomíra Zaorálka z ČSSD. (27. srpna 2019) Autor: Michal ŠulaMAFRA

Zaorálek zahájí i přezkum dalšího Staňkova rozhodnutí, podle kterého už Hadí lázně v Teplicích nejsou kulturní památkou. V těchto dnech řekl, že aktuálně vyhlášené řízení bylo nedostatečné. „Vypsání nového řízení není věc, která by se dala udělat za několik týdnů. První věc je, že jsem to zrušil. Druhá, že se obracím na některé experty v této oblasti, abychom se začali bavit o parametrech,“ uvedl. Zásadní je podle něj dlouhodobá perspektiva galerie.

Pak jsem slyšel v ČT na adresu nového ministra kultury Česka Lubomíra Zaorálka, že jako bývalý šéf české diplomacie jistě využije své znalosti světa a bude tam propagovat českou kulturu. A ejhle, hned zde má k řešení globální problém; „V Praze usilujeme o apolitická partnerství, která budou založená na oboustranně výhodné kulturní výměně,“ uvedl primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) a odmítl hostování českých filharmoniků v Číně.

Orchestr PKF - Prague Philharmonia proto žádá Prahu a ministerstvo kultury, aby mu nahradily výpadek příjmů způsobený tím, že Čína zrušila jejich plánované turné. Filharmonici to oznámili s tím, že od obou institucí cítí vstřícnost. Praha podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) poskytne orchestru významnou slevu z pronájmu Obecního domu na zahajovací koncert sezony. Ministerstvo kultury také hledá cestu, jak orchestru pomoci. Čína rozhodla o zrušení turné kvůli kladnému postoji magistrátu k Tchaj-wanu a k Tibetu.

Copak na to Zaorálek, příznivec NATO? Začne přesto asi v Česku, kde měl lapálii ještě jako MZ s Národním divadlem a jeho ředitelem Janem Burianem… Ten 27. srpna 2019 uvedl, že Zaorálek vstupuje do citlivého prostředí, které vyžaduje mnoho empatie, naslouchání a trpělivosti. „Význam resortu kultury je ukazatelem duchovního stavu společnosti. Přál bych nám, aby se nový ministr přes počáteční seznamování s novou problematikou dopracoval k potřebným systémovým legislativním a rozpočtovým změnám ve prospěch celého resortu,“ řekl Burian.

Před dvěma lety byli však Burian se Zaorálkem v zásadním sporu, když tehdejší volební lídr ČSSD přišel v době zkoušky do Národního divadla. Podle vedení ND včetně Buriana i dalších šéfů několika scén tehdy Zaorálek zneužil divadlo k agitaci. Zaorálek to odmítal s tím, že přišel na pozvání odborů, které se také k pozvání hlásily.

Vzpomněl jsem si, jak jsem dostal před dvěma roky echo od svého socanského kamaráda: "Luboš se chystá agitovat do divadla..." Napadlo mě to ostravské, kde dávali "Donaha", frašku, tuším, o britských nezaměstnaných, vydělávajících si striptýzem, což by, Zaorálkovi, milovníku nudismu vyhovovalo. Omyl - šel do Národního… Bylo to ještě v době jeho postu šéfa české diplomacie, kdy Lubomír Zaorálek vtrhl, jak urvaný vlečňák, do Národního divadla na pozvání odborářů a přerušil tam dvě zkoušky.

Společně s ním šla do divadla asi dvacítka dalších lidí, mezi nimi i tehdejší poslanec František Adámek (ČSSD) i s ochrankou, kterou prý musí dle zákona poslanec mít.. Nejprve se dostavili na zkoušku připravované Verdiho opery Maškarní ples. Zkouška na jevišti se proto přerušila a následně se skupina odebrala na zkoušku orchestru do jedné ze zkušeben v provozní budově. Tam ministr pronesl projev a vedení scény zkritizoval, že neví, kam směřuje. Z návštěvy vznikl videoklip zakončený logem ČSSD a objevil se na sociálních sítích.

Šokoval nejen svého koaličního lidovce na postu ministra kultury Hermana, který o tom neměl ani páru a vzal to jako naprosto nevhodnou formu předvolební kampaně. Stejně byl kritizován ředitelem ND Burianem, podle něhož Zaorálek zkoušky narušil neoprávněně. Jeho návštěva pak byla navíc v rozporu i s bezpečnostními předpisy.

„Zdá se, že šlo o předvolební agitaci včetně neoprávněného a nikým neschváleného narušení zkoušek, na jeviště a do jeho zázemí je vstup cizích osob zakázán z bezpečnostních důvodů, což odboráři dobře vědí,“ řekl Burian, jemuž o schůzce mu pouze krátce řekl šéf divadelních odborů operního sboru divadla Jakub Hrubý a to bez bližšího termínu.Výsledek obrázku pro foto zaorálek ND

Zaorálek odmítá, že by v Národním sehrál part z předvolební kampaně. „Žádnou agitaci jsem nedělal. Když jsem někam vstoupil a zkoušelo se, vždy jsem se omluvil. Moje omluvy nemohli považovat za agitaci. Všichni se usmívali a nikdo neřekl, že jim překážím,“ řekl. Reakce divadelníků však jeho slova vyvrací.

Národní divadlo ale kritizovalo volebního lídra ČSSD kvůli tomu, že svou návštěvou narušil zkoušku orchestru. V otevřeném dopisu podepsaném zástupci Národního divadla, dalších divadel či vysokých škol navíc stojí, že ministr zahraničí přednesl projev a divadlo zneužil k předvolební agitaci. Tak to má náš nudista se svým agitačním lhaním pěkně zhurta...

Facebookové stránky Lubomíra Zaorálka (zdroj FB)

Signatáři dopisu uvedli, že Zaorálek s doprovodem přišel služebním vchodem v době, kdy bylo pro veřejnost zavřeno. "V době, kdy se umělečtí i neumělečtí pracovníci pečlivě připravovali na premiéru nové Verdiho opery. Přerušili jste práci zpěváků na jevišti. Uprostřed zkoušky orchestru jste přednesl agitační projev," vyčítají šéfovi české diplomacie.

Divadelníci také tvrdí, že Zaorálek setkání nepravdivě popsal na sociálních sítích. "Neprojevil jste žádnou snahu sejít se také s vedením divadla nebo s umělci Činohry či Baletu," stojí v dopise. Divadlo tvrdí, že Zaorálek zjevně přišel na pozvání funkcionáře odborů sboru opery, obešel ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) a narušil kolektivní vyjednávání.

"Nezneužívejte žádné divadlo pro volební reklamu! Važte si nezávislosti umělců v divadlech i jinde!" píše Národní divadlo., že by si to za rámeček nedal. Možná měl přece jen jít raději do Ostravy na frašku Donaha. Asi to přehnal  příliš sebevědomě malý Napoleon a šéf české diplomacie i nový volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek... http://tn.nova.cz/clanek/znami-herci-se-zlobi-na-zaoralka-zneuzivate-divadlo-k-agitaci.html

Jak šel život ve volebních kampaních socialistů? Na jaře 2010 si ČSSD před volbami, aby v Ostravě dali říz své kampani, zaplatila koncert německé rockové kapely Scorpions. K tomu pivo pro každého za dvě koruny a ještě navrch hudební produkci dvojníka Elvise Presleyho. O sedm let později byli socdemáci chytřejší; naplánovali agitaci Zaorálků tam, kde jsou městské slavnosti organizovány a tedy i placeny radnicemi ovládanými ČSSD…

A tak se tehdejší volební šéf socanů v rámci svého avízovaného vítězství ve volbách rozjel po severní Moravě, kde si pro svoji propagandu vybírá přesně dle nové taktiky je rozinky, tedy města, kde jsou spříznění primátoři, tedy členové ČSSD. Od Nového Jičína až po Frýdek-Místek a další. A v nich navštěvuje mu na míru přichystané akce. Jak ovšem souvisí s povinnostmi ministra zahraničí městské slavnosti v Novém Jičíně nebo Hornické slavnosti v Havířově? Je to nad míru Janu Outlém, co byl z Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí?  Ten říkal:

„Je zřejmé, že veřejní činitelé, kteří kandidují ve volbách, se při výkonu svých funkcí zčásti ocitají v režimu volební kampaně. Proto může být v některých případech nutné pozměnit charakter veřejného vystupování. Je také třeba dbát na to, aby se náklady na tu část činnosti veřejných činitelů, která souvisí s kampaní, promítla v evidenci nákladů kampaně. V případě, že se připojí k nějaké jiné akci, nejde z hlediska volebního zákona problém, jde prý pouze o záležitost etiky...“

A tak přesto "etický" Zaorálek rozjel v Karviné jako volební šéf ČSSD, resp. ministr zahraničí, neformálním způsobem předvolební kampaň strany při zahájení Netradičních her seniorů. Jako jeden z hlavních bodů kampaně vyhlásil Zaorálek účelově růst životního standardu v závislosti na růstu ekonomiky, tedy i důchodů. Dorazil na zahradu Městského klubu seniorů, kde na něj již čekalo na 120 důchodců.

Přijeli na akci v taxi i mikrobusech z Karviné, Havířova i sousedního Polska. „Jak jinak zahájit předvolební kampaň než na sportovních hrách seniorů. Mám pocit tady s vámi, že bych mohl docílit ve volbách výkonu, na který budeme všichni pyšní. Budu se snažit,“ sdělil falešně seniorům Zaorálek a sklidil potlesk.

Na akci promluvil i tehdejší karvinský primátor Tomáš Hanzel (ČSSD), který Zaorálka jako svého kamaráda na hry seniorů pozval. „Myslím, že se máme čím pochlubit." Zaorálek dále v Karviné uvedl, že nízké mzdy a důchody neodpovídají bohatství současné České republiky.

„Pokud se naší zemi daří, tak je potřeba, aby z toho mělo užitek co největší množství lidí, a ne jen ti vyvolení. Ekonomika je nastartovaná, teď jde o to, aby společnost dokázala vše mezi sebe spravedlivě rozdělit,“ řekl Zaorálek s tím, že růst životního standardu je klíčové téma blížícího se volebního boje.

Zamlčel však, že o onen jím „prodávaný“ ekonomický bum je zásluhou Andreje Babiše, který zavedl EET a jako jediný ministra po sametu snížil zadlužení země. Jaký byl v té době volební potenciál politických stran...?

A pak následovala Zaorálkova kritika prezidenta Zemana, který se rozhodl, že nebude zasahovat do plánu svých cest po krajích; prý by měl dne něho cesty do krajů v době kampaně zvážit nebo je zahrnout do volebního limitu a nenechat za ně platit radnice.Výsledek obrázku pro foto zeman těšín

"Krajské cesty se konají od zvolení pana prezidenta na základě předvolebního slibu, nejde v žádném případě o předvolební kampaň," řekl hradní mluvčí Ovčáček. Prezident Zeman tak od 5. do 7. září 2017 navštívil Moravskoslezský kraj. Během své cesty se zastavil v obci Větřkovice, ve Studénce, v Novém Jičíně, Českém Těšíně a v Hlučíně. Příští týden se Zeman setká s účastníky paralympijských her nebo s českými velvyslanci. Začátek školního roku prezident přivítá na pražské střední průmyslové škole technické.

Zeman dosud navštívil každý kraj čtyřikrát, za Zaorálka a za jeho "etické" chování zaplatil jen Frýdek-Místek za jednu akci asi 70 tisíc korun, když v Novém Jičíně to byla za jeden pořad s jeho účastí dvakrát tolik... Stačí si spočítat, kolik takových náhodných setkání ministr zahraničí už měl...

Jak si prý nekazí ČSSD ostudu: https://pravyprostor.cz/ministr-kultury-zaoralek-cssd-situaci-ve-vlade-zvladla-ostudu-si-nepokazime/Výsledek obrázku pro foto donaha hole dupy

Resumé: Dostal jsem echo od svého socana: Luboš se chystá agitovat do divadla. Napadlo mě to ostravské, kde dávají Donaha - Hole Dupy, frašku o nezaměstnaných britských chlapících, vydělávajících si striptýzem, což by milovníku sexu Zaorálkovi vyhovovalo. Omyl – šel však do Národního, kde tak museli zrušit dvě zkoušky; dnes si odezvu divadelníků za rámeček nedá…

Inu, jsem sice jen nevzdělatelný člověk, co nikdy nebyl v žádné politické straně, natož ministrem zahraničí, jen jsem procestoval na 70 zemí světa, dělal rozhovory s prezidenty i premiéry, aniž bych měl motto: „Vyhodí tě dveřmi, ihned tam drze vlez zpátky,“ že Luboši…

Nové koště dobře mete: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zaoralek-zrusil-stankovo-vyberove-rizeni-na-noveho-reditele-narodni-galerie-78236?dop-ab-variant=17&seq-no=2&source=hp

Co na to bývalý ministr kultury doc. Staněk: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Udesne-Antonin-Stanek-promluvil-o-penezich-pro-umelce-593696

2. 9. 2019 9:46

Ty ho obletovaly sami. Poznal jsem operního pěvce Placida Dominga osobně v Římě. Pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly. Nehledě k tomu, že prezident Havel tak činil se svými milenkami legálně. Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí nyní v Římě lživým obviněním, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

31. 7. 2019 6:38

Tak se dozvídáme ale věci; prý vlastní vykořeněnost a vykořeněnost Sudet zpěvačka spojila v hledání příběhů v projektu Monument/um. K politice se vyjadřovat nechce, přesto nelituje, že ostře kritizovala prezidenta Zemana a to především ve vztahu k Číně. Nic proti tomu, kdyby to říkala zpěvačka, která by opravdu Čínou pohrdala a neštítila se od ní vydělávat miliony. Ale u zpěvačky, která se během Karlovarského filmového festivalu dne 7. července 2015 svěřila médiím s tím, že míří se svým ročním synem na pracovní cestu do Číny. Cíl cesty tehdy neprozradila, ale jak se ukázalo jela za miliony propagovat do Pekingu čínský výrobek inspirovaný Prahou, telefon Nubia Prague. Tedy jen osm dní poté, co zmizela z filmového festivalu, plnila dne 15. července 2015 čínský tisk tři česká jména – Martin Hošek (velvyslanec pro kulturu), Libor Sečka (tehdejší velvyslanec České republiky v Číně, nyní působí jako velvyslanec ve Velké Británii) a právě Lenka Dusilová.

3. 7. 2019 6:39

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko. Mezinárodní tým vyšetřovatelských šašků složený z nizozemských, belgických, australských a ukrajinských údajných expertů už 24. května 2018 v nizozemském městě Bunnik znovu po čtyřech letech prezentoval jen předběžné výsledky vyšetřování tragického pádu malajsijského letadla Boeing 777, v jehož troskách zahynulo 298 lidí. Důkazy žádné, nicméně Rusko je viníkem... Přesto o rok později však géniové mezinárodní investigativní skupina Bellingcat  obvinili již prý definitivně z odpovědnosti za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí. Souzeni za to mají být tři Rusové Igor Girkin, Sergej Dubinskij a Oleg Pulatov a Ukrajinec Leonid Charčenko. Že by věštkyně v kartách zalovila...?

21. 4. 2019 15:58

Je to pro mě i v 72 letech dojemné, že si o Velikonocích mohu spojit své dvě lásky – Valašsko a Jeruzalém. Bude to už pětašedesát let, kdy jsem měl jako ministrant stráž u Svatého hrobu v kostelíčku ve vsi Hovězí. Vzpomínky jsou to pro mě i po letech mrazivě hřejivé; Od květné neděle modrého pondělí, šedého úterý, škaredé středy, až po zelený čtvrtek, v němž zvony odletěly do Říma a místo zvonků jsme jako ministranti měli jen klepačky; pak byl Velký pátek, Bílá sobota, Neděle velikonoční – Boží hod velikonoční a Červené pondělí; na Valašsku se šmigrustem s jalovci… V Jeruzalémě právě dokončili opravy Božího hrobu, v němž byl podle křesťanské legendy pohřben Ježíš Kristus; edikula, malá svatyně, v chrámu Božího hrobu prošla první kompletní opravou po více než dvou stech letech. Restaurační práce Božího hrobu prováděl tým asi 50 expertů z Národní technické univerzity v Aténách, který už dříve opravoval například aténskou Akropoli či chrám Boží moudrosti (Hagia Sofia) v Istanbulu, kterou chce sultánskými manýrami posedlý Erdogan změnit v mešitu.

18. 3. 2019 8:34

Měli osobní vůz Mercedes, který mohl jet i na líh, když benzín v té době už k sehnání nebyl. Pak došel i špiritus, tak auto vyměnili za koně a žebřiňák se slámou, aby měli na čem spát. Během 15. března 1939 nastala totiž německá okupace Čech, Moravy a Slezska. Armáda, svázaná rozhodnutím politiků Mnichovské dohody, se nesměla postavit na ozbrojený odpor. Formální hlavou útvaru, jenž byl součástí Třetí říše, zůstal sice prezident Emil Hácha, moc však třímal v rukou úřadující říšský protektor Konstantin von Neurath.Už 14. března 1939 v 17:30 však vstoupily na ještě československé území první německé jednotky; jednalo se o 8. pěší divizi doprovázenou motorizovaným oddílem SS. Proti okupantům přesto jako jediní zahájili boj vojáci 3. praporu 8. slezského pluku v Místku. O dva dny později byl vyhlášen autonomní Protektorát Böhmen und Mähren…

24. 2. 2019 16:35

Židé vyrobí ročně na 600 milionů kubíků odsolené vody. Proto se židovský stát stal druhou zemí na světě v této technologii, která řeší problém nedostatku vody.  V Jeruzalémě 19. února 2019 premiér Andrej Babiš nejprve posnídal se zástupci společnosti Mobileye, jež je označována za nejúspěšnější izraelský start-up posledních let. Neopomněl ani česká auta a izraelské radary. Firma Mobileye je považována za průkopníka technologie pokročilého systému asistence řidičům (Advanced Driver Assist Systems, ADAS) a výrazně přispívá ke snížení dopravní nehodovosti. V reálném čase totiž snímá, analyzuje a vyhodnocuje překážky před vozidlem. Na tiskové konferenci poté český premiér diplomaticky prohlásil, že Izrael považuje za strategického partnera. Později se v hotelu King David sešel i se svým protějškem Benjaminem Netanjahuem. "Obchod si vede dobře, my tu prodáváme škodovky a tatrovky," uvedl. Při dojemné návštěvě Českého domu i se svojí chotí pak doplnil, že Škoda Transportation má zájem prodávat tramvaje do Jeruzaléma. Premiér Babiš také řekl, že doufá v dokončení nákupu izraelských radarů ještě letos. Ale copak…?

2. 2. 2019 13:10

Jak poplivat soudnost: Mazaný lichvář, zakladatel splátkových společností Tatracredit, Triangel, Quatro, z nichž vydělal nehorázné sumy, slovenský prezident Andrej Kiska, převzal koncem ledna 2019 na půdě Masarykovy univerzity (MU) v Brně velkou zlatou medaili, kterou univerzita uděluje za zásluhy o demokracii, lidstvo a vzdělanost. V minulosti stejné ocenění získali například tehdejší ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightová a bývalý rektor a dnešní předseda ODS  Petr Fiala, tehdy třináctý ministr školství v Nečasově vládě. Podle rektora Mikuláše Beka si Kiska medaili zaslouží za své civilní a lidské pojetí politiky. Je hanbou MU, že mazaný lichvář  bojující podle vlastních slov proti korupci a populismu dostal zlatou medaili pro své civilní a lidské pojetí politiky. „Přijímám tuto medaili s vděkem vůči všem, kteří v době poznamenané zklamáním a zahlcené nenávistí vyznávají a praktikují demokratický étos, bez něhož by se ty hodnoty dávno ztratily,“ uvedl Kiska a  v projevu dále varoval před populismem a podrýváním důvěry ve stát.  Neuvěřitelné, jak má zloděj odvahu, křičet chyťte zloděje. Především by se však měla stydět Masarykova univerzita za svého rektora Mikuláše Beka. 

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

Odebírejte Fragmenty

 

NEJVÍCE ČTENÉ ČLÁNKY

Kliknutím na obrázek získáte článek


Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %