VIDEO ZPRÁVY

 ********************
 
Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Zatímco se poslanci perou o posty, Okamura protlačil do prvního čtení již 4 své zákony Doporučený

Zatímco politici se mezi sebou pouze hašteří, Tomio Okamura chodí mezi občany, přednáší a pracuje Zatímco politici se mezi sebou pouze hašteří, Tomio Okamura chodí mezi občany, přednáší a pracuje snímek Ivana Haslingerová Fragmenty

Zatímco jsme byli v médiích neustále zahrnováni "důležitými" informacemi, kdo získá jakou funkci po volbách, že ODS kvůli podpoře svého předsedy Petra Fialy založila s dalšími neomarxistickými stranami TOP 09, KDU-ČSL a STAN Demokratický klub přejmenovaný okamžitě národem na "Klub Miroslava Kalouska", ale Babiš klub s přehledem ignoroval a předsedou parlamentu byl zvolen socialista Jan Hamáček. Tohoto činorodého ruchu využil místopředseda Sněmovny Tomio Okamura k prosazování 4 zásadních zákonů z jeho volebního desatera. Poslanci uondáni zákulisními boji o svá křesla pustili jeho 4 zákony k projednání a zákony mají nyní za sebou již první čtení. Jde přitom o zákony závažné - zákon o referendu, zákon o přímé volbě a odvolatelnosti politiků, zákon o ekonomické odpovědnosti politiků a zákon o odvolatelnosti soudců. Proberme jeden zákon po druhém:

 1. Zákon o referendu

Zatímco v minulých volbách měly ČSSD, Lidovci i ANO požadavek referenda ve svém programu, po těch letošních bojují zuby nehty proti němu. Odmyslíme-li si, že je to podvod na jejich voličích, které zřejmě považují za hlupáky, jež si nic nepamatují, je zajímavé položit si otázku, proč tak tyto strany obrátily. Zřejmě je to proto, že vznést požadavek referenda působí ve volbách na voliče  kladně, ale strach, že by se referendum mohlo opravdu díky Okamurovi uskutečnit, tyto strany vyděsil natolik, že hlasovaly proti zařazení tohoto zákona na pořad sněmovny. A kdyby se to, nedej bože, podařilo Okamurovi prosadit, tak premiér Babiš požaduje 700 000, Piráti a komunisté 500-700 000 a Socialisté dokonce 850 000 podpisů k jeho vypsání. Přitom Švýcarsko s 8 miliony obyvatel požaduje pouze 50 000. Pikantní je, že ČSSD, která zejména byla v minulosti jeho velikou obhájkyní je nyní jeho největší odpůrce. Vykřikuje najednou, že se nesmí hlasovat ani o mezinárodních smlouvách a že je pro jeho vypsání nutné sehnat smrtících 850 000 hlasů a i kdyby se toto vše zařídilo, že by mělo být referendum pouze nezávazné, což je fakticky pouze drahý průzkum veřejného mínění. Proti minulému volebnímu období je to naprostý podvod na voličích. Strana Tomio Okamury zůstává jako jediná konzistentní a prosazuje skutečné neboli  závazné referendum. "Mile mne již po několikáté překvapil prezident  Zeman, který požaduje rozumný počet 250 000 podpisů a navíc dovoluje povolit referendum včetně mezinárodních smluv. Zřejmě si stejně jako já uvědomuje, že majitelem země je občan, nikoliv politik, jak prohlašují ostatní strany. Proto má občan právo o své zemi rozhodovat," vysvětluje požadavek referenda šéf SPD Okamura a vysvětluje dále, proč zákon o referendu potřebuje:

"Chceme spolu s kamarády z frakce Evropa národů a svobody (ENF) Marine Le Penové  Geertem Wildersem, Matteou Salvinim, Lorenzem Fontanem, Georgem Mayerem a dalšími transformovat EU zpět do jednotlivých suverénních států, aby se tyto mohly svobodně sdružit do uskupení, jakým bylo Evropské hospodářské společenství (EHS). Chceme, aby namísto diktátorské a pyšné EU vzniklo dobrovolné sdružení svobodných států za účelem volného obchodu bez cel, volného pohybu osob a služeb bez diktátu bruselských úředníků chovajících se jako nadnárodní vláda nad 28 naprosto rozdílnými národy. Jejich sen, utvořit s takto odlišných národů jeden superstát je podobný tomu, o čem zpívá Jan Vyčítal o svém dědečkovi, který montoval celý život vysněný Cadillac z dílů  získaných z různých jinak skvělých automobilů. Cadillac nakonec po mnohaleté práci normálně nejezdil, pouze od hospody k hospodě na ukradené pivo. Superstát EU nepojede ani na to pivo."

Ale vraťme se k tomu co je nutné prosadit k přijetí  zákona o referendu.

Jde o tři zásadní body: 1. Dohodnout ve Sněmovně, kolik podpisů je třeba sehnat k jeho vyhlášení. Zatím do vypadá na čtvrt milionu, viz výše. 2. Dohodnout šíři přípustných otázek. SPD nechce referendum o listině práv a svobod. Naopak o změně platnosti soudní moci ano. Navrhuje namísto doživotního mandátu mandát soudců na 6 let a poté povinnost soudce ho opět obhájit včetně hmotné odpovědnosti za své rozsudky. Jsou totiž známy případy, že nevinnému klukovi změnil negativně soud život nespravedlivým odsouzením, že padla vláda kvůli kabelce premiéra, že zavřeli předsedu strany na den do vazby, aby jeho hlas nezničil volbu prezidenta... Takové zvůli doživotně jmenovaných soudců a prokurátorů je potřeba zamezit. Předseda ANO Andrej Babiš nechce zase otázku týkající se hlasování o setrvání v EU. Proč asi? 3. Konečně je nutné stanovit povinnou účast obyvatel při referendu, aby bylo platné. "Navrhované povinné kvórum je zatím 30-35 %. Poslanci chtějí diskusi odložit do doby uspořádání semináře, který by je informoval o tom, co referendum to je. Až to budou znát, pak teprve chtějí o všem hlasovat. Tolik let o tom populisticky mluví a nakonec se ukáže, že nevědí, o čem hovoří. Mně by stačilo 0%, můj 1 hlas by byl pak většina," říká s úsměvem pan místopředseda Poslanecké sněmovny.

2. Zákon o přímé volbě a odvolatelnosti politiků

8. března 2018 prošel ve sněmovně do prvního čtení další historický zákon o přímé volbě a  odvolatelnosti politiků. Zatím se má týkat pouze hejtmanů a starostů, ale i za to Bůh zaplať. Ve většině zemí EU již podobný zákon mají. 

3. Novela trestního zákona o zákazu šíření nebezpečných ideologií proti lidským právům

Tomio Okamura dále prosadil, aby prošla novela trestního zákona a uzákonilo se, aby bylo zakázáno šíření nebezpečných ideologií proti lidským právům. "Muslim Vladimír Sáňka byl souzen za to, že propagoval 9 let šaríu, tj. sňatky mnohoženství, sekání rukou za krádeže, zahalování žen... Byl nakonec omilostněn, že propagoval "pouze ideologii", nikoliv své hnutí šířící tuto nebezpečnou ideologii proti lidským právům. Proto jsem si uvědomil, že je  nutný zákon rozšířit z trestu za propagaci hnutí na trest za propagaci ideologie jako takové. Musí v něm jasně stát, že nebezpečnou ideologii působící proti lidským právům nesmí šířit nikdo. Obrana Sáňky, že  islám není ideologie, ale náboženství, neobstojí. Islám není náboženství, ale nebezpečná ideologie nepatřící do Evropy," vysvětlil důvod pro podání této důležité novely Tomio Okamura. (podrobně o tom píšeme např v článku ISLÁM NENÍ NÁBOŽENSTVÍ, ALE IDEOLOGIE VLÁDNUTÍ NEZMĚNĚNÁ OD 6. STOLETÍ a mnoha dalších v rubrice Islám, zhouba civilizace  

4. Zákon o kontrole majetku a hmotné odpovědnosti politiků

Do prvního čtení prošel i návrh zákona  o kontrole majetku a hmotné odpovědnosti politiků za jejich rozhodování. Jde o špatné zakázky, špatné smlouvy, lichvu a  exekuce... "Nevadí, že Kalousek, Farský a Piráti tvrdí, že jsme divní. Chtějí destrukci, my nápravu," vysvětluje Tomio Okamura a dodává: "Uvažme jen, že ministryně Marksová Tominová platila 6x víc za úklid na ministerstvu, než jiná ministerstva, že Stropnický na Ministerstvu obrany se dopustil podle NKU největšího majetkového pochybení. Když jsem varoval, aby nešel toto vojenské ministerstvo řídit diplomat a herec, že tomu nebude rozumět, neuposlechl. Možná si teď říká, že mě měl poslechnout a mohl se vyvarovat velké ostudy. Totéž  Jurečka na ministerstvu zemědělství. NKU mohl ale všem těmto výtečníkům udělit pouze výtku, což je samozřejmě k smíchu. Pokud NKU nemůže udělovat finanční sankce, je zbytečný. Tomu chceme říci rezolutně Ne! NE! Ne! Chceme, aby nejen my, běžní občané, ale i hejtmani a ministři museli jednat s "péčí řádného hospodáře" s jim svěřeným majetkem. My musíme zaplatit manko, které způsobíme, oni ne. To je prostě hospodářská kriminalita, která nesouvisí s politickou imunitou. Chceme, aby na ministerstvech pracovali odborníci, ne trafikanti. Aby se nevymlouvali, když cokoliv provedou chybně, že tomu nerozuměli," zdůraznil pan Okamura.

Shrnuto a podtrženo, během tří měsíců prosadil Tomio Okamura na projednání Sněmovny 4 z 10 zásadních zákonů, které slíbil voličům. A takto intenzivně pracujícího poslance si dovolují neomarxističtí Dientsbierové, Kalouskové, Farští a Fialové očerňovat a obviňovat ho z fašismu, xenofóbie, populismu a Bůh ví, z čeho ještě. A když zjistí, že ho jejich pomluvy nezlomily, začal dostávat výhrůžky fyzickou likvidací jeho a jeho 23letého syna. A když i desítkám těchto nechutných hrozeb odolal, stupňují nátlak mediální, aby ho znemožnili v očích veřejnosti. O tom, jak pracuje, média nepíší, ale o nepravdách o Letech ano. Nedávno těmto lidem stačilo pouhé oslovení xenofób, pak rasista a nyní již je každý, kdo s nimi nesouhlasí jako on, je populistou. Kam jsme to dospěli od Sametu! 

Napadá mne, že by si pan Okamura měl udělat z toho legraci po vzoru úspěšného vůdce italské Ligy severu Mattea Salviniho, kterého ještě měsíc před volbami označovali neomarxisté za fašistu a populistu,  a on si založit nový časopis nazvaný rovnou Populi.  A co na to říká pan Okamura: "Dientsbier je rasista, který diskriminuje běžné občany tím, že tvrdí, že je někdo jiný, jakýsi nadčlověk, který má proto právo o všem rozhodovat a poučovat je. Co předvádí Němcová s TOP 09, o tom netřeba mluvit. Podle mne jsou si všichni občané rovni." 

Číst 14730 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %