Význam a dědictví Pražského jara 1968 po půl století Doporučený

  • sobota, čen 09 2018
  • Napsal(a)  Barbora Peterová, mluvčí vlády
Sen aktérů Pražského jara, bohužel zničený sovětskými tanky Sen aktérů Pražského jara, bohužel zničený sovětskými tanky obrázek archiv vlády

Vedoucí Úřadu vlády České republiky Radek Augustin zahájí ve středu 13. června 2018 v Lichtenštejnském paláci v Praze mezinárodní konferenci The Prague Spring 50 Years After. Jejím cílem a smyslem je přiblížit význam a dědictví roku 1968. „Půlstoletí od pražského jara 1968 je důvod podívat se na rok nadějí a zklamání nejen s padesátiletým analytickým odstupem, ale i v mezinárodních souvislostech. Rok 1968 byl plný důležitých událostí nejen u nás, ale i ve Francii, v Německu, Polsku. Konference připomene i další krize v tzv. sovětském bloku nebo pohled na pražské jaro ze strany západních zemí,“ říká vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin. Třídenní vědecké konference, kterou pořádá Ústav pro soudobé dějiny AV ČR společně s Úřadem vlády ČR, se zúčastní odborníci z desítky zemí. Společně budou diskutovat o relevanci konceptů a představ roku 1968, o tehdejších sociálních hnutích, o sovětských intervencích ve „spojeneckých zemích“ a dalším historickém vývoji.

Pozornost bude věnována i podobám a současnému vnímání přelomových událostí a roli masmédií. Více informací o konferenci naleznete na http://www.usd.cas.cz/aktuality/the-prague-spring-50-years-after/. Pozn redakce: Jsou tam v závěru skvělé fotoreportáže z roku 1968a stojí opravdu zato stránky otevřít.


 

Program
13.00 – zahájení konference
následně – úvodní slovo vedoucího Úřadu vlády ČR a dalších hostů
14.00 – jednotlivé tematické bloky  

Pro účast na konferenci je nutná akreditace na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., a to nejpozději do pondělí 11. června 2018 do 20 hod. Do e-mailu prosím uveďte jméno, redakci, pozici (fotograf / redaktor / kameraman) a kontakt (telefon, e-mail). Kontakt pro média: Jiří Hlaváček, Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, +420 774 984 101, Jan Nechvátal, Odbor komunikace Úřadu vlády ČR, +420 602 283 329

Číst 11246 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SVĚT

Právě přítomno: 230 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %