VIDEO ZPRÁVY

 ********************
 

Pražský komorní balet uvede poslední představení letošní sezóny Doporučený

  • čtvrtek, čen 30 2016
  • Napsal(a)  Johana Mücková
Poslední Metafory tance v sezóně Poslední Metafory tance v sezóně snímek archiv divadla Ponec

 

 

 

Mílovými kroky se blíží konec školního roku a spolu s ním závěr divadelní sezóny. Letní prázdniny můžete symbolicky zahájit s Pražským komorním baletem, který uvede v Divadle Ponec 29. června od 19 hodin poslední velkou reprízu inscenace Metafory tance.

 

Pro největší tuzemský nezávislý soubor připravili tři díla současní evropští tvůrci. V komponovaném večeru se představí choreografie „Come see comme ça“ Aleksandry Dziurosz (PL), „Němý výkřik“ Hany Litterové (ČR) a „This Is Not a Kiss!“ Žiga Jereba (SLO) a Anny Štěrbové (ČR).

Hlavním tématem představení je lidské chování, jeho světlé i temné stránky. Dílo Aleksandry Dziurosz „Come see comme ça“ je o rozkrývání charakteru několika lidí, jejichž osud je dovedl na jedno místo. Komorní drama Hany Litterové „Němý výkřik“ v sobě nese silný příběh a svědectví o mezilidských vztazích a událostech, které se mohou odehrávat kolem nás, často za zavřenými dveřmi. A Žiga Jereb a Anna Štěrbová společně vytvořili hravou choreografii, kterou nazvali „This Is Not a Kiss!“ - dílo, které je pohledem na to, co přijde, nebo může přijít s polibkem. Všichni autoři večera prezentují své nápady a myšlenky formou, pro niž je stěžejní sdělení, jež vyjadřují výhradně tancem či divadelním pohybem. Ať už má tanec v jejich podání jakýkoliv pohybový slovník, pokaždé je nositelem myšlenky díla a vzniká v souladu s hudebním doprovodem.

„Na začátku června Pražský komorní balet s touto inscenací velmi úspěšně hostoval na Slovensku“, říká Ladislava Jandová, ředitelka Pražského komorního baletu. „Představení ve slovenském Zvolenu a Košících se setkala s nadšenými diváckými ohlasy. Do Košic se proto Pražský komorní balet znovu vrátí počátkem nové sezóny. Mezi 7. a 11. zářím letošního roku vystoupí s inscenací 3 české kvartety v rámci Festivalu divadel střední Evropy, který pořádá Státní divadlo Košice.“

S představením Metafory tance se Pražský komorní balet představí do té doby ještě jednou i českým divákům, a to jako host festivalu Tanec Brno 2016 v Mahenově divadle 24. června od 19 hodin.

Úplně posledním představením v letošní sezóně pak bude pro Pražský komorní balet uvedení reprízy díla Hany Polanské Turečkové Černé zrcadlo v rámci autorského večera choreografky ve Studiu Alta 19. července od 20 hodin.

 

 

 

 

Číst 7925 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v UMĚNÍ

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %