VIDEO ZPRÁVY

 ********************
 

POSEDLOST PFkami Doporučený

Profesor Milan Knížák v Galerii Milan Knížák Profesor Milan Knížák v Galerii Milan Knížák snímek Ivana Haslingerová

Nevím, kdy jsem přesně začal tisknout PF. Bylo to tou nejjednodušší technikou. Nakreslil jsem výraznou skicu a kopíroval jí na běžné černobílé kopírce, přinejlepším na barevný papír. Občas se mě podařilo něco vytisknout jinak. V podstatě jsem o to ani nestál.

Nejdříve jsem je nearchivoval. Bylo to spotřební zboží, takže nevím, kolik jsem jich opravdu udělal. V posledních letech se pro mne stala výroba PF posedlostí. Když se blížil konec roku, začal jsem překotně vymýšlet nové a nové varianty svaté rodiny. Chtěl jsem, aby symbolem dalšího roku bylo narození dítěte. Tento novozákonní symbol je velkou oslavou člověka jako takového a demonstruje jasný příklon k humanismu.

Začal jsem používat politické motivy a v posledních letech se uchyluji i od tématu rodiny 

Když jsem náhodně narazil na improvizovaný archiv mých starých PF, zjistil jsem, že by z nich mohla být zábavná výstavička. A tak vám je předkládám.

 

Srdečně Vás zvu na vernisáž jejich výstavy  Posedlost PFkami, která se uskuteční v úterý 6.12.2016  v 18 hodin v mé galerii v Dlouhé 25, Praha 1. Otevírací doba: Po–Pá 10.00–18.00.

Číst 11893 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v UMĚNÍ

Související položky (podle značky)

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %