Vytisknout tuto stránku

Akce D.O.S.T. odsuzuje zlovolný politický útok na Hanu Lipovskou Doporučený

Ing. Hana Lipovská,Ph.D. Ing. Hana Lipovská,Ph.D. snímek Ivana Haslingerová, revue Fragmenty

V posledních dnech jsme svědky mediální kampaně, podpořené některými politiky „demobloku“ a „věčnými petenty“ z prostředí Pražské kavárny, proti radní České televize Haně Lipovské. Není třeba se orientovat ve složitém zákulisí či jednacích řádech zainteresovaných institucí, abychom v ní rozpoznali zlovolný politický útok na Hanu Lipovskou a několik dalších členů Rady ČT za jejich snahu podrobit „Kavčí hory“ veřejné kontrole a přimět ČT k názorové pluralitě, jíž jí ukládá zákon. Česká televize je přinejmenším od „spacákového převratu“ z před 20 lety v rukou skupiny lidí, kteří z ní učinili hlásnou troubu levicového liberalismu. Protože ani ti nejvýznamnější představitelé národně konzervativní scény z mimostranického prostředí nejsou do diskusí na půdě ČT zváni, získávají diváci falešný obraz o názorových proudech v naší společnosti. I proto je již delší dobu neobhajitelný požadavek, aby byli všichni majitelé televize zákonem nuceni finančně podporovat vysílání, které neslouží svobodné diskusi, ale mediální manipulaci a propagandě.

Dobře si uvědomujeme, v jak složité osobní situaci se Hana Lipovská momentálně nachází. Je jí spíláno i vyhrožováno za jednání, které je nejen legální, ale i plně legitimní. Podobné situaci již dříve čelili i představitelé Akce D.O.S.T., kteří stejně jako Hana Lipovská neměli mnoho možností, jak se proti oné sprostě vedené dezinformační kampani bránit.

Proto jí musíme bránit my, signatáři manifestu, vyznávající důvěru, objektivitu, spravedlnost a tradici. Podpořme ji svými dopisy na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a především sdělme svůj názor na probíhající šikanu mladé české ekonomky Radě ČT na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., vedení ČT a veřejně známým osobám, kteří se na této nechutné kampani aktivně podílejí.

V Praze dne 23. listopadu 2020

Mgr. Petr Bahník – předseda Akce D.O.S.T.

Mgr. Michal Semín – místopředseda Akce D.O.S.T.

 http://www.akce-dost.cz/2020/11/23/na-obranu-hany-lipovske/

 

Kulturní komise ČR se plně staví za výše uvedené Prohlášení Akce D.O.S.T. k probíhající mediální štvanici. Jednostranný jasně viditelný neoliberální a probruselský postoj ČT, u nás zvaný havlismus, je poslední dobou zřejmě ještě umocněn tím, že EK může v boji proti fejkům odebrat licenci médiím, která jednají podle ní jejich zveřejňováním protiprávně. Přeloženo do normální řeči, média, která nehlásají výhradně neoliberální levicovou politiku Bruselu může EK touto cestou zakázat. Ostatně totéž se snaží prosadit EK i na celé státy. Stačí sledovat její postoj vůči Maďarsku za to, že nesouhlasilo s navrženým rozpočtem EU. S tímto diktátem nedovolujícím dokonce ani hlavám států sdružených v EU svobodně jednat a hovořit nemůže nikdo slušný a čestný souhlasit. 

Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc., prezident Kulturní komie ČR a signatář Manifestu D.O.S.T.

RNDr. Ivana Haslingerová, CSc., šéfredaktorka revue Fragmenty a signatářka manifestu D.O.S.T.

Číst 3824 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v UMĚNÍ