VIDEO ZPRÁVY

 ********************
 

Duhové tajemství andílka Vandílka

  • pátek, lis 21 2014
  • Napsal(a)  Jaroslav Šnajdr
Duhové tajemství andílka Vandílka Duhové tajemství andílka Vandílka archiv autorky knihy

Neobvyklou formou se rozhodla autorka dětské knížky Duhové tajemství andílka Vandílka aneb Dva výlety do zlatovzduchu Šárka Kadlečíková propojit vydání volného pokračování úspěšné prvotiny Vánoce s andílkem Vandílkem aneb Dva výlety do Betléma a zase zpátky domů (nakladatelství Metoda, 2011) s dobročinnou akcí. Pomocí crowdfundingového portálu www.hithit.comnabízí svým čtenářům možnost si knihu nejen předobjednat, ale současně darovat další výtisk dětem do nemocnic. 

 Dětská knížka Duhové tajemství andílka Vandílka poputuje k nejméně 300 dětem do nemocnic

https://www.hithit.com/cs/project/883/detska-knizka-duhove-tajemstvi-andilka-vandilka

„Hithit nám umožní získat v předstihu finance na tisk Duhového tajemství. Vyšší náklad znamená nižší cenu za kus, a tak za každých 250,- Kč, což je cena jedné knížky, můžeme darovat další knížku dětem do nemocnic,“ vysvětluje autorka knihy Šárka Kadlečíková. „Cílovou částku jsme nasbíraly během prvního týdne a teď už je na našich příznivcích, kolik peněz se nám podaří do 26. listopadu 2014 získat celkem. Aktuálně jsme na 159 %, což znamená 318 knih pro děti do nemocnic. Poputují například k dětem do Dětské nemocnice v Brně, na Kliniku dětského a dorostového lékařství VFN v Praze či do Jihomoravské dětské léčebny. Chceme, aby se zázračný Vandílek rozletěl po celé republice, a proto vyzýváme dětské nemocnice, aby se přihlásily, pokud mají zájem o knížky pro hospitalizované děti. Mohou tak učinit na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..“

Duhové tajemství andílka Vandílka aneb Dva výlety do zlatovzduchu vyjde v nakladatelství Metoda na začátku prosince 2014 a autorky projektu chtějí knihu distribuovat jak do nemocnic, tak do knihkupectví ještě před Vánocemi.

Duhové tajemství je volné pokračování knihy Vánoce s andílkem Vandílkem aneb Dva výlety do Betléma a zase zpátky domů (nakladatelství Metoda, 2011), jejíž náklad byl během tří vánočních sezon rozebrán, a proto nyní vychází její druhé, upravené vydání. 

V první knize Vánoce s andílkem Vandílkem aneb Dva výlety do Betléma a zase zpátky domů (Metoda, 2011) prožívá šestiletý Kryštof se svou rodinou a kamarády období adventu a vánočních svátků, narození brášky a ztrátu dědečka. Fantazijní dějová rovina představuje zázračného andílka Vandílka, kterého Kryštof koupil sestře na vánočních trzích. Andílek ožívá a zavede děti do Betléma, kde se právě narodil Ježíšek. 

Ve druhé knize Duhové tajemství andílka Vandílka aneb Dva výlety do zlatovzduchu, kterou se chystáme vydat, Vandílek znovu ožívá, tentokrát v nevánočním období, a propojuje dětský svět a jeho každodennost s fantazijním zlatovzduchem. Malí hrdinové odhalují skrytou podstatu všeho, co nás obklopuje, a probouzejí tak v sobě lásku k sobě samým i ke svému okolí. 

Posláním příběhů o zázračném Vandílkovi není předložit dětem tuctové, i když třeba napínavé příběhy s klasickým koncem, kdy dobro vítězí nad zlem. Takových příběhů jsou plné knihovny a Vandílek ani o podobnou dramatiku neusiluje. Poeticky laděné vandílkovské vyprávění propojuje každodenní život dětí s fantazijním světem bez hranic a snaží se dětem ukázat, jaké divy dokáže láska. 

 

Číst 10372 krát
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)
Zveřejněno v UMĚNÍ

Související položky (podle značky)

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %