VIDEO ZPRÁVY

 ********************
 
Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Ministr Herman mlčí ke korupci, zneužívání pravomocí a porušování zákonů v NG Doporučený

  • úterý, kvě 26 2015
  • Napsal(a)  Prof. Milan Knížák
Prof. Milan Knížák v pracovně v Národní galerii, kterou po deset let vedl Prof. Milan Knížák v pracovně v Národní galerii, kterou po deset let vedl snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Pane ministře Hermanne, situace je velmi vážná. Chci Vás upozornit, že současné zacházení s majetkem i rozpočtem NG je katastrofa. Zanedlouho budou prostory Národní galerie prázdné a všechna významná díla budou cestovat po světě. Žádné muzeum na světě nepůjčuje svůj  z l a t ý   fond, poněvadž každým přesunem se díla ničí.

Doufám, že si uvědomujete, že majetek, který spravuje Národní galerie nepatří ani Jiřímu Fajtovi, ani Danielu Hermannovi, ale nám všem. Jsme zavázáni jak naší tradici, tak budoucím pokolením, že sbírky nejen uchováme, ale i smysluplně rozšíříme. Nic z toho se neděje. Peníze jsou vynakládány nesmyslně, bez profesionální diskuze, která má předcházet všem podstatným výdajům NG.

Je jasně porušován zákon. Jde jasně o korupci a zneužívání pravomocí a nic se neděje.

Vy, ministře Hermanne, ke všemu mlčíte a vytváříte zdání, že je vše v pořádku, ale Vy jste tím největším viníkem, poněvadž nesete odpovědnost.

prof. Milan Knížák

Praha, 22. května 2015

 

 

 

Číst 10492 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v UMĚNÍ

Související položky (podle značky)

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %