VIDEO ZPRÁVY

 ********************
 

Vícegenerační taneční, umělecko-pedagogický projekt Doporučený

  • pátek, zář 04 2015
  • Napsal(a)  HANA STREJČKOVÁ, ředitelka dramatické sekce Kulturní komise ČR
Ukázka z představení Ukázka z představení Hana Strejčková

Mezinárodní projekt Mezi námi je autorské, interaktivní taneční a vizuální představení pro pět interpretů a loutku, které srozumitelným slovníkem dětských her komunikuje vážnou potřebu zachování představivosti, ochraňuje dětský svět, povzbuzuje vše dobré mezi lidmi a podtrhuje domov. Představení můžete vidět 8. září. 2015 v divadle Ponec.

Co je můj sen a co tvá skutečnost? Co vidí dítě? A vidí totéž dospělý? Proč musím jít tam, kam chceš ty? Kdy budeme doma? Nešlapej do té louže! Copak nevidíš, že ta louže je moře plné vln?

Mezi námi rozvíjí příběh mnoha dětí, který se děje kdekoliv na zemi - stěhujeme se, putujeme, zabydlujeme se, někdo utíká, hledá, ťuká na dveře, přichází mezi nás. Náš příběh je skutečný, a zároveň pohádkový. Reflektuje dětský pohled na svět a ten konfrontuje s pohledem dospělého.

 

 Podej mi tu hvězdu. Vždyť je vysoko. Stačí přece vyskočit. Nestačí, už spi! Zhasni! Ne, ne, to mi svítí ta hvězda, která byla nadosah.

Mezi námi počítá s přítomností diváků na jevišti – v hracím prostoru, s jejich postupným zapojováním do veškerého dění. Je to představení, ve kterém se divák / děti zabydlí. Přesahem představení jsou pak tvůrčí dílny před zhlédnutím představení, navazující workshop po představení a v nabídce je dále cyklus tří na sebe navazujících dílen nebo projektový den v ZŠ.

Ty jsi pohádková babička? Pojď, naučím tě uhrabávat vlnky, aby se mi na moři nedělaly velké vlny. A ty mi podrž klubíčko.

Pohybový jazyk inscenace Mezi námi pracuje s vnitřní i vnější emocionální dimenzí pohybu a prostoru, kdy vnitřní sdílení a konkrétní motivace je určující a plně formující vnější tvar pohybu a pohybových vazeb. Interpreti kombinují plastický jazyk současného tance s hlubokým přesahem japonského stylu butó, zpracovávají vlivy „pouličních“ tanečních stylů a postupy fyzického divadla.

Chceš vědět moje přání? Chci. Může ti namísto křídel narůst klaunský nos? Křídla nedělají anděla, tak jako s nosem hned nejsi klaunem.

Umělecko-pedagogický autorský projekt se sociálním přesahem vzniká v úzké spolupráci s dětmi, našimi budoucími diváky, odborníky a profesionálními umělci z ČR, Japonska, Slovenska, Polska, USA a Jordánska.

Představení můžete vidět 8. září. 2015 v divadle Ponec

 

Koncept a režie: Hana Strejčková
Choreografie: Veronika Kacianová
Choreografická spolupráce: Věra Ondrašíková
Dramaturgie: Kateřina Schwarzová
Tvorba a interpretace: Juni Endo (JP), Chinami Gentsu (JP) a Andrea Vykysalá, Marie Adamová a Robert Nižník (SK)/ Husam Abed (Jordánsko)
Taneční spolupráce: Inka Bradáčová
Scénografie a kostýmy: Marianna Stránská
Loutka: Sakuma Sota (JP)
Hudba: Hearn Gadbois (USA) a DJ Buldog živě, Kuba Palys (PL)
Videoart: Jan Hrdlička, Marianna Stránská, Michaela Režová a žáci ZŠ (CZ, SK, ES, JP)
Světelný design: Pavel Kotlík
Fotografie: Pavlína Šimáčková
Produkce: FysioART o.p.s.
Koprodukce: Tanec Praha / PONEC – divadlo pro tanec
Za podpory: Ministerstvo kultury ČR, Hl. město Praha, Nadace Život umělce, Taneční studio Voila
Poděkování: Yvonna Kreuzmannová, Markéta Perroud, Dana Nekardová, Ilona Němcová, Lada Hořešovská, Katarína Kanábová, Jan Svitlík, Milena Kožová, Tomáš Strejček, vedení a paní učitelky mateřských a základních škol (Praha, Hokkaido, Malaga)

Číst 9842 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v UMĚNÍ

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %