Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Poslanci ANO a ČSSD poškodili praktické lékaře Doporučený

  • úterý, čec 04 2017
  • Napsal(a)  Bohuslav Svoboda
Doc. MUr. Bohuslav Svoboda CSc, poslanec ODS Doc. MUr. Bohuslav Svoboda CSc, poslanec ODS archiv autora

 Poslanci ANO a ČSSD dnes odmítli podpořit novelu zákona o vzdělávání lékařů čímž poškodili tím praktické lékaře. Novela měla opět zařadit obor Praktický lékař pro děti a dorost jako samostatný specializační obor.  Kvůli poslancům ANO a ČSSD nedošlo na dnešním zasedání PSP k schválení mnou iniciované novely zákona o vzdělávání lékařů. (Návrh novely zákona podali poslanci ODS v čele s Bohuslavem Svobodou pozn. redakce). Byli to především poslanci ANO a ČSSD, kdo zabránili jejímu přijetí. Obor Praktický lékař pro děti a dorost se od pediatrie výrazně liší, proto by neměl být v zákoně opomíjen. V České republice je i díky svébytnosti oboru primární péče o děti na velice vysoké úrovni a není důvod tento zavedený a funkční model měnit.

O zařazení do oboru Praktický lékař pro děti a dorost navíc žádá pravidelně stále více mladých lékařů, v roce 2016 jich bylo 74. Novela zákona by umožnila další samostatný rozvoj tohoto oboru a zajistila tak kvalitní péči pro děti nejen v nemocnicích, ale také v ordinacích. Pro mě z neznámých důvodů se dnes poslanci ANO a ČSSD rozhodli jít proti zájmům lékařů. Věřím, že si to voliči budou ve volbách pamatovat. 

Číst 10112 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Související položky (podle značky)

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %