VIDEO ZPRÁVY
V úterý 12.9.2023 ve 13 hodin GENERÁLNÍ STÁVKA za normální život v Klausismu devadesátých let
ZEMĚ ČESKÁ DOMOV MŮJ, ZEMĚ ČESKÁ DOMOV MŮJ...
Redaktor ČT nedokáže odpovědět na jednoduchou otázku: "Co vláda od svého zvolení udělala pro lidi v naší zemi?"
Niegel Farage: Češi jděte si pro exit!
************************************
************************************
Tomio Okamura: Navrhuji CZEXIT!
************************************
************************************
Projev prezidenta Putina 30.9.2022 o uznání a připojení 4 nově vzniklých republik a oblastí k Rusku
***********************************
Prezident Zeman k negativním vlivu islámismu na Evropu
************************************

Vláda během svého jednání odsouhlasila Strategický rámec hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje. Materiál připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj jako hlavní garant regionální politiky v České republiky, a to na pokyn vlády. Vláda tak chce pomoci strukturálně postiženým krajům. Inspirací pro vytvoření restrukturalizační strategie byly obdobné strategie, které výrazně přispěly k hospodářské proměně průmyslového Porúří v Německu. Při vytváření strategie se proto expertní tým inspiroval zahraniční, zejména německou zkušeností. Společný projekt vlády a regionů vznikl v úzké spolupráci se zástupci dotčených resortů, Úřadem zmocněnce vlády pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj a samotných krajů, kterou po dobu jednoho roku koordinovalo Ministerstvo pro místní rozvoj v součinnosti s Ministerstvem průmyslu a obchodu.
V pondělí 26. září 2016 se v Bratislavě uskutečnilo v pořadí již čtvrté společné zasedání vlád České republiky a Slovenské republiky. Vládní kabinety v čele s předsedy vlád Bohuslavem Sobotkou a Robertem Ficem jednaly o vzájemných vztazích obou zemí, spolupráci v rámci středoevropského regionu, bezpečnostních otázkách a o budoucnosti Evropské unie. Ministryně a ministři společně prodiskutovali také otázky energetiky, oblast dopravní a železniční infrastruktury a rozvoj hospodářské spolupráce.
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se rozhodl svolat mimořádné jednání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESIF). Premiér není spokojený s dosavadním postupem prací a přípravou jednotlivých resortů na čerpání evropských peněz v novém programovém období 2014–2020.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka pokračuje druhým dnem v pracovní návštěvě Bavorska. Program druhého dne byl zaměřen na spolupráci v oblasti výzkumu a technologií a podporu obchodu a investic. Premiér Sobotka se setkal také se zástupci bavorského Zemského sněmu.
Premiér Sobotka: ČR společně s V4 přispěla k úspěchu jednání o reformních požadavcích Velké Británie
Lídři EU uzavřeli v Bruselu dohodu o britských reformních požadavcích v souvislosti s plánovaným referendem o setrvání Velké Británie v EU. Komplexní dohoda obsahuje garance pro nečlenské státy eurozóny, ustanovení pro zlepšení konkurenceschopnosti Unie, upřesnění výkladu „stále užšího svazku mezi národy Evropy“, nový mechanismus zapojení vnitrostátních parlamentů a nová ochranná opatření v oblasti sociálních dávek.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka přijal v úterý 27. října 2015 na Úřadu vlády duchovního Syrské pravoslavné církve otce Benjamina Shamouna. Jedním z hlavních témat setkání byla žádost Nadačního fondu Generace 21 o pomoc české vlády s přesídlením 152 křesťanských uprchlíků z táborů v iráckém Erbílu.
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka odletěl v sobotu 24. října 2015 na dvoudenní zahraniční návštěvu Jordánského hášimovského království. Na záčátku své cesty se setká se zástupci syrských studentů, kteří budou v rámci vládního programu Nové elity pro Sýrii studovat na vysokých školách v ČR, a s českými velvyslanci působícími v Jordánsku, Turecku, Sýrii a Libanonu.