Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Babiš: SEF je skvělý a efektivně strávený čas Doporučený

  • pátek, led 26 2018
  • Napsal(a)  Barbora Peterová
Premié rAndrej  Babiš při přednášce Premié rAndrej Babiš při přednášce

Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 25. ledna 2018 zúčastnil Světového ekonomického fóra (SEF) ve švýcarském Davosu. Během dvou diskuzních panelů s premiéry, prezidenty, politiky z celého světa, eurokomisaři, zástupci mezinárodních organizací jednal o otázce účinné reformy Evropské unie a jejím budoucím směřování. Setkal se s většinou evropských premiérů, bilaterálně pak jednal s premiéry Lucemburska, Portugalska, Estonska, Izraele a předsedou Valného shromáždění OSN. „Z účasti na Světovém ekonomickém fóru jsem nadšený. Je to unikátní akce, kde jsou stovky důležitých lidí, premiéři a prezidenti z celého světa, eurokomisaři, ministři financí, zástupci Mezinárodního měnového fondu, OECD i velkých firem. Beru to jako skvělý a efektivně strávený čas. Člověk tu potká za krátkou chvíli mnoho významných partnerů, se kterými si dá kávu a projedná co je potřeba, a proto celou akci hodnotím maximálně pozitivně,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.

 

 

Premiér Andrej Babiš jednal v Davosu s několika zahraničními partnery:

S lucemburským premiérem Xavierem Bettelem diskutoval především o evropských otázkách, eurozóně, brexitu, evropském rozpočtu a obranné spolupráci. Premiér Babiš během rozhovoru pozval svého lucemburského kolegu k návštěvě České republiky.

 

S předsedou Valného shromáždění OSN Miroslavem Lajčákem hovořil premiér o českém předsednictví v Hospodářské a sociální radě OSN (ECOSOC), o přípravě zasedání květnové rady v New Yorku a o připravovaném Globálním kompaktu pro migraci. V březnu přijede Miroslav Lajčák do Prahy.

 

Premiér Babiš s portugalským protějškem Antoniem Costou rozebírali především otázku migrace a připravovaný Víceletý finanční rámec (tj. rozpočet) EU pro období po roce 2020.

 

Na schůzce premiéra Babiše s estonským premiérem Jüri Ratasem se hovořilo zejména o digitalizaci a eGovernmentu, které patří mezi programové priority české vlády.

 

Na závěr svého dnešního programu v Davosu se premiér Andrej Babiš setkal s předsedou vlády Izraele Benjaminem Netanjahuem, se kterým jednal zejména o spolupráci ve vědě, inovacích, kybernetické bezpečnosti a ekonomice. Mluvili také o nadstandardně dobrých vzájemných vztazích a o příštích mezivládních konzultacích, které se uskuteční letos v Praze.

Snímky archiv vlády

Číst 16118 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 39 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %