Záznam celého předvolebního semináře IVK získáte kliknutím na Institut Václava Klause Vystoupil na něm všichni jeho významní pracovníci. Nesl se ve velmi kritickém duchu a na jeho závěr vyzval prezident Klaus že doufá, že hned večer každý přítomný vstoupí do nějaké, jemu sice ukryté, ale dobré strany, abychom dokázali společně tu hrůzu, kterou na nás uvalila Fialova vláda, přežít.
Text k fotu: Ing. Jan Klaus vystoupil na předvolebním semináři institutu jeho otce ve 24 patře Hotelu Prague Towers se závažným postojem. S velkým zájmem ho na snímku poslouchá vzácný host Eliška Hašková Coolidge, dáma., které pracovala ve významných funkcích v Bílém domě za 3 amerických prezidentů, zejména za konzervativce Ronalda Reagana, který zničil Říši zla bez jediného výstřelu
Mladší syn profesora Klause Ing. Jan Klaus zřejmě již ten jeho pesimismus neunesl a vystoupil s připomínkou, že nejde pouze o to hlásat co nechceme, ale především o to, co chceme a co budeme dělat v dalších 4 letech po volbách pro zmirňování hrozeb, které se na nás povalí z Bruselu i ze strany současných neschopných politiků. Připomněl překvapenému tatínkovi, že pamatuje, že tak přece vznikla z Občanského fóra (OF), které v devadesátých letech vedl, jeho ODS: „V OF jsme říkali nejen co nechceme, ale především co chceme. A tím vznikla právě tam myšlenka, aby vznikla strana, která by se chopila našich tehdejších myšlenek co chceme dělat do budoucna. To vedlo k založení Tvé ODS!“
A pokud jde o to napravit současný hrůzostrašný stav naší země tak Jan Klaus uvedl: „Než vznikne nová politická strana, zpracoval jsem s Miroslavem Ševčíkem nápady jak eliminovat dopady Green Dealu, aby se jich nová strana chopila a mohla začít ihned rychle pracovat.“
Taťka Klaus*) se jen smutně pousmál a konstatoval, že jejich nápady již četl a jsou dobré, jen ta strana že zatím chybí…
Když vzpomenu na postoje Jana Klause v devadesátých letech, na jeho povzbudivý dopis na podporu otce po podpásovém Sarajevském atentátu a na jeho pomoc ve straně Svobodných, tak si troufám odpovědět, že nová Klausova ODS dlouho chybět nebude. A to byla zpráva, při níž jsem si vzpomněla na známé povzbudivé heslo jeho otce „Hlavu vzhůru, jedeme dál!“
*)Při psaní mi vytanula na mysli vzpomínka, že v tehdejší ODS říkali prof. Klausovi „taťka Klaus“
© Kulturní komise České republiky z.s. 24. 9. 2025


Linkedin






































