Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Jsme generací kydalů Doporučený

Obraz profesora Knížáka netřeba komentovat, hovoří za vše Obraz profesora Knížáka netřeba komentovat, hovoří za vše snímek Ivana Haslingerová revue Fragmenty

Do  čela společnosti se dostala generace kydalů. Tím nemyslím vládu (i když její část?), ale celý vrcholový management (všeho), kulturní špičky, velká část tzv. politické elity. Dokonce i  na  vysokých školách se drápou do čela hordy kariéristů a to dokonce i studentů. Jakoby se opakovala situace po roce 1948 jen v nějakém jiném převleku, s jinými vnějšími parametry, ale se stejnou hloupostí, vehemencí, nevzdělaností. V Česku máme tolik vysokých škol, že bychom s nimi mohli topit. To samozřejmě musí sebou nést snížení kvality. Obecný trend dosahování titulů, zavedení masového doktorandského studia a masový příliv studentů na vysoké školy (který díky deklinující demografické křivce trochu opadává a  tím vyvolává zděšení u manažérů vysokých škol) vede k  rapidnímu snížení úrovně vzdělání. To znamená, že se na profesně náročná místa dostávají polovzdělanci. A  tak jako po roce 1948 dochází k hlubokému poklesu morálky.

I  dnes se morálka používá jako maska, kterou zakrýváme touhu po moci a po majetku, či nenávist k těm, kteří majetek a moc mají, poněvadž závist je jedním z  nejsilnějších motorů lidského plebejství.

Česká vláda je nedůsledná. Ovládá ji hit protikorupčního boje, kvůli kterému jsou někteří politici schopni metat krkolomné kozelce, poněvadž se nejedná o boj proti korupci, ale o další cestu ke zvýznamnění jedince či strany deroucích se do popředí. To, že sociální demokracie permanentně destruuje všechno, s čím přichází vláda, na to jsem si již zvykl. Pokládám tuto stranu za sekundární KSČM a hlavně v ní vidím výrazně nižší intelektuální niveau. Ale i rychlokvašná TOP 09, která se tváří jako nevinnost sama a přitom je složena z lidí, kteří prolezli několik politických stran, se chová nečitelně. V jejím čele stál ještě nedávno český ministr v  rakouských službách Karel Schwarzenberg, který chtěl klímat na prezidentském stolci. Jeho vyhrožování pádem vlády, když neposlechne volání z Bruselu, bylo nedůstojné. A v tom pokračují jeho následovníci nadále.Politika, pokud má mít smysl, nesmí být populistická, ovšem dnes je populismus vlajkou české demokracie. Je jedno, na kterou politickou stranu vezmeme zvětšovací sklo, všude najdeme boj o moc, tahanice o majetek a nezřízené ambice.

A  ještě jeden fenomén musím zmínit. Je to hra „škatulata hejbejte se“. Představa, že budeme politiky sesazovat, vyhazovat, zavírat, instalovat nové, pořádně je přitom profízlovat, prošpikovat n a h r á v a c í m i a  filmovacími zařízeními a  tím vytvoříme demokratickou prosperující společnost je iluze hlupáků. Taková představa, bohužel, převládá v  české společnosti.

Tyto dvě premisy implikují, že česká společnost je hloupá. Ne, ne, to určitě ne, je tady spousta báječných lidí, například já. To si ostatně o sobě myslí většina národa. Na jednom ze zasedání vrcholového orgánu českého vysokého školství mi kdysi jakýsi činovník zuřivě sdělil, že když mám jiný názor, tak mám odejít, poněvadž se přece musím podřídit většině. Já naiva si vždycky myslel, že znakem demokracie je úcta k menšinovým názorům, ale je to jinak. Pokleslost asi vždycky zvítězí, jen doufám, že nezmizí ostrůvky jedinců, kteří jsou schopni odolávat mínění davu. Když se nám podaří tyto ostrůvky potopit, skončíme. Máme k tomu našlápnuto.

Číst 2429 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %