Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Jediný lék jak ven z ekonomického marazmu jsou volby Doporučený

  • sobota, bře 11 2023
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue Fragmenty
Nedopusťme návrat největšího neštěstí minulého století Nedopusťme návrat největšího neštěstí minulého století

Zákonné omezení valorizace důchodů pětikoalicí, která převálcovala 109 hlasy opozici, je podle mnoha právníků sice retroaktivní a už vůbec nebyl důvod projednávat tento zákon ve zkráceném nouzovém režimu (kromě jediného, že si to naprosto hystericky přála pětka za každou cenu prosadit co nejdřív), ale přesto bylo sněmovnou, nectící dokonce ani ústavní zákony, schváleno. Ústavně právní výbor Senátu ho sice nedoporučil plénu ke schválení a ještě další senátní výbor se k němu rovněž nestavěl pozitivně, ale Senát, který je jako celek většinově obsazen senátory pětikoalice, nakonec díky masivnímu lobování předsedů jejích stran, snížení zákonné valorizace schválil s vysvětlením, že rozhodnutí, zda je či není tento zákon protiústavní, ponechá na Ústavním soudu. Neboli, jak v debatě na CNN Prima News trefně řekl místopředseda opozičního hnutí ANO docent Karel Havlíček, předsedové koaličních stran „zaklekli“ na své senátory a bylo to. Dalo se to čekat, neboť pětka má již ve státě obsazeno vše a tak i Senát, který měl být při svém zřizování pojistkou ústavnosti, ji poslouchá na slovo. Už bych o tom ani nepsala, neb vláda se všem oponentům stejně jen vysměje. Jde mi ale o něco jiného.

Situace výše popsaná navozuje totiž otázku, proč vlastně vůbec máme mít Senát, když všechno přesouvá na Ústavní soud. Totéž vlastně v rozhovoru s moderátorem Kubalem naznačil i prezident Petr Pavel a dokonce tam padl i názor, aby se zrušil celý parlament, tedy nejen Senát, ale i poslanecká sněmovna, a ať rovnou všechno řeší Ústavní soud. Má to logiku, ušetřilo by se kolem 6 miliard za platy poslanců obou parlamentních komor a šlo by to rychleji bez zbytečného hraní si na demokratická schvalování, která jsou stejně již předem rozhodnuta. (Vzpomínáte na procesy v 50. letech?)

Navíc i kdyby Senát poslal Sněmovně zákon k přepracování se svými připomínkami, ona vše nakonec podle platných zákonů přehlasuje a pošle zákon panu prezidentovi k podpisu. Ten ho nemusí sice podepsat, ale zákon vstoupí i bez jeho podpisu nakonec v platnost. Takže celá ta zdlouhavá procedura je naprosto zbytečné zdržování, pokud nestojí nad sněmovnou fakticky nikdo, kdo by mohl její chybná rozhodnutí vetovat. 

Lidé nabyli postupně z těchto důvodů přesvědčení, že je první komora parlamentu, tedy Senát, zbytečná, když na něj nikdo nic nedá. A může se stát, že si to nakonec nezačnou myslet i o hlavě státu, pokud bude stejně poslušná, jako Senát.

Přesto když se člověk nad vším v klidu zamyslí, Senát přece jen často poukazuje při vracení některých chybných poslaneckých zákonů k jejich přepracování na chyby Sněmovny a lidi se o nich alespoň dozvědí. Sám by tyto zákony s velkou pravděpodobností navíc ani nevydal. I tentokrát proti snížení valorizací hlasovalo 12 senátorů a senátorek. Kdyby jich bylo 41, tak by mohli Sněmovně tento protizákonný zákon vrátit  k přepracování a do 22. 3. 2023 by ho Sněmovna již nestačila projednat.

Jinak řečeno, kdyby z těch protestujících místo požadavku  „zrušme Senát“  chodilo do Senátu volit ne deset, ale alespoň 25 %, změnili by jeho složení a důchodci by nebyli vládou a jí podřazeným parlamentními komorami okradeni. Nyní si může těch 90 % občanů, co k volbám do Senátu nechodí,  jen sypat popel na hlavu. Demonstrace byť sebevětší nezmůžou po chybných volbách už nic změnit proti  přesile poslanců provládní koalice. Snad si již konečně začnou naši občané všímat, kteří poslanci kopou za ně a kteří pouze a jen za svou kariéru a uvědomí si, že jediný lék na změnu současného ekonomického marasmu jsou volby. To ale chce, aby se probudili ze svého přesvědčení, že stejně nic nezmůžou, když budou sledovat politiky během volebního období. Pokud by je sledovali, nemohli by přece volit s takovými obrovskými chybami! Šli by k volbám připraveni a volili pouze ty, kteří se za ně stavěli ve Sněmovně a něco pro ně vykonali po celé minulé období. Jak říkal Kristus: "Podle ovoce poznáte jich!" 

A ještě lépe by bylo, kdybychom zrušili pyšnou a arogantní Sněmovnu a ponechali pouze Senát, v němž jsou již moudřejší lidé, kteří pamatují, jak vše po léta probíhalo, kde se spletli, kde naopak bodovali, a hlavně kdo a která strana. Jsou tam prostě převážně lidé mající již nadhled nad módními výstřelky nezkušených a lehce médii ovlivnitelných mládežníků. Do menšího počtu poslanců se také hůř schovají ti, kteří předkládají zákony, na něž pak stát a tedy všichni my doplácíme ze svých daní. Vzpomeňme jen, jak díky premiérům Jiřímu Paroubkovi a bohužel i Mirku Topolánkovi (zákon o fotovoltaikách nese jejich podpisy) doplácíme 600 miliard korun ekobaronům na fotovoltaiky, jimiž obohacují naši levnou elektřinu 12krát dražší ekoelektřinou. 

Vím samozřejmě, že se Sněmovna nezruší, i kdyby si zvolila sebe bezohlednější zákony a tak jen prosím: sledujte politiky denně, není to zbytečné, oni rozhodují o našich životech a o budoucnosti národa. Nenechte se mýlit jejich pomatenými argumentacemi, že musíme vše dělat pro blaho přírody, když nevědí jak rozjet po kovidismu opět průmysl, zahraniční obchod a zemědělství. Příroda bez zásahů těchto zelených diletantů, kteří nikdy nebyli v lese ani na houbách, měla po tisíciletí nádherné lesy a deštné pralesy a tedy zdroje kyslíku i spodních vod, které neponičil nikdo víc než Bursíci a další ekoterorističtí "vědátoři" neznající ani, kolik noh má brouk. O staletém lesnictví a zemědělství nemají ani zdání. V politice jsou i slušní a pracovití lidé, ale díky těmto křiklounům se nedostanou ke slovu. Dejte jim v dalších volbách již konečně sílu promluvit a konat! 

 © Kulturní komise ČR, z.s., 13.3.2023

Číst 331 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %