Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Premiér Babiš jednal v Izraeli mj. o vodním hospodářství Doporučený

Desalinační zařízení v Palmachim, jehož vybudování přišlo na 10 milionů dolarů, začalo dodávat odsolenou vodu ze Středozemního moře pro 300.000 lidí Desalinační zařízení v Palmachim, jehož vybudování přišlo na 10 milionů dolarů, začalo dodávat odsolenou vodu ze Středozemního moře pro 300.000 lidí

Židé vyrobí ročně na 600 milionů kubíků odsolené vody. Proto se židovský stát stal druhou zemí na světě v této technologii, která řeší problém nedostatku vody.  V Jeruzalémě 19. února 2019 premiér Andrej Babiš nejprve posnídal se zástupci společnosti Mobileye, jež je označována za nejúspěšnější izraelský start-up posledních let. Neopomněl ani česká auta a izraelské radary. Firma Mobileye je považována za průkopníka technologie pokročilého systému asistence řidičům (Advanced Driver Assist Systems, ADAS) a výrazně přispívá ke snížení dopravní nehodovosti. V reálném čase totiž snímá, analyzuje a vyhodnocuje překážky před vozidlem. Na tiskové konferenci poté český premiér diplomaticky prohlásil, že Izrael považuje za strategického partnera. Později se v hotelu King David sešel i se svým protějškem Benjaminem Netanjahuem. "Obchod si vede dobře, my tu prodáváme škodovky a tatrovky," uvedl. Při dojemné návštěvě Českého domu i se svojí chotí pak doplnil, že Škoda Transportation má zájem prodávat tramvaje do Jeruzaléma. Premiér Babiš také řekl, že doufá v dokončení nákupu izraelských radarů ještě letos. Ale copak…?

Výsledek obrázku pro babiš netanjahu

Vzpomeňme na rok 2016, kdy nastala tzv. běžná alianční schizofrenie, kdy jsou si všichni sice rovni, ale někteří jsou přece jen o kousek rovnější. Nesměli jsme mít třeba jako člen NATO osm mobilních izraelských radarú MADR pro českou armádu za zhruba 3,5 miliardy korun od izraelského výrobce Elta Systems, jelikož židovský stát není aliančník. Za to ale máme bez problémů stíhačky JAS-39 Gripeny od nealiančního Švédska a Turecko má zase ruské rakety, byť druhou nejpočetnější armádou po USA v NATO. Prý je však věcí pragmatismu… Čí pragmatismus to asi být…?Podle Air and Missile Defence Command and Control Security Acreditation Board (ASAB) není možné, aby byl do aliančního systému zapojen systém, který nepochází z členské země NATO.

Výsledek obrázku pro foto radar izraele

Foto: Eretz…

Jde především o nákup zmíněných radarů, kterými chtěla česká armáda paradoxně nahradit dosluhující zařízení ještě sovětské výroby a integrovat je do roku 2020 do obrany vzdušného prostoru České republiky. Proč nepříjel polský premiér na setkání V4 do Izraele: http://www.rukojmi.cz/clanky/7644-napred-se-polskym-antisemitum-musel-omluvit-prezident-obama-za-polske-koncentraky-dnes-to-ceka-izraelskeho-premiera-netanhahua-za-sva-slova-ze-nikdo-z-polaku-nemusel-k-soudu-za-to-ze-spolupracovali-s-nacisty

Jako další oblasti spolupráce vidí Babiš například hospodaření s vodou či zdravotnictví. Izrael podle něj může nabídnout třeba technologie pro úsporné nakládání s vodou; Izraelci by nám mohli prý pomoci se suchem i s dalším využitím odpadních vod. Zemědělská půda Izraele se získává finančně nákladným zúrodňováním pouště − zavodňováním, odsolováním a vhodnou druhovou skladbou rostlin.Orná půda zabírá 15,45 %, pastviny 7 % a lesy 5,3 % rozlohy státu. Přibližně 54 % celkové výměry zemědělské půdy je zavlažováno a zemědělci se tak podílí 60 % na celkové izraelské spotřebě sladké vody…Pro zavlažování technických plodin se používá tzv. recyklovaná voda, ročně skoro 600 miliónů m³. Získává se odsolováním mořské vody...

Související obrázek

Desalinační zařízení v Palmachim, jehož vybudování přišlo na 10 milionů dolarů, začalo dodávat odsolenou vodu ze Středozemního moře pro 300.000 lidí v pobřežní oblasti. Izrael se tak stal přední světovou zemí ve vývoji technologií, které se snaží řešit problém nedostatku vody, neboť tomuto problému sám čelí již desetiletí.Vláda v Jeruzalémě souhlasila se zvýšením interních národních kvót výroby odsolené vody z 230 milionů metrů krychlových na cca 600 milionů kubíků. Podle zprávy webu Al Bawaba současný izraelský vodohospodářský průmysl zahrnuje okolo 270 společností a organizací, které se věnují vývoji a výzkumu a zaměstnávají okolo 8.000 lidí. Více než 60 procent izraelské odpadní vody je recyklováno v odsolovacích stanicích v Aškelonu a Eilatu. Čtvrtá je v Chadeře...„Reverzní osmóza je princip izraelského odsolování. Je to filtrování přes membrány, kterými molekuly vody můžou projít a soli jsou zachyceny. K odsolovani se používá mořská voda s vysokou koncentraci soli, nebo voda z hlubokých podzemních vrtů s mnohem nižší koncentrací solí a proto je též tento proces asi o třetinu levnější,“ říká Tomi Shved, "ajťák". resp.milovník IT - Information Technology, prostě počítačový pedagog z Tel Avivu.

http://olser.cz/wp-content/uploads/izrael-043-e28093-kopie1.jpg

Ve vodě Mrtvého moře se neutopíš... Snímek Břetislav Olšer

Jediný relevantní zdroj pitné vody v oblasti je řeka Jordán, arabsky Nahr al-Urdun, hebrejsky ha-Jarden; je nesplavná, využívá se k zavodňování. Je dlouhá 320 km (vzdušnou čarou jen 170 km) a její povodí zaujímá 17 300 km². Pramení v pohoří aš-Šajch na hranicích Sýrie a Libanonu, protéká Tiberiadským jezerem, sníženinou al-Ghór a ústí do Mrtvého moře. Je zdaleka nejvýznamnějším zdrojem sladké vody pro oblast Izraele, Palestiny, Jordánska a přilehlé části Sýrie. V současnosti je pro zásobování pitnou vodou, zemědělské závlahy (většina izraelského zemědělství se opírá právě o vodu z řeky Jordánu) či průmysl odebíráno 70 až 90 % průtoku této řeky. V květnu 2005 uzavřely Jordánsko, Izrael a Palestina dohodu o výstavbě velkokapacitního převaděče vody z Rudého do Mrtvého moře, který by měl nahradit deficit přítoku Jordánu.

Výsledek obrázku pro olser foto izrael

Moje vojačky, které třeba navštívila dle svého přání  Babišová manželka...

Takže přesto Izrael je ten zlý, kdo bere Palestincům vodu z Jordánu? Dva tisíce roků tekl Jordán plným proudem, ne jen jako potůček, ale lokální Arabové, co si dnes říkají Palestinci, ho nechali téct, aniž by s jím, na rozdíl od pracovitých židů, zavlažili jimi obývané území.Teprve po založení židovského státu před více než šedesáti roky se z bažin a pouští, které Židům připadly jako „věno“ do začátků, staly se z nich židovským přičiněním vinice, plantáže a sady. Pokud by tzv. Palestinci nepropásli svoji šanci založit si svůj vlastní stát, šeskrát již Izraelem nabízený, mohli mít zemi mlékem a strdím oplývající. Pokud někdo tisíce let řádně nevyužívá přírodní bohatství, má smůlu.Během posledních 50 let se množství čerstvé vody, kterou Jordán přivádí do Mrtvého moře, snížilo z 1,3 miliardy metrů krychlových ročně na současných 70 až 100 milionů kubíků. Došlo k tomu kvůli odvádění až 90 % vod Jordánu Izraelem, Jordánskem, Sýrii a také částečně Samařím, Judeou a Pásmem Gaza. Izrael se přesto podobá trosečníkovi, který uprostřed moře umírá žízní. Proto se židovský stát stal přední světovou zemí ve vývoji technologií, které se snaží řešit problém nedostatku vody.

Není žádné lepší řešení, než existence Izraele a Palestiny: http://www.rukojmi.cz/clanky/2567-neni-zadne-lepsi-reseni-nez-existence-dvou-statu-zidovsky-stat-izrael-a-arabsky-stat-palestina-znel-program-simona-perese-ktery-zemrel-ve-veku-93-let-a-byl-v-patek-pohrben-na-herzelove-hore Jak píše web Al Bawaba, současný izraelský vodohospodářský průmysl má co dělat, pitné vody stále ubývá; statistické údaje Izraelského hydrogeologického institutu ukazují, že sladkovodní hladina jezera Kineret je o 43 centimetrů nižší, než byla v roce 2006 – celých 3,6 metru pod horní červenou linií (linií, po jejímž překročení bylo přistoupeno k vypouštění vody z jezera).

http://olser.cz/wp-content/uploads/izrael-044-e28093-kopie.jpg

U Mrtvého moře... Snímek Břetisav Olšer

 Izrael každoročně čistí a znovu využívá pro zemědělství takřka 70 % odpadních vod, tedy nejvíc na světě. Většina zbylých odpadních vod je znovu použita pro další účely. Ing. Rudolf Ger z Aškelonu je znalý problematiky odsolování. Izraelec, pocházející z Košic. „V současnosti je asi 60 % izraelské odpadní vody recyklováno a operují dvě další odsolovací stanice v Aškelonu a Eilatu. Aškelonská desalinační stanice, která je největším takovým zařízením ve světě, produkuje 100 milionů metrů krychlových odsolené vody ročně“, říká pohotově.

Anekdota: Během šestidenní války se v poušti ztratili dva izraelští vojáci. Vedro a ukrutánská žízeň je týrala už dva týdny. “Mít tak kanystr vody…” vzdechl jeden z nich. “Jo, brácho, máš recht; to by teda byl kšeft…” řekl druhý…

Výsledek obrázku pro foto olšer kibucy

Inu, premiér Babiš jednal v Izraeli též o škodovkách, ale rovněž o sladké vodě, kde dnes vyrobí přes 600 milionů metrů krychlových odsolené vody. Proto se židovský stát stal druhou zemí na svět v této technologií, která řeší problém nedostatku vody. Na řadu přišly po dvou letech též izraelské mobilní rakety, které jsme nemohli nakupovat, jelikož nebyly z alianční země NATO. Kdo tady asi převrací kabát a proč…?

Tož ogaři, dejte si do držky: https://www.youtube.com/watch?v=alYsTG-tvbcO hlavním sponzorovy sametových či jiných barevných revolucí: http://www.rukojmi.cz/clanky/300-diky-pane-jochu-ze-jste-alespon-trochu-zmirnil-moji-nesnasenlivost-vuci-georgi-sorosovi-aneb-kdo-je-hlavnim-sponzorem-sametovych-oranzovych-ruzovych-a-jinych-revoluciHavel a jeho Charta 77: http://www.rukojmi.cz/clanky/5723-pokud-nekdy-existoval-muz-ktery-by-mohl-byt-vzorem-zido-plutokratickeho-bolsevickeho-sionistickeho-svetoveho-spiklence-jsem-to-ja-rekl-soros-pro-sydney-morning-herald-15-listopadu-1997http://www.rukojmi.cz/clanky/1754-je-to-dvacet-let-kdy-americky-spisovatel-paul-berman-odhalil-pravdu-lasku-a-lzi-s-nenavisti-v-zivote-vaclava-havla

Číst 8489 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SVĚT

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 40 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %