Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Knížák se nikdy nezpronevěřil svému přesvědčení, nikdy nezradil svoji zemi! Doporučený

  • úterý, kvě 30 2017
  • Napsal(a)  MARIE KNÍŽÁKOVÁ
Marie Knížáková na oslavě narozenin manžela Marie Knížáková na oslavě narozenin manžela snímek Ivana Haslingerová Fragmenty

Dnes, 29. 5. 2017, jsem četla od pana Zbořila v Parlamentních listech  kritiku na mého muže, Milana Knížáka, jak a za jakých okolností se dostal do povědomí („Opilý debil Zeman“ Zdeněk Zbořil je zděšen … ze dne 29.5.2017). Už dlouho jsem se neohradila, ale dnes musím. Tento člověk, kterého jsem vlastně neznala, jen někdy jsem zahlédla jeho článek v Parlamentních listech, se opovažuje ukazovat na Milana dehonestujícím způsobem. Našla jsem si o něm informaci na internetu a žasla. Nakonec jsem zjistila, že je to Stbák. Bože, to je hrůza! Zde je moje odpověď panu Zbořilovi:

Pane Zbořile, neznala jsem Vás, ale po kritice prof. Milana Knížáka v Parlamentních listech („Opilý debil Zeman“ Zdeněk Zbořil je zděšen … ze dne 29.5.2017) jsem se podívala, kdo vlastně jste a proč tak povrchně kritizujete mého muže. Skutečně jsem o Vaši „rozsáhlé“ činnosti neměla ani tušení. Člověk, který má charakter a chce kritizovat (většinou to tak není), tak se musí ponořit do problému a ne bezhlavě opakovat to, co zaslechl. To se od profesionálů neočekává. Vy ale střílíte od boku tak jako všichni a přítom jim to vyčítáte.

O propuštění pana Kájínka se můj muž několikrát vyjadřoval, ale ne tak, jak to uvádíte. Na názor má právo nejen jako občan této země, ale také jako člověk, který se mj. zasloužil o první reorganizaci Akademie výtvarných umění (vybrán studenty a zvolen) a že to byla velká práce, tomu můžete věřit. Národní galerie byla v nejhorším stavu, když jí přebíral a udělal z ní prestižní muzeum. Ministr kultury Pavel Dostál ho jmenoval generálním ředitelem jen z toho důvodu, že věděl (od ostatních), že on jediný ten kolos dá do pohybu. Manžel do té doby Pavla Dostála osobně neznal. V Národní galerii 12 let za stálého protestu několika ambiciózních jedinců. Nikdo před ním ani potom neudělal pro tuto prestižní instituci tolik. Stačí si otevřít internet.

Když jsem ho poznala (1972), tak již byl 300krát zadržen policií. Bylo to hlavně kvůli jeho občanským postojům. Nikdy se nezpronevěřil svému přesvědčení, nikdy nezradil svoji zemi, což se nedá říct o každém, kdo dnes kritizuje. Vy svojí minulost nemůžete vymazat. Musíte s ní žít. 

S Art centrem jsme měli neblahé zkušenosti, ale to ostatně víte, když jste tam pracoval. Všechno co uvádím jsem prožila. Nic z toho není z doslechu.  A Vy „kteří věříte a jak říkáte, víte …“ (cituji Vás z Parlamentních listů) jak se stal Milan Knížák profesorem, rektorem AVU a generálním ředitelem NG, tak vám všem oznamuji, že jste povrchní hlupáci, kteří jen plácají. Chybí vám morálka. Takoví lidé jsou pro mě zbabělci neužiteční pro každou společnost. 

Kdybych u toho nebyla, neozývala bych se, ale Milan dělá a dělal všechno bez nároků na sebe. Jako rektor bral směšný plat. Na začátku pět tisíc a ty si ještě několik měsíců nebral. V Národní galerii bral dlouho plat podle tabulek cca 26tis. hrubého. Až když jsem Pavlovi Dostálovi řekla, že je to k smíchu, tak mě odpověděl, aby si Milan přidal. Chudák, ani nevěděl, že to nejde. I kdyby to šlo, můj muž by to nikdy neudělal. A Fajt ještě v posledním Echu říká, že můj muž nerozumí muzeu a že všechno bylo špatně. Je to do nebe volající! 

Vulgarita a nespravedlnost jakoby udusila všechno dobré.                                                          

Číst 12315 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v UMĚNÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %