Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Václav Klaus navštíví v sobotu dopoledne knižní veletrh v Havlíčkově Brodě Doporučený

Prezident Klaus bude podepisovat knihu „Zničí nás klima nebo boj s klimatem?“ Prezident Klaus bude podepisovat knihu „Zničí nás klima nebo boj s klimatem?“ snímek Jiří Pancíř Fragmenty
V pátek 20. a v sobotu 21. října  2017 se bude konat v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě již 27. Podzimní knižní veletrh. V mottu veletrhu, Literatura nebo život, se odráží podle slov jeho ředitelky Markéty Hejkalové rostoucí obliba literatury faktu a její prolínání s beletrií. I když většinou  největší zájem bývá ve dni zahájení veletrhu díky množstvím doprovodných programů provázejících ho do pozdních večerních hodin,  tentokrát se zřejmě stane opak. V sobotu 21. října 2017  ho u příležitosti vydání své další knihy o klimatu „Zničí nás klima nebo boj s klimatem?“ navštíví prezident republiky v letech 2003-2013 Václav Klaus. Po úspěšném bestselleru "Modrá, nikoliv zelená planeta", který byl vydán již v 8 jazycích v mnoha zemích světa se vrátil profesor Klaus opět k ekologickým problémům. Od 11:15 hodin pobeseduje o své nové knize v salonku č. 1 s návštěvníky. Součástí jeho návštěvy bude i její autogramiáda.

První kniha "Modrá, nikoliv zelená planeta" byla vydaná v roce 2007, tedy v době, kdy na základě velkého zveličení chybných počítačových modelových předpovědí vrcholila panika, že snad zanikne život na planetě kvůli globálnímu zvýšení průměrné teploty o několik desetin stupně za sto let. Václav Klaus v ní proti tomuto nesmyslu protestoval s tím, že budoucí generace se budou podle něho trochu pobaveně divit, že na počátku 21. století mohl vyspělý svět propadnou takové neodůvodněné panice z globálního oteplování. Celý problém pokládal za vyvolaný více vědami společenskými než  přírodními. A již tehdy byl přesvědčen, že více než klima je na naší planetě ohrožena naše svoboda (viz snímky z její tehdejšího křtu).


 

 

 

 

 

 

 

Kniha vzbudila obrovský zájem nejen doma, ale v mnoha zemích světa, kam byl Václav Klaus zván na přednášková turné. Byla přeložena do 18ti jazyků. Profesor Klaus byl zván prakticky po celém světě a po deseti letech shrnul své další poznatky do právě vyšlé knihy, která navazuje na předchozí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nová kniha Václava Klause má za titul „Zničí nás klima nebo boj s klimatem?“ Své tehdejší přesvědčení, že ne klima, ale svoboda člověka je na planetě ohrožena, si během deseti let studia a přednášení o tomto problému utvrdil. Přes masivní manipulaci a propagandu  globálních oteplovačů v čele s Al Gorem a Angelou Merkelovou se utvrdil v přesvědčení, že není ohroženo klima, ale naše svoboda. Nepřevyprávěl ale knihu starou. V nové knize sděluje čtenářům, co všechno se za uplynulých deset let ve světě na základě bezohledné indoktrinace lidí, mládeže a zejména dětí nebezpečnými ideology klimatického alarmismu změnilo k horšímu a jaké škody byly napáchány.

On si totiž málokterý sluníčkářský ekologicky nevzdělaný  člověk uvědomuje, že jen na pouhý a nesmyslný Kjótský protokol bylo vydáváno 110 miliard dolarů ročně, což jsou peníze, za které by mohl být podle světoznámého profesora Bjorna Lomborga například v celé Africe vyřešen problém s pitnou vodou. 

Profesor ekonomie Klaus se nevěnuje jen soubojům s politickými ekologicky a ekonomicky nevzdělanými alarmisty, ale věnuje se otázkám svobody ve vztahu k vědě, ekonomice, politice a vzdělání  a důsledky souboje svobody v těmto disciplinách posuzuje téma v širších společenských souvislostech.

A pokud si někdo myslí, že současná debata o globálním oteplování ubrala na své intenzitě, velice se mýlí.

Al Gore si sice již své postavení vybojoval a Merkelová je zaneprázdněna další pohromou, kterou uvalila na Evropu s neuváženým pozváním mladých Afričanů a Arabů do ní. Ale jejich ekoterorističtí následovníci se nezměnili a dál straší lidstvo svými utopiemi. Proto je nejnovější kniha Václava Klause cenným a inspirujícím příspěvkem k obhajobě lidské svobody před jejich zelenou levicovou ideologií. Znovu podotýkám, že jejich ideologie stála již lidstvo od roku ratifikace Kjótského protokolu v roce 1992 celkem  2 750 000 miliard dolarů a protože platnost této hrůzy, již tito ekologičtí alarmisté prodloužili do roku 2020, bude v roce 2020 stát  celkem 3 080 000 miliard dolarů. Co vše by za to šlo pro lidstvo vybudovat, doplňte si každý sám. Profesor  ekologie Bjorn Lomborg na tom založil celý vědecký institut a sepsal o tom několik knih, ale to je na jiný článek. Proto přijďte v sobotu navštívit salonek č. 1 a pohovořit si o tom všem s člověkem povolaným, prezidentem Václavem Klausem.

A  budete-li si chtít po závažných problémech odpočinout, zastavte se na balkon u stolku 107 vydavatelství Práh u knihy o strašidlech Strašidla ze Zálesí, která Vás zavede do dob, kdy o nějakém ekologismu, multikulturalismu, komunismu, nacismu a dalších nebezpečných -ismech nemělo lidstvo ponětí, do dob našich prababiček a babiček. Ke knize,  která vybočuje z běžně vydávaných moderních knížek pro děti tím, že je zavede do dob na přelomu minulého a předminulého století, kdy byly naše lesy ještě plné divých mužů, hejkadel, bludiček a víl, kdy v každém rybníku bydlel místní hastrman, kdy stavení byla plná šotků a ďáblíků, prostě do doby dětství našich prababiček. Při jejím čtení se pro Vás  zastaví čas, zasníte se nad zelenookými rusalkami a nalezne tolik potřebné zklidnění v současné hektické době. A právě pro tuto její vlastnost, kterou se odlišuje od moderních dětských knih, nad ní přebrala záštitu Kulturní komise ČR.  Pokud nebudete mít čas, můžete ji získat ve všech knihkupectvích a internetových e-shopech. Pokud byste ji již nesehnali ve vašem knihkupectví, kontaktujte ředitele nakladatelství Práh Ing. Martina Vopěnku Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Ukázku několika pohádek získáte kliknutím na toto místo či na níže uvedou titulní stranu:

 

 A pokud nebudete mít náladu ani na informace o ekolismu, ani o strašidlech, navštivte knižní veletr stejně. Bude tam obrovské množství knih, z nichž si určitě vyberete i velké množství zajímavých pozvaných hostů.

 

 
 

 

Číst 10956 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v UMĚNÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %