Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

MILUJI VÝJIMKY a o to větší je mé zděšení, že úctu k nim chce někdo proměnit v zákon platící pro celou společnost Doporučený

Profesor Knížák představuje na výstave Omalovánky pro nová pohlaví v galerii Milan Knížák v Dlouhé 25 jak si představuje novolidi EU Profesor Knížák představuje na výstave Omalovánky pro nová pohlaví v galerii Milan Knížák v Dlouhé 25 jak si představuje novolidi EU snímek Ivana Haslingerová, revue Fragmenty

V jedné ze svých pohádek, kterou jsem napsal před půl stoletím, jsem nechal do sebe zamilovat se telegrafní tyč a patník. Pak se jim narodili tyčopatníci. Vždy jsem uvažoval i u těch největších bláznivin, že z lásky by se mělo rodit dítě, i když to někdy bylo zcela iluzorní, např. když se mravenec zamiluje do mamuta. V roce 1992 jsem na Trienalle kresby a grafiky v Lodži získal Grand Prix za soubor Erotických kreseb, kde se objevovali mnohokozky a dublpyjníci a podobní novolidé. Poláci pak v témže roce uspořádali výstavu mých erotických kreseb v Polském kulturním středisku na Václavském náměstí. Objevily se tam i BMC (Biological mechanical creatures), což byli lidské bytosti propojené s erotickými stroji. Na výstavě Prázdniny s vetřelcem v 1998 ve Špálově galerii v Praze jsem vystavoval řadu transsexuálů s obojím pohlavím, ale stále jsem vnímal podobné novolidi jako zábavné výjimky, které zpestřují život společnosti. Má láska a úcta k výjimkám je opravdu velká. O to větší je mé zděšení z toho, že úctu k výjimkám chce někdo proměnit v zákon, který má platit pro celou společnost.

Zákony jsou vždy špatné i když jsou dobré. Zákon má být ta poslední norma, kterou společnost používá. Daleko víc než zákon je respekt, historické vědomí a odpovědnost založené na důsledné společenské kultivaci. Na to současná společnost rezignuje.

Vzdělávací procesy ztratily svojí výchovnou funkci a jsou jen informačními zdroji. Proto moji současní novopohlavníci jsou spíše výrazem mého zklamání a ne rozkoše.

Přesto používám formu, která se podobá grotesce. Věřím, že je důraznější než facka nebo pláč.

 A zde jsou ukázky obrazů budoucích obyvatel EU, o nichž pan profesor píše a které představuje na výstave v galerii Milan Knížák v Dlouhé 25 v Praze:

 

                                                                   

 

 

 

 

© Kulturní komise ČR

Číst 8252 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v UMĚNÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %