Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Velikán české kultury - Spolu s Dominikem Dukou bychom se měli modlit Doporučený

Odchod ze světa je pro každého normálního člověka  závanem smutku. Tragické úmrtí je neštěstí, odchod starého člověka je jen smutný. Karel Gott byl pro část společnosti (dovolím si tvrdit, že většinou pro tu méně vzdělanou a nemyslím to jako urážku) dobrým bavičem. Za to mu dík i když dostával slušně zaplaceno. Nebyla to charita, jen dobře odvedená práce. Při podobných příležitostech bývá dobrým zvykem zachovat důstojnost. To, co se děje v naši zemi je vrcholně nedůstojné a posouvá nás to směrem k barbarství.

 

Česká televize v hlavních zprávách věnovala půl hodiny trapnému, upovídanému, neprofesionálně slepenému pořadu o zemřelém, kterým jen rozdmychává společenskou hysterii. To se nestalo ani když zemřel Václav Havel.

Předseda vlády spolu s prezidentem vyhlásili státní pohřeb, což je zcela bezprecedentní. Pokud si vzpomínám, byl poslední atypický státní pohřeb Jana Palacha, jehož smrt byla výrazem vzpoury proti invazi spřátelených vojsk a politickému útlaku. Dobrovolně odevzdaný život byl v té době důležitým impulsem pro sebevědomí našeho národa.

Státní pohřeb oblíbeného populárního zpěváka je absurditou. Tvrdit, že Karel Gott je velikán české kultury je urážkou všech významných jedinců, kteří změnili nebo vyvinuli věci pro naši společnost důležité, často za cenu osobních obětí.

Karel Gott šel tou nejsnadnější cestou. Nebylo mu cizí sklouznout do kýče či kolaborovat s režimem.

Myslím, že předseda vlády Andrej Babiš chce jen levně získat další voliče, aby mohl českou společnost ještě více ovládnout. A je vidět, že česká společnost je nestabilní a nechá sebou manipulovat. Je to asi tím, že politický život odumírá. Zmírají i dosud ctěné ctnosti. Zlaté tele bere na sebe různé podoby. Dnes posloužil Karel Gott, zítra nás může překvapit něco odlišného.

Rozloučení s milovaným zemřelým by mělo být tiché, soukromé, důstojné. Pohřeb není Matějská pouť. Mrtví nestojí o humbuk.

Spolu s Dominikem Dukou bychom se měli modlit.

 

Číst 9926 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v UMĚNÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %