hhh

Už i klausovské Fragmenty píší: Reformy TOP 09 ožebračují potřebné

Vládní strana TOP 09 to tvrdě schytala na internetových stránkách prohradní Revue Fragmenty. Šéfredaktorka Ivana Haslingerová dává jasně najevo, že o čtveřici ministrů za tuto stranu - šéfovi resortu zahraničí Karlu Schwarzenbergovi, ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi, ministrovi práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi a ministrovi zdravotnictví Leoši Hegerovi si myslí jen to nejhorší. Zato pro Václava Klause má toliko slova chvály.

Popisek: Dva nejvyšší politici TOP 09. Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg, foto: Hans Štembera

 

Ivana Haslingerová komentuje dopis expremiéra Mirka Topolánka (ODS), který zaslal své domovské straně s cílem vyburcovat současné vedení strany a údajně zachránit tvář ODS. Topolánek si v dopise stěžuje, že ODS ustupuje od svého programu a navíc nechá minstry za TOP 09 provádět asociální reformy.

Drábek neumí nic jiného než odírat postižené, hořekuje Topolánek

„Včetně necitlivých škrtů, jež dopadají na zdravotně postižené, přičemž úspory pro státní rozpočet jsou zanedbatelné, zatímco nadále pokračuje zneužívání sociálních dávek. Toto lidem v zemi vadí podle mne snad nejvíc. Že namísto provedení pořádku ve zneužívání dávek  provedl pan Drábek paušální ožebračení invalidů a důchodců. Je asi v intencích TOP 09 nejvíce postihovat ty skupiny lidí, které se nejméně umějí bránit."

Haslingerová se k Topolánkovu útoku na TOP 09 jednoznačně přidává a označuje čtveřici ministrů zastupujících tuto stranu v Nečasově vládě za ty nejhorší ministry. Dodává k tomu ale, že ideový rozklad ODS, před kterým Topolánek v dopise také varuje, začal v okamžiku, kdy Václava Klause v čele ODS nahradil právě Topolánek. Prvním a posledním dobrým předsedou občanských demokratů tak byl podle autorky jen prezident. Toho chválí za to, jak na jedné straně hájil svobodu a na druhé straně prosperující trh, a jak v zemi panovala stabilita za dob tzv. opoziční smlouvy, tedy faktické vlády velké koalice ČSSD a ODS v čele s Milošem Zemanem a Václavem Klausem.

„ODS je skutečně ohrožena. To, že dovolí pánům Drábkovi a Kalouskovi prosazovat tak asociální programy, ji opravdu v očích občanů nesmírně ubližuje a její loď se v jejich očích opravdu potápí. Být pravicová totiž neznamená být asociální. Přestože již vyměnil 8 ministrů,  tak ty čtyři nejhorší – Schwarzenberga, Kalouska, Drábka a Hegera, všechny kupodivu z TOP 09 – nechává ničit náš stát, jako by se nechumelilo,“ rozčiluje se Haslingerová.

Psali jsme:

Už i klausovské Fragmenty píší: Reformy TOP 09 ožebračují potřebné

Rudolf Kučera: Konec vládních báchorek a výmyslů

Vláda se snaží odstranit opozici. Protesty jí ukážou, myslí si Sobotka

Rozpočtová odpovědnost? Spíše hazard, zlobí se senátorka

Vláda chystá balíček prorůstových opatření, zdůrazňuje Kalousek

Parlamentní lsity, 16.4.2012