Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 721

Vrchní soud v Praze porušil principy práva ČR Doporučený

  • pondělí, srp 24 2015
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ

Z nejasných a nepochopitelných důvodů rozhodl Vrchní soud v Praze, že trestní řízení, které je vedeno proti bývalému primátorovi Prahy, poslanci Bohuslavu Svobodovi vedeno v kauze Opencard, nemá nadále projednávat senát pod vedením předsedy JUDr. Petra Nováka, který před časem vrátil celou věc státnímu zástupci k došetření a požadoval, aby policie předložila další důkazy.

Jeho věc má projednávat zcela nové složení senátu, pod vedením jiného soudce. Není bez zajímavosti, že shodou jakýchsi náhod byl vybrán soudce, který v první části kauzy uznal vinnými magistrátní úředníky.

Proti takovému postupu Vrchního soudu podal pan poslanec právem stížnost. Jde totiž o zásah do jeho práva na zákonného soudce dle čl. 38 Listiny základních práv a svobod, který říká, že: „Nikdo nesmí být odňat svému zákonnému soudci“.

To, co Vrchní soud udělal, je naprosto nezvyklý a nezdůvodněný postup, který jednoznačně porušuje principy našeho práva.

 

 

Číst 23958 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SOUDCOKRACIE 4.PARLAMENT

Související položky (podle značky)

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %