Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

„Vyhodí tě dveřmi, ihned tam drze vlez zpátky,“ že Luboši… Doporučený

Pan ministr určitě nešel do Národního divadla aby mu to pomohlo ve volební kampani... Pan ministr určitě nešel do Národního divadla aby mu to pomohlo ve volební kampani...

Kdysi jsem dostal echo; Zaorálek se chystá agitovat do divadla. Napadlo mě to ostravské, kde dávali Donaha, frašku o nezaměstnaných, vydělávajících si striptýzem, což by milovníku nudismu vyhovovalo. Omyl - šel do Národního

Po třech měsících skončil trapný spor o to, kdo má vést ministerstvo kultury. Prezident Miloš Zeman právě v úterý 27. srpna 2019 jmenoval ministrem bývalého šéfa diplomacie Lubomíra Zaorálka z ČSSD. Ten má za dnes sebou skoro promile ze 100 dní tzv. politického hájení. Na začátku ho prezident vyzval ho, ať dá důraz na obnovu památek, které postavili předci a současná generace je nedokázala doplnit. „Je to naše ostuda. Ale tak se alespoň snažme zachránit to, co postavili jiní,“ řekl Zeman.

„Jaká je široká cesta, která uvádí do zapomnění každého ministra kultury? To, že se pohybuje na nejrůznějších recepcích, vernisážích, premiérách, festivalech a tak dále, občas udělí nějaký grant nebo dotaci, nu a mediální sféra mu samozřejmě tleská. Kulturní památky, pane ministře, netleskají. Kulturní památky mlčí a chátrají,“ prohlásil prezident. „Přeji vám, pane ministře, abyste šel úzkou cestou a něco po vás zůstalo,“ popřál Zaorálkovi prezident Zeman.

Nové koště dobře a účelově mete; ministr kultury Lubomír Zaorálek se proto rozhodl zrušit výběrové řízení na ředitele Národní galerie Praha (NGP). Novinářům to řekl před zasedáním kabinetu. Výběrové řízení vypsal před svým odchodem z funkce na konci července jeho předchůdce Antonín Staněk (ČSSD). Ten odvolal bývalého ředitele galerie Jiřího Fajta v polovině dubna, zdůvodnil to závažnými hospodářskými pochybeními. Tento krok vedl k protestům a byl počátkem úvah o jeho odchodu z funkce.

Prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem kultury Lubomíra Zaorálka z ČSSD. (27. srpna 2019) Autor: Michal ŠulaMAFRA

Zaorálek zahájí i přezkum dalšího Staňkova rozhodnutí, podle kterého už Hadí lázně v Teplicích nejsou kulturní památkou. V těchto dnech řekl, že aktuálně vyhlášené řízení bylo nedostatečné. „Vypsání nového řízení není věc, která by se dala udělat za několik týdnů. První věc je, že jsem to zrušil. Druhá, že se obracím na některé experty v této oblasti, abychom se začali bavit o parametrech,“ uvedl. Zásadní je podle něj dlouhodobá perspektiva galerie.

Pak jsem slyšel v ČT na adresu nového ministra kultury Česka Lubomíra Zaorálka, že jako bývalý šéf české diplomacie jistě využije své znalosti světa a bude tam propagovat českou kulturu. A ejhle, hned zde má k řešení globální problém; „V Praze usilujeme o apolitická partnerství, která budou založená na oboustranně výhodné kulturní výměně,“ uvedl primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) a odmítl hostování českých filharmoniků v Číně.

Orchestr PKF - Prague Philharmonia proto žádá Prahu a ministerstvo kultury, aby mu nahradily výpadek příjmů způsobený tím, že Čína zrušila jejich plánované turné. Filharmonici to oznámili s tím, že od obou institucí cítí vstřícnost. Praha podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) poskytne orchestru významnou slevu z pronájmu Obecního domu na zahajovací koncert sezony. Ministerstvo kultury také hledá cestu, jak orchestru pomoci. Čína rozhodla o zrušení turné kvůli kladnému postoji magistrátu k Tchaj-wanu a k Tibetu.

Copak na to Zaorálek, příznivec NATO? Začne přesto asi v Česku, kde měl lapálii ještě jako MZ s Národním divadlem a jeho ředitelem Janem Burianem… Ten 27. srpna 2019 uvedl, že Zaorálek vstupuje do citlivého prostředí, které vyžaduje mnoho empatie, naslouchání a trpělivosti. „Význam resortu kultury je ukazatelem duchovního stavu společnosti. Přál bych nám, aby se nový ministr přes počáteční seznamování s novou problematikou dopracoval k potřebným systémovým legislativním a rozpočtovým změnám ve prospěch celého resortu,“ řekl Burian.

Před dvěma lety byli však Burian se Zaorálkem v zásadním sporu, když tehdejší volební lídr ČSSD přišel v době zkoušky do Národního divadla. Podle vedení ND včetně Buriana i dalších šéfů několika scén tehdy Zaorálek zneužil divadlo k agitaci. Zaorálek to odmítal s tím, že přišel na pozvání odborů, které se také k pozvání hlásily.

Vzpomněl jsem si, jak jsem dostal před dvěma roky echo od svého socanského kamaráda: "Luboš se chystá agitovat do divadla..." Napadlo mě to ostravské, kde dávali "Donaha", frašku, tuším, o britských nezaměstnaných, vydělávajících si striptýzem, což by, Zaorálkovi, milovníku nudismu vyhovovalo. Omyl - šel do Národního… Bylo to ještě v době jeho postu šéfa české diplomacie, kdy Lubomír Zaorálek vtrhl, jak urvaný vlečňák, do Národního divadla na pozvání odborářů a přerušil tam dvě zkoušky.

Společně s ním šla do divadla asi dvacítka dalších lidí, mezi nimi i tehdejší poslanec František Adámek (ČSSD) i s ochrankou, kterou prý musí dle zákona poslanec mít.. Nejprve se dostavili na zkoušku připravované Verdiho opery Maškarní ples. Zkouška na jevišti se proto přerušila a následně se skupina odebrala na zkoušku orchestru do jedné ze zkušeben v provozní budově. Tam ministr pronesl projev a vedení scény zkritizoval, že neví, kam směřuje. Z návštěvy vznikl videoklip zakončený logem ČSSD a objevil se na sociálních sítích.

Šokoval nejen svého koaličního lidovce na postu ministra kultury Hermana, který o tom neměl ani páru a vzal to jako naprosto nevhodnou formu předvolební kampaně. Stejně byl kritizován ředitelem ND Burianem, podle něhož Zaorálek zkoušky narušil neoprávněně. Jeho návštěva pak byla navíc v rozporu i s bezpečnostními předpisy.

„Zdá se, že šlo o předvolební agitaci včetně neoprávněného a nikým neschváleného narušení zkoušek, na jeviště a do jeho zázemí je vstup cizích osob zakázán z bezpečnostních důvodů, což odboráři dobře vědí,“ řekl Burian, jemuž o schůzce mu pouze krátce řekl šéf divadelních odborů operního sboru divadla Jakub Hrubý a to bez bližšího termínu.Výsledek obrázku pro foto zaorálek ND

Zaorálek odmítá, že by v Národním sehrál part z předvolební kampaně. „Žádnou agitaci jsem nedělal. Když jsem někam vstoupil a zkoušelo se, vždy jsem se omluvil. Moje omluvy nemohli považovat za agitaci. Všichni se usmívali a nikdo neřekl, že jim překážím,“ řekl. Reakce divadelníků však jeho slova vyvrací.

Národní divadlo ale kritizovalo volebního lídra ČSSD kvůli tomu, že svou návštěvou narušil zkoušku orchestru. V otevřeném dopisu podepsaném zástupci Národního divadla, dalších divadel či vysokých škol navíc stojí, že ministr zahraničí přednesl projev a divadlo zneužil k předvolební agitaci. Tak to má náš nudista se svým agitačním lhaním pěkně zhurta...

Facebookové stránky Lubomíra Zaorálka (zdroj FB)

Signatáři dopisu uvedli, že Zaorálek s doprovodem přišel služebním vchodem v době, kdy bylo pro veřejnost zavřeno. "V době, kdy se umělečtí i neumělečtí pracovníci pečlivě připravovali na premiéru nové Verdiho opery. Přerušili jste práci zpěváků na jevišti. Uprostřed zkoušky orchestru jste přednesl agitační projev," vyčítají šéfovi české diplomacie.

Divadelníci také tvrdí, že Zaorálek setkání nepravdivě popsal na sociálních sítích. "Neprojevil jste žádnou snahu sejít se také s vedením divadla nebo s umělci Činohry či Baletu," stojí v dopise. Divadlo tvrdí, že Zaorálek zjevně přišel na pozvání funkcionáře odborů sboru opery, obešel ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) a narušil kolektivní vyjednávání.

"Nezneužívejte žádné divadlo pro volební reklamu! Važte si nezávislosti umělců v divadlech i jinde!" píše Národní divadlo., že by si to za rámeček nedal. Možná měl přece jen jít raději do Ostravy na frašku Donaha. Asi to přehnal  příliš sebevědomě malý Napoleon a šéf české diplomacie i nový volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek... http://tn.nova.cz/clanek/znami-herci-se-zlobi-na-zaoralka-zneuzivate-divadlo-k-agitaci.html

Jak šel život ve volebních kampaních socialistů? Na jaře 2010 si ČSSD před volbami, aby v Ostravě dali říz své kampani, zaplatila koncert německé rockové kapely Scorpions. K tomu pivo pro každého za dvě koruny a ještě navrch hudební produkci dvojníka Elvise Presleyho. O sedm let později byli socdemáci chytřejší; naplánovali agitaci Zaorálků tam, kde jsou městské slavnosti organizovány a tedy i placeny radnicemi ovládanými ČSSD…

A tak se tehdejší volební šéf socanů v rámci svého avízovaného vítězství ve volbách rozjel po severní Moravě, kde si pro svoji propagandu vybírá přesně dle nové taktiky je rozinky, tedy města, kde jsou spříznění primátoři, tedy členové ČSSD. Od Nového Jičína až po Frýdek-Místek a další. A v nich navštěvuje mu na míru přichystané akce. Jak ovšem souvisí s povinnostmi ministra zahraničí městské slavnosti v Novém Jičíně nebo Hornické slavnosti v Havířově? Je to nad míru Janu Outlém, co byl z Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí?  Ten říkal:

„Je zřejmé, že veřejní činitelé, kteří kandidují ve volbách, se při výkonu svých funkcí zčásti ocitají v režimu volební kampaně. Proto může být v některých případech nutné pozměnit charakter veřejného vystupování. Je také třeba dbát na to, aby se náklady na tu část činnosti veřejných činitelů, která souvisí s kampaní, promítla v evidenci nákladů kampaně. V případě, že se připojí k nějaké jiné akci, nejde z hlediska volebního zákona problém, jde prý pouze o záležitost etiky...“

A tak přesto "etický" Zaorálek rozjel v Karviné jako volební šéf ČSSD, resp. ministr zahraničí, neformálním způsobem předvolební kampaň strany při zahájení Netradičních her seniorů. Jako jeden z hlavních bodů kampaně vyhlásil Zaorálek účelově růst životního standardu v závislosti na růstu ekonomiky, tedy i důchodů. Dorazil na zahradu Městského klubu seniorů, kde na něj již čekalo na 120 důchodců.

Přijeli na akci v taxi i mikrobusech z Karviné, Havířova i sousedního Polska. „Jak jinak zahájit předvolební kampaň než na sportovních hrách seniorů. Mám pocit tady s vámi, že bych mohl docílit ve volbách výkonu, na který budeme všichni pyšní. Budu se snažit,“ sdělil falešně seniorům Zaorálek a sklidil potlesk.

Na akci promluvil i tehdejší karvinský primátor Tomáš Hanzel (ČSSD), který Zaorálka jako svého kamaráda na hry seniorů pozval. „Myslím, že se máme čím pochlubit." Zaorálek dále v Karviné uvedl, že nízké mzdy a důchody neodpovídají bohatství současné České republiky.

„Pokud se naší zemi daří, tak je potřeba, aby z toho mělo užitek co největší množství lidí, a ne jen ti vyvolení. Ekonomika je nastartovaná, teď jde o to, aby společnost dokázala vše mezi sebe spravedlivě rozdělit,“ řekl Zaorálek s tím, že růst životního standardu je klíčové téma blížícího se volebního boje.

Zamlčel však, že o onen jím „prodávaný“ ekonomický bum je zásluhou Andreje Babiše, který zavedl EET a jako jediný ministra po sametu snížil zadlužení země. Jaký byl v té době volební potenciál politických stran...?

A pak následovala Zaorálkova kritika prezidenta Zemana, který se rozhodl, že nebude zasahovat do plánu svých cest po krajích; prý by měl dne něho cesty do krajů v době kampaně zvážit nebo je zahrnout do volebního limitu a nenechat za ně platit radnice.Výsledek obrázku pro foto zeman těšín

"Krajské cesty se konají od zvolení pana prezidenta na základě předvolebního slibu, nejde v žádném případě o předvolební kampaň," řekl hradní mluvčí Ovčáček. Prezident Zeman tak od 5. do 7. září 2017 navštívil Moravskoslezský kraj. Během své cesty se zastavil v obci Větřkovice, ve Studénce, v Novém Jičíně, Českém Těšíně a v Hlučíně. Příští týden se Zeman setká s účastníky paralympijských her nebo s českými velvyslanci. Začátek školního roku prezident přivítá na pražské střední průmyslové škole technické.

Zeman dosud navštívil každý kraj čtyřikrát, za Zaorálka a za jeho "etické" chování zaplatil jen Frýdek-Místek za jednu akci asi 70 tisíc korun, když v Novém Jičíně to byla za jeden pořad s jeho účastí dvakrát tolik... Stačí si spočítat, kolik takových náhodných setkání ministr zahraničí už měl...

Jak si prý nekazí ČSSD ostudu: https://pravyprostor.cz/ministr-kultury-zaoralek-cssd-situaci-ve-vlade-zvladla-ostudu-si-nepokazime/Výsledek obrázku pro foto donaha hole dupy

Resumé: Dostal jsem echo od svého socana: Luboš se chystá agitovat do divadla. Napadlo mě to ostravské, kde dávají Donaha - Hole Dupy, frašku o nezaměstnaných britských chlapících, vydělávajících si striptýzem, což by milovníku sexu Zaorálkovi vyhovovalo. Omyl – šel však do Národního, kde tak museli zrušit dvě zkoušky; dnes si odezvu divadelníků za rámeček nedá…

Inu, jsem sice jen nevzdělatelný člověk, co nikdy nebyl v žádné politické straně, natož ministrem zahraničí, jen jsem procestoval na 70 zemí světa, dělal rozhovory s prezidenty i premiéry, aniž bych měl motto: „Vyhodí tě dveřmi, ihned tam drze vlez zpátky,“ že Luboši…

Nové koště dobře mete: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zaoralek-zrusil-stankovo-vyberove-rizeni-na-noveho-reditele-narodni-galerie-78236?dop-ab-variant=17&seq-no=2&source=hp

Co na to bývalý ministr kultury doc. Staněk: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Udesne-Antonin-Stanek-promluvil-o-penezich-pro-umelce-593696

Číst 9323 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v UMĚNÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %