Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Svobodní protestují proti diktátu Bruselu Doporučený

  • úterý, srp 26 2014
  • Napsal(a)  Ivana Haslingerová
Předseda Svobodných Petr Mach na semináři Institutu Václava Klause Předseda Svobodných Petr Mach na semináři Institutu Václava Klause Ivana Haslingerová, Fragmenty

Evropští komisaři zase jednou ukázali svoji, diplomaticky řečeno, nekompetentnost. V době, kdy se celý svět potýká s opravdu vážnými tragickými problémy od Ukrajinské krize po boje v Iráku a Sýrii, tak jim leží na srdci čím vysávají evropské hospodyně drobky. Ne, to není pomluva zarytého europesimisty, ale Evropská komise vyhláškou č. 666/2013 opravdu zakázala od 1. září 2014 „uvádět na trh“ vysavače s příkonem nad 1600 Wattů. Od září 2017 musí dokonce zmizet z trhu i běžně používané domácí vysavače s příkonem nad 900!

 Na první pohled podobná arogantní vyhláška jako ta, která od 1. září 2009 zakázala prodej a výroby běžných žárovek. Tehdy jsme si mysleli, že již větší nesmysl nemůže EK udělat, ale je to tady. Tehdy alespoň povolila používat jiné stejně svítící žárovky s menším příkonem energie. Nyní nás ale vrací do doby před půl stoletím, kdy ETA Blansko vyráběla první vysavače, protože rovnou ty moderní dobře vysávající zakázala a nenabídla žádný stejně účinný model s menším příkonem energie. Známý lékař chování eurokomisařů přirovnal k tomu jako kdyby začal vážně nemocnému pacientu s nádorem nejdřív léčit kuří oko na malíčku u nohy.

Nejsem pro kvóty žen v politice, ale po tomto rozkazu EU si poprvé říkám, že něco na nich asi bude. Takový nesmysl mohli vymyslet jen muži, kteří o úklidu nevědí zhola nic. A v EK jsou vesměs oni. Vůbec jim v jejich zaslepenosti nedošlo, že když žena dostane do ruky špatně vysávající přístroj, bude ho používat mnohem déle, aby uklidila jako dosud a žádnou energii tudíž neušetří. Neboli vyhláška ctěných komisařů poslouží pouze k tomu, aby ženám znepříjemnila život. Namísto aby si po první směně v práci alespoň chvíli odpočinuly, budou běhat po bytech utahané s nefunkčními vysavači. Skoro se mi chce zvolat jako kdysi pan Klus: „Za co pane komisaři, za co, trestáš ty naše prosté ženy“.

To, že hospodářská politika EU je chybná a všechny její státy se zadlužují díky ní až po uši, je všeobecně známo. I když se to snaží člověk omluvit tím, že spojit do jedné supervelmoci 28 zemí není jednoduché a muselo se přitom stát hodně chyb, není odpustitelné, že se o jejich nápravu politici EU nesnaží, ale naopak své chyby prohlubují. Zatímco úspěšné země se řídí pokyny úspěšných světových nobelovských ekonomů Friedmanovského a Hayekovského typu – nechat své občany samostatně rozhodovat o jejich životě a zasahovat do něj co nejméně, pracovat na principu volné konkurence a trhu s co nejnižšími daněmi, tak EU předpokládá, že vládne naprosto debilním lidem neschopným ani se samostatně rozhodnout, čím budou vysávat své byty. EU jim stále jako lidem neschopným samostatné existence předepisuje jaké okurky mají kupovat, jakými žárovkami svítit, jak balit ty které potraviny, jaké splachovače na WC používat…

Až dosud se toto urážlivé povýšenecké chování snažilo panstvo z Bruselu alespoň nějak vysvětlovat nebezpečím nákazy či šetřením energie, ale nyní už svým poddaným rovnou rozkáže vrátit se o 50 let dozadu bez jakéhokoliv rozumného argumentu. Je již jen otázkou, kdy se při takovém hospodářství ocitneme v jeskyních o loučích. Vlastně ty už nebude z čeho vyrobit, když stromy spapá díky Zeleným ekoteroristům kůrovec.

Zajímalo by mne odkud berou pyšní eurokomisaři tu pýchu, že oni jediní jsou ti vyvolení, kteří mohou o osudu cca půl miliardy dementních evropanů rozhodovat.

Je velice smutné, že žádná z parlamentních stran se neozve, že její představitel nepraští pěstí do stolu a neřekne v Bruselu „Tak už DOST!“ . Je velice smutné, že jen jediná neparlamentní strana Svobodní nalezla v sobě sílu protestovat proti diktátu Bruselu a na 27. srpen a svolala ve 13:30 hodin  do parku na Klárově naproti stanici Metra Malostranská od 13:30 hodin protestní happening proti zákazu vysavačů s příkonem nad 1600 W. Od 14 hodin si na něm budou moci přítomní vyslechnout proslovy o nesmyslnosti regulací EU. Vyzkoušejí si silné vysavače a pak půjdou před Úřad vlády uklidit koberec přinesenými vysavači nad 1600 W.

Věřme, že jejich předseda, europoslanec Petr Mach, v Bruselu proti jeho diktátorské a navíc hloupé politice vystoupí a nestane se přikrčeným eurorealistou či nedej Bože europeistickým lidovcosocialistou.

 

 

 

 

 

 

 

Číst 78242 krát
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)
Zveřejněno v EUROZÓNA A EKONOMIKA ČR

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 39 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %