Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Vláda by neměla před krizí eurozóny strkat hlavu do písku Doporučený

  • neděle, úno 08 2015
  • Napsal(a)  Jan Skopeček
Jan Skopeček, ekonomický expert ODS, předseda regionálního sdružení Středočeského kraje, člen výkonné rady ODS Jan Skopeček, ekonomický expert ODS, předseda regionálního sdružení Středočeského kraje, člen výkonné rady ODS snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Vláda ČR by neměla strkat před další vážnou krizí eurozóny hlavu do písku a měla by veřejnosti jasně sdělit svůj aktuální postoj k existujícímu závazku ČR přijmout společnou evropskou měnu euro. V současné chvíli se nelze spokojit s tradičně vyhýbavým konstatováním, že během mandátu stávající vlády k přijetí eura nedojde.

 Dluhodobá krize eurozóny, která se v tuto chvíli dostala jen do své další fáze, dává za pravdu výhradám zaznívajícím už při samotném vzniku eurozóny. Eurozónu tvoří strukturálně odlišné ekonomiky, pro něž je jedna měna (a tedy i jedna společná měnová politika a jeden společný měnový kurz) nevýhodná a škodící.

Tyto výhrady, které v ČR artikulovala jako jediná relevantní politická strana ODS, byly evropskými elitami a v našem prostředí zejména ČSSD doposud marginalizovány a umlčovány. Současná vláda dokonce změnila postoj dřívější Nečasovy vlády a rozhodla se nepochopitelně přistoupit k evropskému fiskálnímu paktu. Nyní je před vládou rozhodnutí, zda vstoupit do připravované bankovní unie. Vláda by se dalších integračních kroků měla zdržet a v otázce eura otevřít debatu, jakým způsobem se ze závazku přijmout euro vyvázat. Je to v zájmu ČR a jejích občanů.

© Kulturní komise ČR, 8.2.2015

 

Číst 9534 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EUROZÓNA A EKONOMIKA ČR

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 40 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %